Теребовлянський навчально-реабілітаційний центр
Тернопільська область

Четвер

Трудове навчання

Тема. Виконання різних видів макіяжу.

Будь-яка дівчина може щодня виглядати по-новому. Варто лише ознайомитися з основними техніками макіяжу. Правильно підібрана колірна палітра і вид макіяжу дасть можливість підкреслити найкращі риси обличчя і приховати недоліки.

Види

Найбільш відомими різновидами макіяжу вважається вечірній і денний. Залежно від підстав та часу доби дівчини з успіхом користуються тією чи іншою технікою. Складний макіяж для очей застосовується не так часто, але під час підготовки до вечірки немає нічого краще, ніж вийти за рамки. Макіяж в стилі «вамп» або «чикаго» наноситься по особливих випадках. Окреме місце займає весільний мейк, в процесі якого у нареченої є всі шанси, щоб проявити свої смакові уподобання.

Денний

Більшість дам вважають найпростішим варіантом денний макіяж. Якщо косметика у цьому випадку нанесена максимально правильно, то вона буде ледь помітна на шкірі. Розрахований цей вид мейка на денне освітлення, тому кольори підбираються помірні. Головний акцент тут зосереджений на губах і очах. Візажисти радять використовувати приглушені і нейтральні барвники при нанесенні косметики.

Класичний вечірній макіяж

Повністю перетворитися дозволить вечірній макіяж, при виконанні якого варто дотримуватися кількох правил:

  • Розставити акцент на очі і губи.

  • Доречно комбінувати теплі і холодні півтони. Застосовувати в макіяжі актуально бордовий, золотистий і блакитний відтінок.

  • Підкреслити красу губ дозволять насичених тонів помади з блиском.

  • Тональна основа підбирається світліша, ніж колір шкіри.

  • Коричнево-червоні рум'яна будуть виглядати ідеально.

  • Тіні і стрілки обов'язкові.

Використовувати різні спецефекти у вечірньому макіяжі (блискітки, блиск і зірочки) потрібно помірно.

Весільний

Створити легкий романтичний образ на свято вийде з допомогою весільного макіяжу. Наречені повинні виглядати максимально жіночно і постаратися злегка підкреслити головні риси. При виборі косметики важливо виключити кислотний червоний колір помади і темно-яскраві тіні. Шатенки і блондинки можуть вибрати тіні золотистого, сріблястого, рожевого і зеленого кольору. Карооким підійде  золотистий, блакитний і темно-синій відтінок.

Тепер я пропоную вам перейти по ссилці і подивитися відео https://prostolady.com.ua/343-vidi-makiyazhu-i-nazvi-klasichniy-makiyazh-ochey-varianti-prirodnogo-i-efektnogo-makiyazhu.html

 

Домашнє завдання

  1. Зробити макіяж собі, хлопці можуть зробити мамі чи сестрі.

  2. Сфотографувати роботу і скинути фото мені на вайбер або на електронну адресу steculan@gmail.com

11 клас Історія України

Тема. Українська повстанська армія. Роман Шухеич

Провід ОУН(б) (Організа́ція украї́нських націоналі́стів «ОУН банде́рівська») швидкими темпами розбудовував УПА. Спочатку Головною командою УПА керував Василь Івахів. Після його загибелі в бою з німцями у травні 1943 р. головним командиром УПА став Дмитро Клячківський. УПА мала широку підтримку з боку західноукраїнського населення і спиралася на розгалужену, глибоко законспіровану організаційну мережу ОУН(б). Вона налічувала десятки тисяч бійців (загалом через лави УПА пройшло понад 100 тис. осіб), які діяли на Волині, Поліссі і в Галичині.

Символічним днем заснування Української повстанської армії (УПА) вважають 14 жовтня 1942 р. Від 2015 р. це державне свято - День захисника України.

Роман Шухевич (1907-1950)

Член ОУН від 1930 р. Після розколу ОУН приєднався до бандерівської фракції, увійшов до проводу ОУН(б), брав участь у створенні «Карпатської Січі». Фактичний командир батальйону «Нахтігаль» (1941). У серпні 1943 р. на Третьому надзвичайному зборі ОУН його обрали головою бюро проводу ОУН(б) та головним командантом УПА. У липні 1944 р. він став головою Генерального секретаріату УГВР (Українська головна визвольна рада).

Поступово вдосконалювалася і структура управління й командування УПА. Бойові формування підпорядковувалися трьом командуванням: УПА-Північ, яке охоплювало Волинь і Західне Полісся, Житомирщину, Північно-Західну Київщину; УПА-Захід - Галичину, Буковину, Закарпаття і Закерзоння (Холмщину, Лемківщину, Надсяння); УПА-Південь - сучасну Хмельниччину, Вінниччину, західну частину Черкаської та Кіровоградської областей. Крайовим командирам цих трьох генеральних воєнних округів («країв») підпорядковувалися воєнні округи, яким підлягали курені (батальйони), кожен з яких складався з 3-4 сотень по 80-200 бійців. Тактичними формами боротьби УПА були рейди, напади на німецькі гарнізони, склади, обози, сутички з радянськими партизанами, військами НКВС, підрозділами Армії Крайової.

У серпні 1943 р. головним командиром УПА став Роман Шухевич (псевдо - Тарас Чупринка).

У 1943 р. УПА вела боротьбу на два фронти - проти нацистських окупантів та їхніх союзників, а також проти партизанських загонів. У жовтні-листопаді 1943 р. провела 47 боїв із німцями і 54 бої проти радянських партизанів. Провід ОУН(б) з осені 1943 р. прагнув стримувати її від активних дій проти нацистів, намагаючись зберегти сили для боротьби з комуністичним режимом, оскільки було зрозуміло, що він повертається в Україну. З початком 1944 р. між УПА й частинами Вермахту остаточно склалися відносини взаємної неагресивності. Гітлерівський уряд звільнив з концтабору С. Бандеру, А. Мельника та інших керівників ОУН.

Навесні 1944 р. відбулися перші збройні сутички УПА з регулярними радянськими військами та частинами НКВС. Під час однієї з них було смертельно поранено командувача Першого Українського фронту генерала М. Ватутіна. Від початку 1945 р. майже в усіх районах Західної України розпочалися масштабні операції НКВС, які увійшли в історію під назвою першої «Великої блокади». ЦК КП(б)У поставив завдання перед НКВС УРСР завершити розгром УПА до 15 березня 1945 р. Попри великі втрати УПА лишалася досить чисельною і дієвою підпільною організацією.

Третій надзвичайний великий збір у серпні 1943 р. затвердив процес демократизації ОУН, скасував принцип однопартійності в суспільстві і державі, проголосив УПА не військом ОУН, а всеукраїнськими збройними силами.

Восени 1943 р. командування УПА висунуло ідею створення представницького органу, мета якого - здійснювати політичне керівництво визвольною боротьбою в Україні. Після відповідної підготовки у липні 1944 р. поблизу с. Недільна на Самбірщині (Львівщина) відбувся Перший великий збір за участі різних українських політичних організацій, які сформували тимчасовий парламент України - Українську головну визвольну раду (УГВР) на чолі з К. Осьмаком. Генеральний секретаріат УГВР - Тимчасовий уряд воюючої України - та секретаріат військових справ очолив Р. Шухевич. УПА була формально підпорядкована УГВР. Представники ОУН(м) відмовилися увійти до УГВР. Зусиллями УГВР створювалися органи місцевого самоуправління, система постачання військових формувань і шпиталів, вишкільні центри, служба пропаганди тощо.

Довгі десятиліття ті учасники Другої світової війни, які боролися в лавах Української повстанської армії, були зневаженими і забутими, бо в СРСР згадка про УПА була небезпечною, учасникам повстанського руху було відмовлено у визнанні й шанобливому ставленні до них. Дослідження історичних джерел, зокрема архівних документів, з яких можна довідатися про діяльність УПА, стало можливим тільки в незалежній Україні.

Домашнє завдання

1. Опрацювати параграф 33

Посилання на підручник:

https://pidruchnyk.com.ua/1228-istoriya-ukrainy-10-klas-vlasov-kulchyckyy.html