Теребовлянський навчально-реабілітаційний центр
Тернопільська область

Четвер 2

Трудове навчання

Тема. Добір зачіски з урахуванням форми обличчя, якості та стану волосся, тенденцій моди.

Зачіска - важливий крок у створенні власного бездоганного образу. Її вибір залежить від природної структури волосся, розміру обличчя і його форми. Колір волосся також має значення - темні відтінки візуально звужують обличчя, а світлі можуть зробити його овал більш круглим та ширшим. Вибір зачіски за формою обличчя повинен враховувати всі додаткові фактори, щоб створити найбільш вигідний для себе стиль.

В інтернеті є сайти, де пропонується підібрати зачіску онлайн . Для цього вам потрібно завантажити своє фото і користуючись досить простим інструментарієм, добирати прямо на сайті зачіски до вашого обличчя.

   Я вам пропоную ознайомитись з азами підбору зачіски, які власне закладені у вищезнадану програму. Вибір зачіски робиться в залежності від форми обличчя

Овал

Що заборонено? В цілому, для вибору зачіски тут обмежень немає. Однак якщо пропорції все ж мають невелику похибку, можна візуально виправити її. Для занадто звуженого лоба не підійде гладка зачіска з прямим проділом.
 Корекція дефектів. Якщо овальне обличчя має дещо витягнуту форму, краще віддати перевагу подовженим стрижкам і чубчику. Відмінним рішенням стануть пасма, що природно спадають, з легким прикореневим об'ємом в зоні чола. Якщо чоло занадто високе, підійде прямий або косий чубчик.
 Вибір чубчика. Овальне обличчя відмінно виглядає як з чубчиком, так і без нього. Найбільш прийнятний варіант - косий чубчик, якщо цього дозволяє домогтися природний тип волосся.
 Довжина. Для даної форми гарні будь зачіски: пряме волосся однієї довжини, багатошарові стрижки зразок каскаду, подовжене каре і класичний боб.

Кругле обличчя

Що заборонено? Жінкам із круглим обличчям небажано обрамляти його густим широким чубчиком. Не потрібно робити хімічну завивку - локони і хвилі можуть додатково підкреслити круглі лінії. Не найбільш вигідними будуть стрижки з кінчиками біля скул і щік (будь то каре або драбинка). Також власницям круглого типу краще не фарбувати волосся в рівномірний тон. У виборі зачіски слід уникати горизонтальних ліній і рівного проділу.

Корекція дефектів. Щоб максимально наблизити кругле обличчя до овальної форми, підійдуть багатошарові стрижки та зачіски з об'ємом на маківці. Якщо волосся в'ється від природи, варто відрощувати довжину і не експериментувати з короткими стрижками. Візуально подовжує обличчя високий кінський хвіст з гладким зачосом. Якщо волосся рідке і тонке, потрібно обов'язково прикривати вуха і підбирати подовжений тип стрижки.

Вибір чубчика. Основне правило - рівна структура волосся. Чубчик повинна бути переважно багаторівневим і асиметричним. Слід уникати прямого краю і зайвої пишності. Косий чубчик допускається в тому випадку, якщо основна довжина дозволяє приховати вуха.

Довжина. Для круглоліцих дівчат відмінним рішенням є коротка багатошарова зачіска. Ідеально підійде подовжене каре без чубчика, короткий боб.

Квадрат

Що заборонено? Основне, чого слід уникати - пряме волосся, відкритий лоб, занадто коротка довжина, густі одношарові чубчики, симетричні зачіски з довжиною до підборіддя, зачесане назад волосся.

Корекція дефектів. Щоб пом'якшити риси квадратної форми, бажано підбирати асиметричні стрижки і косі чубчики. Актуальні спадаючі локони і кучері, що обрамляють овал обличчя. Щоб візуально звузити підборіддя, необхідний легкий об'єм біля коріння.

Вибір чубчика. Тут відмінно підійде косий багатошаровий чубчик, що закінчується на рівні скул.

Довжина. Квадратній формі підходить будь-яка довжина. Короткі стрижки потрібно робити максимально об'ємними і асиметричними, довге волосся завивати або укладати. Основне правило - відсутність ідеальної гладкості і прямого проділу.

Домашнє завдання

  1. Опрацюйте конспект.

  2. Підберіть зачіску до свого типу обличчя за посиланням підібрати зачіску онлайн 

  3. Фотографію вкладіть в зошит.