Теребовлянський навчально-реабілітаційний центр
Тернопільська область

Четвер 2

Художня культура

Тема: Особливості культур Заходу і Сходу.

Опрацюйте посилання

https://www.slideshare.net/andylevkovich/9-44171319

  1. Художня культура 9 клас Особливості культури Заходу і Сходу

  2. «Схід» — про культуру країн Центральної, Південно-Східної Азії, Близького Сходу та Північної Африки. «Захід» — ідеться про європейську й американську культуру.

  3. Поділ культури на східну й західну визначається не лише територіальним розташуванням країн, але й характеристикою світосприйняття, ціннісної орієнтації та філософії народів, які мешкають на їх території.

  4. Основою письмової культури Заходу є алфавіт — сукупність знаків, що відображають звуки. А для східної культури характерним є ієрогліф, що передає зміст слова і навіть фрази. У західній культурі наука спрямована на перетворення природи, підкорення її людині. Східна ж наука шукає єднання природи і людини. У культурі Заходу людина посідає чільне місце: людина — центр Всесвіту, а природа — це середовище, яке має бути осмислене й вдосконалене. Для східної культури людина — частина природи.

  5. Відмінності театрального мистецтва Сходу і Заходу помітні в його жанрових особливостях. Наприклад, європейська опера — це поєднання драматургії і музики, а китайська опера, окрім цього, містить ще акробатику та пантоміму.

  6. Архітектура східних країн відрізняється від західної яскравою самобутністю декору та новими формами будівель. Головна відмінність європейського архітектурного мистецтва від східного полягає в тому, що воно спрямоване на відокремлення середовища, у якому мешкає людина, від природи. Натомість архітектура Сходу обов'язково пов'язана з ландшафтом і гармонійно вписується в нього. Єднання з природою — головна ознака східної архітектури.

  7. У сучасному світі відмінності між культурами Сходу і Заходу хоча й згладжуються, але поки що залишаються суттєвими. Передусім це пояснюється певним «східним» типом мислення, тісно пов'язаним із релігіями. Для східної людини, на відміну від європейця, характерними є більша зосередженість на власному духовному світі, більша віра в досконалість і гармонію навколишнього світу.

  8. № Культура Заходу Культура Сходу 1. Рухається вперед ривками і кожен ривок супроводжується крахом старої системи Розвиток культури по суцільній прямій, все нове органічно вплітається у старе без руйнування 2. Людина — міра всіх речей Природа - міра всіх речей 3. Боги — володарі природи Боги — часточка природи 4. Люди найбільше цінують свою свободу Люди вважають себе комусь зобов'язаними 5. Свою недосконалість люди компенсують створенням різних механізмів Удосконалення душі й тіла (стилі бойових мистецтв, йога)

  9. 1. Порівняйте дві роботи українського і японського майстрів. Дайте відповідь на питання у формі міні-твору: Що поєднує на вашу думку ці твори і чим вони відрізняються? Практична робота №1 М. Приймаченко «Лісовий павич» Кано Ей-току «Пейзаж з квітами і птахами» 2. Створіть малюнок у східній або західній техніці.

  10. Переглянути теоретичний матеріал у відповідному розділі сайту. Створіть 6-10 слайдів або коротке відео на одну з тем: «Архітектурні пам'ятки Близького Сходу», «Культурні центри Європи». Ознайомитись із додатковим матеріали в підручнику (Параграф 26, ст. 121-125) Підготуватись до тематичного оцінювання. Домашнє завдання

  11. Іншими словами підійшло до завершення вивчення розділу «Художні стилі». Не забувайте слідкувати за своїми поточними оцінками. На сайті на протязі двох днів будуть відображені попередні тематичні оцінки. Нагадую, що при бажанні ви зможете перевиконати або довиконати роботи. Ось і все…

  12. До побачення ! До зустрічі на уроках