Теребовлянський навчально-реабілітаційний центр
Тернопільська область

Четвер 2

Трудове навчання

Тема. Догляд за нігтями. Зміни форми, конфігурації, забарвлення нігтів і стан здоров'я.

Ретельний догляд за нігтями рук і ніг - вимога не тільки краси, але й гігієни.
 Не секрет, що гарні і доглянуті нігті на руках і ногах жінки - це її візитна картка, а для чоловіків - це частинка його іміджу. Зберегти та відновити красу здорових нігтів, приховати недоліки і підкреслити переваги допоможуть засоби для догляду за нігтями.
 Золоте правило ідеального манікюру - ДОГЛЯД повинен бути послідовним (поетапним) і регулярним.
     Етап. Очищення нігтя.
     Видаліть старий лак рідиною для зняття лаку з зволожуючими добавками та вітамінами. Рідина не містить ацетон.
   Етап. Обробка кутикули
     Правильна обробка кутикули сприяє зростанню нігтів і покращує їх стан. Обрізаючи непідготовлену кутикулу, Ви можете травмувати ніготь і занести інфекцію.

Етап. Зволоження та харчування нігтя.
     Після обробки кутикули необхідно провести процедури зволоження і харчування нігтя і кутикули. Скористайтеся кремом «Антистрес» він добре усуває сухість шкіри і пом'якшує додає пружність і еластичність. А також можна скористатися кремом «Плекаючи», він інтенсивно зволожує, живить і відновлює нігтьову пластину.
     Є два основних способи обробки кутикули:
         Спосіб 1. Європейський
         Нанесіть невелику кількість гелю для видалення кутикули на околоногтевой поверхню. Після того, як засіб вбереться, посуньте кутикулу апельсиновою паличкою. Апельсинове дерево, з якого виготовлена ​​паличка, наділена  високою м'якістю і щільністю, щоб не травмувати нігтьову пластину і не розщеплюватися. Паличкою можна легко надати форму, заточивши її на грубозернистої пилочці.
         Спосіб 2. Класичний
         Розпарте руки в манікюрній ванні з розчином морської солі. Обережно відсуньте і обріжте розм'яклу кутикулу, використовуючи манікюрні ножиці або гострозубці. В кінці процедури проробіть легкий масаж рук.

Домашнє завдання

Дайте відповіді в зошитах на запитання.

  1. Чи є обов’язковим догляд за нігтями?

  2. Назвіть етапи догляду за нігтями.

  3. Які є способи обробки кутикули?

 

Зарубіжна література, 09.04.20р.

Тема. Поєднання рис імпресіонізму й символізму в сонеті «Голосівки».

«Голосівки».

 

Теоретичний матеріал:

У сонеті «Голосівки» Артюр Рембо пропонує новий принцип формування образу, який будується на зорових враженнях, вільній асоціації між звуком і кольором. Сонет побудовано як низку довільних асоціацій ліричного героя між голосними звуками й зоровими образами. Кольорово-звукові асоціації співвідносяться між собою за принципом контрасту: чорний — білий (смерть — життя), червоний — зелений (пристрасть — мудрий спокій). Проте поет у всьому бачить зв’язок, одне віддзеркалює й підкреслює друге: потворне — прекрасне, швидкоплинне — випадкове.

Як і більшість віршів Рембо, «Голосівки» мають безліч трактувань. Наприклад, одне з них пропонує розглядати вірш як символічну картину людського буття: від темряви (чорний колір А) до світла (білий колір Е), через бурхливі пристрасті (червоний колір І) до мудрості (зелений колір У) і пізнання таємниці Всесвіту (синій колір О). А дехто вважав, що поет просто описав свою різнокольорову дитячу абетку.

Рембо використовує форму сонета, який традиційно складається з тези, антитези та їхнього синтезу, тобто в самій його будові закладене протиріччя. Це дає змогу розглядати «Голосівки» як зразок символістського пошуку «відповідностей» між різними началами життя, як панорамну картину Всесвіту.

 «Голосівки» вражають своєю динамікою, розмаїттям образів і почуттів, змінами інтонацій, що допомагає авторові відкрити багатогранний світ людських відчуттів, вражень, асоціацій. Експерименти Артюра Рембо продовжили наступні покоління символістів, шукаючи таємничий зміст у царині звуків і дивовижних образів.

Голосівки

А чорне, біле Е, червоне І, зелене У,

синє О, — про вас я нині б розповів:

А — чорний мух корсет, довкола смітників

Кружляння їх прудке, дзижчання тороплене;

Е — шатра в білій млі, списи льодовиків,

Ранкових випарів тремтіння незбагненне;

І — пурпур, крові струм, прекрасних уст шалене,

Сп’яніле каяття або нестримний гнів;

У — жмури на морях божественно-глибокі,

І спокій пасовищ, і зморщок мудрий спокій —

Печать присвячених алхімії ночей;

О — неземна Сурма, де скрито скрегіт гострий,

Мовчання Янголів, Світів безмовний простір,

Омега, блиск його фіалкових Очей.

 

Домашнє завдання:

Читати сонет «Голосівки» Артюра Рембо .