Теребовлянський навчально-реабілітаційний центр
Тернопільська область

четвер 23.04

23.04                            7-А клас                          Геометрія

Тема. Геометричне місце точок

Геометричним місцем точок площини називають фігуру, що складається з усіх точок площини, які мають певну властивість.

          Розглянемо кілька геометричних місць, точок площини.

 1. Геометричне місце точок, рівновіддалених від даної точки на дану відстань, - коло, радіус якого дорівнює даній відстані.

 

 1. Геометричне місце точок, відстань від яких до даної точки не перевищує даної відстані, - круг, радіус якого дорівнює даній відстані.

 

 1. Геометричне місце точок, які рівновіддалені від сторін кута та належать його внутрішній області, - бісектриса даного кута.

 

 1. Геометричне місце точок, які рівновіддалені від кінців відрізка, - серединний перпендикуляр до даного відрізка.

 

 1. Геометричне місце точок, які рівновіддалені від даної прямої на задану відстань, - дві прямі, паралельні даній прямій, кожна точка яких знаходиться на заданій відстані від прямої.

 

Задача. Знайдіть геометричне місце точок, віддалених від даної точки на:

 1. відстань 2см;

Відповідь. Коло, радіус якого дорівнює 2см.

 1. відстань, не більшу за 2см.

Відповідь. Круг, радіус якого дорівнює 2см.

 

Домашнє завдання.

Вивчити означення геометричного місця точок.

Навести приклади геометричних місць, точок площини.

Задача. Знайдіть геометричне місце точок, віддалених від даної точки на:

 1. відстань 7см;      2) відстань, не більшу за 5см.

 

                                             АНГЛІЙСЬКА МОВА

Тема: Ми любимо спорт.

https://www.youtube.com/watch?v=tx3ZlKAMau4

https://www.youtube.com/watch?v=YPnVU5GnyeQ

Ex.1 p.104 (Читати та перекладати, вивчити слова та жести з відео)

https://pidruchnyk.com.ua/634-anglyska-mova-alla-nesvt-7-klas.html

Завдання для Назара(Виконувати тільки їх)

Написати твір “My favorite kind of sport” 

Читати текст https://www.allthetests.com/fan-quizzes-tests-Sport.php?katb=144

Виконане Д.З. відправляйте на: Naik0n347@gmail.com або +380971864759(viber, whatsapp, telegram)

 

7 – А, зар-ра                                                   Дата 23.04.2020

Тема. Артур Конан Дойл (1859-1930) – відомий автор детективних циклів, популярність його героїв у різних країнах. Шерлок Холмс як безпосередній учасник розв’язання сімейного конфлікту в оповіданні «Пістрява стрічка».

 

Основний зміст уроку

Ознайомтеся з віртуальною мультимедійною виставкою на якій ви ознайомитесь з біографією автора

http://library.vspu.edu.ua/vistavki/doyle/doyle.htm

 

Автор Конан Дойл прославився перш за все як майстер детективного жанру. Сьогодні детектив – це, мабуть, один із найпопулярніших та  улюбленіших  жанрів літератури. Пригадайте,  що таке детектив, який детектив називають літературним?

ДЕТЕКТИВ –

 1. Агент таємної служби розшуку, сищик. (Агент – особа, що діє за чиїмось дорученням, уповноважений.)

 2. Література, кінофільми про розкриття складної, заплутаної таємниці, частіше злочину, шляхом використання методу логічного аналізу.

ЛІТЕРАТУРНИЙ ДЕТЕКТИВ – різновид пригодницької літератури. Сюжет детективного твору послідовно розкриває певну заплутану таємницю, що пов’язана зі злочином і його розслідуванням.

Детектив – той літературний жанр, який завжди вабив і буде вабити читача. В основі детективного твору лежить таємнича історія – подія, схожа на загадку, яку потрібно розгадати, щоб покарати злочинця. Основоположником детективної літератури, «батьком детективу» вважають американського письменника Едгара По. Після нього з’явилося ще багато імен всесвітньо відомих майстрів детективів.

 

Детально познайомитися з музеєм можна, відвідавши   сайт Музею Шерлока Холмса, а також за адресою http://www.liveinternet.ru/users/gold-a/post157174454/ 

 

Ознайомитися із твором «Пістрява стрічка» можна на сайті

http://library.vspu.edu.ua/polki/doyle/ukr/12_Pistriava_strichka.pdf

 1. Прочитайте  початок оповідання. Скажіть, за які справи брався Шерлок Холмс? Чи був важливий для нього матеріальний бік справи?

(«Переглядаючи свої записи про більш як сімдесят пригод Шерлока Холмса, які я вів протягом останніх восьми років, і вивчаючи методи свого друга, я бачу між них багато трагічних, кілька кумедних, чимало дивних, але не можу назвати бодай однієї банальної, бо Холмс, працюючи з любові до свого мистецтва, а не заради грошей, ніколи не брався за розслідування, якщо справа не обіцяла чогось надзвичайного, навіть фантатичного…»).

 1. Чию справу пригадує доктор Ватсон цього разу?(Один із найвинятковіших випадків, пов'язаний з добре відомою у графстві Суррей родиною Ройлоттів із Стоун-Морана).

 2. Як ви думаєте, що в цій історії зацікавило Холмса і він вирішив узятися за справу?(«Справа надзвичайно складна… мені хотілосяб з’ясувати ще тисячу подробиць, перш ніж дійти висновку, як діяти…»)

 3. Чому після візиту Хелін доктор Ватсон засумнівався у правдивості слів дівчини?  Що примусило Ватсона повірити молодій жінці?(Ватсон сумнівається у реальності подій, бо ж занадто вони таємничі. А молода жінка дуже знервована, мабуть, просто через те, що  ревнувала матір до вітчима, тепер гнівається  на нього… Але прихід Грімсбі Ройлотта примусив Ватсона розвіяти сумніви.)

 4. Яке враження склалося у Холмса і Ватсона про лікаря Ройлотта після першої зустрічі? Чи могла така людина, як вітчим, завдати шкоди сестрам Стоунер?(Лікар Ройлотт справді був неврівноважений, надто знервований, дуже голоснокричав, демонстрував свою впевненість і знерхнє ставлення до оточуючих. Така людина могла завдати шкоди не лише молодим  сестрам Стоунер.)

 5. Чому після зустрічі з вітчимом Холмс і Ватсон уже не сумнівалися, що треба рятувати життя Хелін Стоунер?(Холмс був упевнений у тому, що лікар Ройлотт міг бути причетний до смерті Джулії і створював небезпеку Хелін.)

 6. Який шлях розслідування планував обрати Шерлок Холмс до того, як побував у будинку Ройлотта?(У розповіді Хелін згадувалися цигани, з якими дружив вітчим, а офіційне слідство встановило причину смерті – серцевий напад.)

 7. Після чого думка Шерлока Холмса про отруєння сестри змінилася?(Коли Холмс оглянув кімнату Джулії, то зрозумів, що пробратися туди ані з вулиці, ані з коридору, якщо двері зачинено зсередини, було неможливо.)

 8. Які інші докази на місці злочину вдалося знайти уважному сищикові?(«Холмс узяв стілець і мовчки сів у кутку. Його погляд, не минаючи жодної подробиці, безупинно й уважно оглянув кімнату…». Він звернув увагу на дзвінок на шнурі, душник, пригвинчене ліжко, у кімнаті Ройлотта – батіжок, блюдечко з молоком, зачинеий сейф…)

 9. Як Холмсові вдалося розкрити таємницю злочину?(Він запропонував Хелін Стоунер потайки перебратися до свого колишнього помешкання. Вони з Ватсоном залишилися у кімнаті покійної Джулії. Вночі вітчим знову випустив із сейфа гадюку, яка через душник мала спуститися шнуром до ліжка Хелін і, якщо нічого не завадить, смертельно її вкусити. Але Холмс вчасно засвітив сірника, сильно вдарив по шнуру  і розлючена гадюка, повертаючись на своє місце, вкусила Ройлотта.)

 10. Що допомогло героєві врятувати життя молодій жінці?(Уміння перейматися проблемами своїх відвідувачів, бажання прийти їм на допомогу, кмітливість, знання з багатьох галузей науки…)

 11. Чому у творі пропонуються різні точки зору на розслідування злочину?(У детективному творі подання різних  точок зору – художній прийом,  який використовується для створення атмосфери таємничості.)

 12. Чи мав право Шерлок Холмс вмішуватися у вирішення конфліктної ситуації в родині Ройлоттів?

Зверни увагу!

КОНФЛІКТкрайнє загострення суперечностей, що призводить до ускладнення чи гострої боротьби; у літературому творі – зіткнення й боротьба протилежних поглядів, ідей, прагнень і вчинків людей.

Домашнє завдання

 1. Вивчити біографію Артура Конана Дойля (1859-1930)

 2. Прочитати «Пістряву стрічку», аналізувати її ідейно – художній зміст

 

 

(Питання  надсилати на ел.пошту galjysik@nbox.ru чи  у Viber – групу класу , чи у messenger)