Теребовлянський навчально-реабілітаційний центр
Тернопільська область

четвер 28.05

Я досліджую світ

 Правила літнього відпочинку

Мета: розповісти учням про правила літнього відпочинку; ознайомити із впливом сонячних променів на організм людини, ознаками сонячного удару і сонячного опіку; виховувати обережність, відповідальність.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності

Робота над загадкою

Сонце пече,

Липа цвіте,

День прибуває.

Коли це буває? (Влітку)

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

— Під час канікул у вас найбільше часу для розваг та відпочинку. Але під час відпочинку слід пам’ятати певні правила безпечної поведінки. Про них ми сьогодні й поговоримо.

ІV. Вивчення нового матеріалу

— Ось і добіг кінця навчальний рік. Попереду — довгі літні канікули. Ви маєте провести їх весело і з користю для здоров’я. Для цього не обов’язково їхати десь далеко. Уживайте більше овочів і фруктів, не забувайте їх ретельно мити, пийте більше води, більше гуляйте на свіжому повітрі.

Переглянути відео: https://vseosvita.ua/library/prezentacia-na-temu-pravila-povedinki-pid-cas-litnih-kanikul-283091.html?rl=600846&fbclid=IwAR2AYPOENWn2ose4ARykp-ONoE_AGYH-DLNFFF4hvclCzT8fO91GUmadFuk

 

Прочитайте і запам’ятайте корисні поради

  • Грайся тільки у дозволених місцях.

  • Обходь стороною пустирі, будівельні майданчики.

  • На велосипеді, самокаті, роликах катайся там, де немає транспорту.

  • Не бери до рук незнайомі предмети.

  • До лісу, річки, озера ходи тільки з дорослими.

— Дорослі завжди повинні знати, де ви гуляєте.

— Прочитайте вірш Л. Вознюк «Як потрібно засмагати».

— Де засмагали діти? Що вони робили? Якої помилки припустилися? Що ж порадити малятам, як потрібно засмагати?

— Розгляньте малюнки і прочитайте корисні поради.

— Де треба проводити більшу частину часу спекотного дня?

— Що треба обов’язково вдягати на голову?

— Який носити одяг?

— Чому треба змащувати відкриті ділянки тіла сонцезахисним кремом?

— Коли краще засмагати?

— Відчувши нудоту, запаморочення, біль на шкірі, повідомте про це дорослих.

2. Фізкультхвилинка

Хмаринка

Хмаринка сонечко закрила,

Слізки срібні зронила.

Ми ті слізки пошукаєм,

У травичці позбираєм,

Пострибаєм, як зайчата,

Потанцюємо ще трішки,

Щоб спочили ручки, ніжки.

Всі веселі? От чудово!

А тепер до праці знову.

(Затулити обличчя руками.)

 

(Присідання.)

 

(Стрибки.)

(Танцювальні рухи.)

V. Узагальнення та систематизація отриманих знань

1. Робота над загадкою

Гарне, добре, на всіх дивиться,

А людям на себе дивитися не дозволяє. (Сонце) 

— Як ви вважаєте, сонце — це наш друг чи ворог? (Міркування учнів.)

— Яка користь людині від сонця?

— Як сонце може завдати шкоди?

2. Тест «Так чи ні?»

Ознаки сонячного удару це:

  • головний біль;

  • блювання;

  • розлад шлунка;

  • запаморочення;

  • слабкість;

  • нудота;

  • остуда;

  • підвищення температури.

VІ. Підсумок уроку

— Назвіть ознаки сонячного удару.

— Що ви зробите, якщо з вами таке станеться?

— Як допомогти в разі сонячного удару?

 

МАТЕМАТИКА
 ____________

Тема: Підсумковий урок за семестр

ЛОГІЧНІ ЗАДАЧІ

 

1. Виберіть з шести пронумерованих фігур ту, що доповнює ряд.

 

 

 

2. Оберіть потрібну фігуру з шести пронумерованих.

 

 

3. Виберіть потрібну фігуру з шести пронумерованих.

 

 

4. Виберіть потрібний малюнок з шести пронумерованих.

 

ДИДАКТИЧНІ ІГРИ

 

 

 

Гра «Лабіринт»

— Допоможіть Царівні-жабі провести брата і сестру лабіринтом з числовими виразами. При цьому значення виразів повинні скласти відрізок чисел натурального ряду.

 

 

 

 

  Робота з дитячою книжкою

Тема уроку. Робота з дитячою книжкою. Народні казки. «Ворона і рак» (українська народна казка). «Лисиця і куріпка» (французька народна казка).

Мета уроку. Продовжувати формувати ключові, комунікативні та читацькі компетентності. Формувати рефлексивний досвід за змістом прочитаного, вміння розрізняти дитячі книжки за типом видання, створювати і записувати коротке звязне висловлення на запропоновану тему, вміння сприймати прості медіапродукти, висловлювати свої думки і почуття з приводу переглянутих медіапродуктів. Розвивати мислення, мовлення, пізнавальні та літературно-творчі здібності школярів. Виховувати позитивне емоційно-ціннісне ставлення до читання, дитячої книжки.

Хід уроку

 

Робота починається,

Казка відкривається.

Ось у казці синій лис,

Золоте курчатко,

Шапочка червона

І царівна-жабка.

Скаче білочка руда

Й Капітошка – мов вода.

Казка – різнобарвне свято,

В ній героїв є багато.

Ким ти будеш? Обирай!

Всіх довкола привітай!

Діти уявіть себе казковим героєм та вітаються так,

як привітався б цей герой.

- Який у вас настрій після таких привітань?

  1. Вправа «Чарівна скринька».

У «скриньці із секретом»  міститься пошарпана книжка,

із сумним «виразом обличчя».

- Мені здалося, чи, справді, хтось подав жалібний голос? По-моєму, він із «чарівної скриньки». Щоб дізнатися, що чи хто в ній, потрібно задати коротке запитання, до прикладу: цей предмет із металу, це овоч, предмет м’який?

Коли діти відгадали, дістаю книжку.

- Це – Книжечка Сумулька. Чому вона має таке ім'я?

- Як  ви гадаєте, кому і для чого призначена ця книжка?

- Що, на вашу думку, могло трапитися із нею?

- Як її звати насправді?

- Хто міг впливати на настрій Сумульки? Як?

- Чим  можемо ми допомогти Сумульці?

 

- Дорога Сумулько! Ми просимо тебе залишитися з нами.

- Стривайте, в  Книжечці й пазли з ілюстраціями є. Щоб впізнати, до яких вони казок,  прошу    знайти свою  пару.

 

  1. Обмін інформацією. Вправа «Розкажи і покажи». Розкажи про свою книжку, улюблену казку батьккам.

-  Казка – давній і мудрий порадник.  Це вона дає перше уявлення про добро і зло, правду і неправду, чесність і справедливість. Казки є авторські і народні. Дитинство невіддільне від них. Мені відомо, що ви знаєте багато казок. Тож   розкажіть  про свою улюблену казку.

- Чи здогадалися ви, яку тему ми сьогодні будемо розглядати?

- Так, сьогодні на уроці ми будемо працювати з дитячою книжкою з теми «Народні казки». Ми маємо ознайомитися із змістом української та французької народних казок, визначити їх головні думки, повторити, які є  дитячі книжки за типом видання, сприйняти медіапродукт та висловити свої думки і почуття з приводу переглянутого, дібрати поради, як потрібно поводитися з книгами, створити і записати коротке зв’язне висловлення на запропоновану тему.

Слайд 2

     Вправа «Очікування».

- Чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

- Яким, на вашу думку, він має бути?

- А якими на уроці мають бути діти?

-  Отже, сподіваюся, ми разом проведемо цікавий, творчий, корисний урок, на якому кожен із вас дізнається багато нового.

Заповнення щоденних новин.

- Казкові історії відбуваються у різні пори року, а їх герої діють під час різних природних явищ. А ми з Сумулькою будемо працювати:

- у яку пору року?

- в якому місяці?

- якого числа?

- у який день тижня за порядком?

- при якому стані неба?

- під час опадів?

- чи, можливо,  інших  природних явищ?

 

2. Відкриття нових знань.

      

- Звернемо увагу на книги. Перед вами різні дитячі книжки за типом видання. Спробуємо їх назвати, використовуючи слова-підказки.

Слайд 3

- Що спільного у книжках на першій полиці? (Це книжки-твори).

-Яка спільна назва підійде до другої групи? ( Це книжки-збірки). Чому?

- Що спільного в цих книжках? ( У них вміщені казки).

- Ці казки авторські чи народні? Як ви здогадалися?

- Як назвати наступну групу? (Дитячі журнали)

- Чи можуть бути в них опубліковані казки?

- Як ми можемо про це дізнатися?

- Чи подобаються вам дитячі видання на виставці?

- Що б ви хотіли прочитати першим? Чому?

- На що ви звернули увагу? Що вас зацікавило?

- Чи є такі дитячі видання у вас вдома?

- Кому відомо, як можна отримати журнал?

     2) Повідомлення про передплату дитячих журналів.

3. Читання української народної казки «Ворона і рак»

- У цих та інших дитячих виданнях  вміщено багато казкових пригод. А кожна пригода – до мудрості дорога. Тож вирушаймо за мудрістю!

 

  1. Словникова робота.

- Я вам прочитаю українську народну казку «Ворона і рак». У ній зустрінете цікаві слова. Чи буде вам непереливки чи ви стішитеся, що знаєте їх, мені невідомо? Спробуємо прояснити ситуацію.

- Як ви розумієте слово  непереливки?

- А  що означає слово стішитися?

  1. Читання казки .

  • Хто герої цієї казки?

  1. Словникова робота.

- Які ще слова вам були незрозумілими?

- Прочитаємо у словничку значення вислову «править рак».

- Як сказати по-іншому ворона була моторна?

  1. Вправа для очей «Спіймай точку».

- Перевіримо, чи моторні ми. Спіймаємо очима червону точку?

  1. Бесіда-міркування за почутим.

- Повернемося до казки.

-  Яка біда сталася з раком?

- Що хотіла зробити з ним ворона?

- Чому раку вдалося визволитися з біди?

- Від чого застерігає ця казка?

 

  • Як ви гадаєте, чому кажуть: «Облесливе слово велику силу має»?

- Підготуйте відповідь за опорними словами.

Я гадаю…

Тому що…

Наприклад…

Отже…

 

Повторення правил поводження з книгою.

 

1) Перегляд  коміксу морально-етичної тематики.

- Діти, нам передали світлини про власника Книжки Сумульки.  Складемо за ними розповідь, яка ж історія  відбулася? ( https://svitdovkola.org/1/21)

2) Бесіда за переглянутим.

- Чи прочитав Петрик книжку? Звідки ви дізналися про це?

- Як ви гадаєте, чи сподобалася книжка хлопчику? Поясніть свій висновок.

- Чому Петрик ставився до книжки недбайливо? Чи свідчить це про те, що він негарний читач? Чому?

- Чи для одного читача призначена кожна книжка? Чому?

- Пригадайте, скільки людей вкладають свою працю в кожну книжку. То чи можемо ми ставитися до книжки так, як Петрик?

- Поміркуйте та подивіться на свої книжки. Чи не впізнали ви в коміксі себе?

 

 

     4) Гра  «Так - ні»

- Допоможемо Петрику  міцно засвоїти правила поводження з книгою?

- Перед тим, як брати книжку до рук, їх потрібно помити.

- Гортати книжку брудними руками не можна.

- Користуватися закладкою під час читання потрібно.

- Загинати сторінки у книжках не можна.

- Малювати в книжці не можна.

- Виривати із книжки сторінки не можна.

- Читати книги під час їжі не можна.

- Класти в книги олівці, ручки не можна.

- Книги та підручники потрібно обгортати.

- Ставитися дбайливо до книжок необхідно.

Підсумок . Рефлексія.

-  Наш урок завершується, та ніколи не закінчиться казка та розмова про неї. Ось і вам пропоную розказати про  казку свою історію.

  • Чого вчать казки

  • Я хочу прочитати…

  • Чому треба берегти книжки?

  1. Бесіда

  • Чи справдилися ваші очікування?

  • Що було для вас найцікавішим?

  • Про що розповісте своїм рідним удома?

  • На якій сходинці успіху ви знаходитеся?