A A A K K K
людям із порушенням зору
Теребовлянський навчально-реабілітаційний центр
Тернопільська область

Методична скарбничка

Сценарій

розважального вечора

 для старшокласників

«Новорічна подорож-2019»

Підготували

вихователі:

 Максимів Н.І.

Іванюк Г.С.

Мета:ознайомити учнів з історією, традиціями святкування Нового року  в різних країнах світу, закріпити знання  учнів про зустріч Нового року,Різдва в Україні; розвивати уміння інсценувати, весело, цікаво, театралізовано проводити час; створити сучасний простір для розкриття творчих здібностей і креативних можливостей кожної особистості; формувати громадянську компетентність; виховувати дружні, товариські відносини в колективі.

(Святково оформлена зала, стоїть прикрашена новорічна ялинка)

1 ведуча: Добрий вечір, шановні пані та панове!

2 ведуча: Добрий вечір, дорогі гості!

1 ведуча: Ми раді вітати вас на Новорічному вечорі !

За вікном зима - час самих коротких днів і довгих ночей. Але ми любимо цей час року. Новий рік ось уже стукає всім нам в двері, в сторінки соціальних мереж, на біл-бордах і вітринах магазинів. Дійсно, це свято з давніх часів вважається самим довгоочікуваним, найулюбленішим, його з нетерпінням і надією на чудо чекають всі .

Маємо надію, що Новий 2019 неодмінно принесе з собою душевне тепло і гармонію в кожну сім'ю.  Здоров'я - як найбільший скарб. Удачу - щоб щастило весь рік у всьому. Любов - щоб серце наповнилося ніжністю і милосердям.

 Величезний згорток подарунків і новорічних побажань!

Новий рік – найвеселіше , найяскравіше та найулюбленіше свято . Його люблять і дорослі , і діти . Кожний святкує його по- своєму . А починалася історія святкування Нового року так…

Ведуча:

Наші предки Святкували Новий рік 1 березня – у перший день весни, бо саме навесні починається у природі чарівність, адже все починає пробуджуватися від зимового сну, все відроджується.

А потім, після наказу київського князя Володимира Великого , який охрестив Русь, Новий рік почали святкувати 1 вересня, за візантійською традицією,адже саме з  Візантії прийшло до нас християнство.

Давньоримський імператор Помпілій переніс святкування  на січень. Саме тоді у Давньому Римі перший місяць називали «януарій» – на честь дволикого Януса, обличчя якого складалося з двох частин : молодої і старої . Вважалося, що він прочиняв двері від старого в нове.

Ведуча:

Уявити Новий рік та Різдво без ялинки неможливо. Прикрашати це дерево стало гарною традицією. Та чи знаєте Ви, звідки вона виникла? Ця історія досить давня. І бере свій початок з 1605 року з Франції.  А звідти традиція прикрашати ялинку розійшлася по всьому світу. Та вважалося, що таке право мають лише багаті люди. Розповсюдився цей звичай на загал лише у другій половині ХІХ століття і залишився дотепер.

Раніше на Україні, незадовго до свята , не ялинку прикрашали, а  ставили на Різдво сніп з пшениці або жита на покуті, який називався «дідух», «колядник».

 З давніх-давен цей атрибут був головним у зимових святах. Ставилися до нього з великою шаною. Адже це -- символ духу предків, родючості, багатства. Дідухом "задобрювали" природу, аби вона посприяла майбутньому урожаю. Прикрашали його яблуками, цукерками, паперовими іграшками, фігурками з тіста.

Сьогодні же ялинка (натуральна або штучна) – неодмінний атрибут новорічного свята, що створює новорічний настрій, декорує квартири і будинки,  нагадує про новорічне диво, якого так чекають діти, а часто і дорослі!

А сьогодні у нас ялинка незвичайна, вона як міжнародна красуня, прикрашена  іграшками та сніжинками. Давайте поцікавимося, звідки вони. О , так це із-за кордону.

І  нам сьогодні надається унікальна можливість  здійснити подорож в різні країни світу і дізнатися, які традиції зустрічі Нового року існують на різних широтах земної кулі.А що, як вам випаде зустрічати свято десь закордоном?! Тоді ви будете готові на всі 100 до нових звичаїв .

 Тому зараз, друзі, ми хочемо запросити вас  у подорож по Новорічній планеті.

2 ведуча: Головною умовою нашої сьогоднішньої подорожі є ваш хороший настрій і щирі посмішки!

Але давайте спочатку подаруємо новорічну пісню усім жителям планети Земля.

(Пісня « Сніг іде»у жестовому виконанні  учнів нашого Центру)

 Отже , розпочинаємо навколосвітню подорож .

(Ведуча знімає сніжинку, на якій написано слово « Англія»)

 І так ми вирушаємо до Англії. (слайд про Англію)

Напередодні Нового року в будинках має панувати зразковий лад, а всі борги, що накопичились за рік, сплачені. З настанням опівночі господар будинку широко відчиняє двері, щоб старий рік пішов, а новий заходив до оселі.  Потім двері і вікна зачиняються і з цієї миті чекають першого гостя. Від того, хто першим переступить поріг будинку, залежить чи щаститиме в наступному році.  Ще одне правило для гостя - принести із собою для господарів корж, віскі і маленький шматочок вугілля, який треба кинути в камін і побажати, щоб вогонь сімейного затишку палав вічно.

Пісенькою   на англійській мові нас хочуть привітати учні 5-б,6-б класу

(Ведуча знімає сніжинку, на якій написано слово «Швеція »)

Ось ми   на берегах Швеції. У Швеції в це свято б’ють об двері будинків старий посуд. Той, хто почує за своїми дверима дзенькіт розбитого посуду, неодмінно запросить жартівників у будинок і почастує чимсь смачним. Чим більше черепків біля дверей, тим більш щасливим буде Новий рік.  Але найбільш несподіваними подарунками можна вважати вирізані з льоду фігурки моржів і білих ведмедів, які дарують один одному ескімоси Гренландії.

Учні старших класу вітають усіх шведів з Новим роком і дарують веселу сценку «Фотоательє», зустрічайте!!!

Ведуча: Куди б це нам щ податися ? Може в Японію ?(Ведуча знімає сніжинку, на якій написано слово «Японія ») (слайд)

Японія - країна, що знаходиться далеко в Тихому океані. Там, як і у всьому світі, люди страшенно люблять Новий рік і святкують його по своєму. Японські дітлахи зустрічають свято у новому яскравому одязі та обов'язково кладуть собі під подушку картинку з зображенням кораблика, в якому пливуть сім чарівників, що несуть новорічне щастя.   Японці прикрашають свій дім гілками бамбуку, сливи та сосни. Новорічна вечеря проходить в Японії дуже серйозно. Ніхто не слухає музику, не співає і не танцює, кожен сидить мовчки та розмірковує над тим, що чекає на нього у новому році. Проте у момент настання власне Нового року усі японці раптом починають сміятися.  Вони сміються довго і голосно, адже впевнені, що новорічний сміх подарує їм гарний настрій у наступному році.

 Подякуємо мешканцям цієї загадкової  та екзотичної країни і подаруємо   танець від учнів нашого Центру.

Ведуча:Ви як хочете , а я хочу до Індії ! Тут і пальми, і слони,  і люди такі веселі. !

(Ведуча знімає листівку, на якій написано слово «Індія ») (слайд)

В Індії дане свято називається Дівалі, або Фестиваль Вогнів. Відзначають його в кінці жовтня або на початку листопада. В цей день на вулицях індійських міст всі будинки , статуї богів і тварин прикрашені яскравими квітами, вогнями, ліхтариками та запаленими свічками.

У цей день тут прийнято дарувати всім цікаві подарунки. Гостинці для дітей кладуть на особливий, призначений для цього, піднос, а потім підводять дітей  до нього із закритими очима. Увечері, коли стемніє, люди виходять на вулицю, щоб запускати святкові феєрверки та петарди.

Для  наших гостей учні 8-б кл. підготували  індійський  танець   

Ведуча знімає сніжинку, на якій написано слово «Африка » (слайд)

 Африка  - це жарке палюче сонце, непролазні джунглі й темпераментні   танці. Жителі селищ збираються на ритуальні танці, але ці  танці може додивитися до кінця тільки людина з міцними нервами, тому що всі танцюючі, під вигуки публіки полосують себе кинджалами.

А чи знаєте ви що в одному з племен Кенії в Новий рік при зустрічі одноплемінники  плюють один в одного, так вони бажають здоров’я,  щастя та удачі.

Ведуча: Так  - це дуже екзотичний звичай, але ви не хвилюйтесь, ми такого робити не будемо, а запрошуємо Вождя племені Бумба-Юмба.

А ми даруємо нашому африканському другу пісню у жестовому виконанні

 « Новий, Новий рік».( Марущак Наталя,учениця 13 кл.)

Ведуча знімає листівку, на якій написано слово «Америка » (слайд)

Якщо пізно ввечері пройтися по вулиці, може здатися, що потрапив у казку! Всі будинки світяться різнокольоровими вогниками, дерева і кущики також прикрашені вогниками і блискучими гірляндами. А  у Нью-Йорку на Тайм-сквер опівночі падає макет Великого Яблука - символ цього міста. Це супроводжується концертною програмою. Але все торжество триває не більше години. Як тільки закінчиться остання секунда старого року, в повітрі над площею з'являються дрібно нарізані шматочки кольорового паперу, схожі на конфетті. Вони повільно-повільно падають, нагадуючи  лапатий сніг. Все небо над містом висвітлюється безліччю вогнів. Настав Новий Рік!

Пісня «Новий рік стукає у двері» у жестовому виконанні молодих педагогів нашого Центру

Ведуча знімає листівку, на якій написано слово «Бразилія »(слайд)

Бразилія – країна сонця, радості й тепла, невичерпне джерело натхнення й позитивних емоцій, це любов з першого погляду і назавжди. Кожного року мільйони туристів з ентузіазмом відвідують знамениті карнавали. Усі звикли, що Новий Рік – це сімейне свято і відзначати його треба вдома. А от жителі Бразилії з Вами  не погодяться. Адже вони рівно опівночі у цю святкову ніч збираються на узбережжі океану. Бразилійці вшановують богиню моря, даруючи їй прикраси, коштовності, солодощі, сувеніри. Вони відправляють їх у відкритий океан на маленьких човниках і всім серцем вірять, що у новому році неодмінно будуть здоровими і щасливими.

 До вашої увагизапальний  танець  від наших учнів  8 –б кл.

А зараз даруємо всім акробатичний номер (Гудзь Валентина)

Ведуча знімає сніжинку, на якій написано слово «Греція »(слайд)

У Греції Новий рік – особливе свято, це час очікування позитивних змін в житті, прощання з сумними подіями минулого. У греків є цікава прикмета: опівночі господар виходить у двір аби розбити об стіну плід граната – якщо зерна розлетяться, сім'я матиме багато щастя. Йдучи в гості, місцеві жителі дарують господарям камінь, покритий мохом. При цьому вони бажають, щоб гроші у сім'ї були такими ж важкими, як і подарунок. До речі грецьким дітям подарунки приносить  святий Василь.
  Святий Василь був відомий своєю добротою, і грецькі діти залишають свої черевики біля каміна в надії, що святий Василь заповнить черевики подарунками. 

Жителі цієї країни  просять дозволу затанцювати, тому запрошуємо греків  5-б класу (танець «Сертакі»)

Ведуча знімає сніжинку, на якій написано слово «Австралія » (слайд)

Січень в Австралії літній місяць, тому в будинку ставлять дерево метро-сідерос,  прикрашають червоними квітами та фігурками коал і кенгуру.

В Австралії немає снігу, тому Дід Мороз з'являється не на санях, а на дошці для серфінгу. В його одязі обов'язково присутня червона шапочка з помпоном. Всі австралійці відзначають Новий рік в публічних місцях під відкритим небом.

Давайте покажемо нашим австралійським друзям, які ви розумні.

Загадки

1. Столиця України?(Київ)

 2. Де знаходяться очі ?(на голові)

3. Скількиколес в автомобіля?    (4)

4.Скільки вух у кота? (2)

6. Чоловік курки?    (півень)

7 . Скільки пальців на одній руці? (5)

8 . Який буде наступний рік ?(2019)

9.  Що пють на Новий рік? (Шампанське)

10. Яке дерево прикрашають на Новий рік? (ялинку)

Новорічне вітання від старшокласників сценка- пантоміма «Екзамен».

Ведуча: Ось і закінчується наша новорічна подорож.  Як кажуть в народі, в гостях добре, але вдома краще. На жаль, відвідати  всі країни  нам сьогодні не вдасться. Але ми думаємо, що подорож по  країнах, в яких нам сьогодні вдалося побувати залишить у вас лише приємні враження .

В2. Зачекайте, а ми забули  сказати, як Новий рік проходить у нашій країні.

В.1:   В Україні святкування Нового року є одним з найбільш очікуваних в році, адже це прикрашання ялинки, улюблений салат олів'є, перегляд новорічних мюзиклів, яскраві святкові феєрверки, новорічні ранки, новорічні вечори, корпоративи, добрі побажання здоров`я всьому роду.

А ще  Українське Різдво. Особлива, інтимно-втаємничена атмосфера Святвечора, біблійні історії про пастушків, мудреців, віфлеємську зірку, переплетені з національними традиціями та душею народу, колядки, щедрівки, різдвяні пісні — це невід’ємні атрибути цього  зимового свята. 

Пісня у жестовому виконанні «Різдво», виконують  учні 10-13 класу

Хай Новий рік з добром до Вас прийде,

Здоров’я, сміх і радість принесе,

Різдво з колядою хай завітає,

Щастям безмежним Вас благословляє!

Учні 9 групи підготували  новорічно-різдвяне привітання.

Різдвяні свята неможливо уявити без вертепу, колядників та яскравих вистав . Один із таких театралізованих виступів спеціально для Вас   підготував 6-б клас.

«Вертеп»

Хай Різдво з тим завітає,
Чого серце забажає.
Хай несе у кожну хату
Щастя, радості багато,
Хай смачна кутя Вам вдасться,
Хай в сім’ї панує щастя.

Пісня у жестовому виконанні «Коляда, коляда» у виконанні учнів 6 класу

Бажаємо вам добра,
Від Різдва і до Різдва,
Щоб здоров'ям, щастям в хаті,
Ви завжди були багаті.

Пісня у жестовому виконанні «Дзвонять дзвони» у виконанні учня 12 класу Василика Миколи.

В 1:Різдво- це пора заручин, підготовки до весіль.  Учні  ХІ групи дарують вам міні-сценку«Весільна кухня» Зустрічайте!!!!.

В 1: Про традиції святкування  Нового року  можна розповідати довго. Але де б не зустрічали люди Новий рік, вони пов’язують із цим святом світлі надії, чекають від нього щось чарівного, щасливих змін. Ось чому це свято завжди залишається улюбленим, очікуваним, чарівним для всіх жителів різних країн світу.

І ми , ведучі, приєднуємось до побажань і хочемо :

Щоб доля ваша розцвітала,
І щоб удача в дім ішла.
Щоб пісня душу пригортала
І завжди в серденьку цвіла.

Хай буде хліб у кожній хаті
І щоб до хліба все було.
Щоб добрі всі були й багаті,
І щастя в кожен дім ішло.

 

 В 2:І щоб ломилися комори
Від сала, м’яса і ковбас,
Від огірків та помідорів
І щоб добро було весь час!

Щоб був достаток у родині
Й тепло в хатах і у серцях.
І добра казочка дитині,
І всім удача на шляхах!

 Хай у новорічну ніч до ваших дверей підійдуть щастя, добро, любов, успіх!

Разом: З Новим роком вітаємо всіх! Христос народився! Славімо його! 

Але наш вечір не закінчується.  Після невеличкої перерви запрошуємо  на  святкову дискотеку та веселі конкурси, які підготували наші учні.

 

 

 

 

 

Сюжетно-рольова гра

 «Мої права та обов`язки»

 

 

Підготувала  Галамай О.С.

 

       

       

       

       

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень