Теребовлянський навчально-реабілітаційний центр
Тернопільська область

Методина скарбничка

05.03.2019 року у Теребовлянському навчально-реабілітаційному центрі відбувся науково-методичний семінар-тренінг “Сучасні компетентнісні засади розвитку осіб з особливими освітніми потребами в умовах навчально-реабілітаційного закладу”, в якому взяли участь і члени нашого методичного об’єднання вчителів корекційно-розвиткової роботи.

 Відкрила семінар директор центру Кацан Марія Богданівна яка радо зустріла учасників семінару і побажала їм плідної праці, ознайомила з досягненнями педагогічного та учнівського колективу. 

            Йосип Кацан, начальник відділу освіти Теребовлянської ОДА виступив з доповіддю  «Особливості індивідуального підходу до дітей з особливими освітніми потребами в умовах інтегрованого та інклюзивного навчання» та поділився досягненнями вчителів району та центру  у роботі з таким контингентом дітей.

            З учасниками семінару  своїми новинками в розробці навчальних програм та підручників для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в умовах навчально-реабілітаційного закладу  поділились наукові співробітники Інституту спеціальної педагогіки і психології ім.Миколи Ярмаченка НАПН України.

Рібцун Юлія Валентинівна старший науковий співробітник відділу логопедії Інституту спеціальної педагогіки і психології ім. Миколи Ярмаченка НАПН України, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник ознайомила учасників семінару з окремими аспектами стандартизації навчально-методичного забезпечення навчання молодших школярів з тяжкими порушеннями мовлення. Перед присутніми виступила головний науковий співробітник відділу навчання жестової мови Інституту спеціальної педагогіки і психології ім. Миколи Ярмаченка НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Світлана  Вікторівна Кульбіда яка поділилась з учасниками семінару підходами і можливостями білінгвального навчання глухих учнів у реаліях сьогодення та провела практичні заняття  жестової мови.

В ході роботи тренінгових груп педагоги центру поділились  досвідом роботи та методичними напрацюваннями  у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами, вносили свої пропозиції і зауваження що до розробки навчальних програм та підручників. Зокрема, Ольга Щуцька, заступник директора з навчальної роботи Теребовлянського НРЦ ознайомила з шляхами соціально-психологічної реабілітації та адаптації учнів з особливими освітніми потребами, Ігор Федорчук, вчитель-дефектолог, розказав про важливість дихально-голосових вправ, як одного з важливих елементів у роботі вчителя при постановці звуків та формуванні мови глухих учнів, Лідія Демчук поділилася досвідом роботи над розвитком зв`язного мовлення на підгрупових заняттях з корекції мовлення для дітей з тяжкими порушеннями мови, Оксана Ломакіна ознайомила з формами роботи з формування лексико-граматичних категорій засобами дидактичних ігор на корекційних заняттях, Жанна Катіна зупинилась у своєму виступі на питаннях змісту, форм і методів роботи з розвитку слухо-зоро-тактильного сприймання усного мовлення та формування вимови на індивідуальних заняттях з дітьми із вадами слуху.

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

Уже традиційно стало вітати в нашому Центрі студентів та викладачів Чортківського педагогічного коледжу ім. Олександра Барвінського. Для майбутніх своїх колег  педагоги корекційно-розвиткової роботи 11.12.2018 року провели спецсемінар  на тему « Методи та форми роботи на корекційних заняттях з учнями що мають вади слуху, та з учнями з тяжкими порушеннями мови» В рамках зустрічі    учні привітали студентів невеличким концертом а вчителі підготували та провели ряд корекційних занять.

       

Заняття з корекції мовлення підготували та провели вчителі-логопеди: Демчук Л.Й.,  Ахріменко В.І. у класах де навчаються учні з порушенням інтелектуального розвитку.

Заняття з розвитку слухо-зоро-тактильного сприймання мовлення та формування вимови у глухих дітей підготували вчителі-дефектологи Федорчук  І.Т. , Ломакіна О.М. ,  Катіна Ж.Б.

Ця зустріч була організована завдяки співпраці дирекції навчально-реабілітаційного центру та викладачів коледжу Гавриленко Н.М. і Обліжок Г.М.  

Головною метою цієї зустрічі було надання методичної допомоги та розкриття усіх аспектів корекційно-розвиткової роботи з дітьми із особливими освітніми потребами.