Теребовлянський навчально-реабілітаційний центр
Тернопільська область

Урок гордості "Геніальна дочка українського народу"

Леся Українка... Її ім'я золотими літерами закарбувалося на скрижалях нашої літератури, нашої історії. Ми споруджуємо їй пам'ятники, будуємо меморіальні комплекси, влаштовуємо урочисті концерти на її честь і не підозрюємо, що дух її завжди присутній серед нас. Жінка-борець, жінка, яка «в серці має те, що не вмирає».

Сьогодні, 24 лютого, для учнів 5-12 класів вихователями Центру проведено урок гордості "Геніальна дочка українського народу", присвячений 150 річчю від Дня народження Лесі Українки. Вихованці більше дізналися про життя і творчість письменниці, розповідали біографію поетеси, ділились враженнями, адже з 10 років Леся Українка серйозно хворіла, називаючи подальше своє життя «тридцятилітньою війною» з хворобою та болем. Попри фізичні муки вона завжди йшла вперед, сягаючи нових вершин. Учні переглянули відео «Цікаві факти з життя Лесі Українки», галерею ілюстрацій до творів письменниці, до глибини серця пройнялися поезією найвідомішої жінки-українки.

Талановиті люди, як зорі, полишають свій слід у майбутніх поколінь. Кожним словом, кожним променем думки, кожним болем своїм живе в душі нашого народу людина, що ім'я їй - Леся Українка. Своїм життям вона підтвердила призначення дочки Прометея. Адже вона запалила у серцях людей силу духу, добра, самопожертви в ім'я свого народу, вогонь відданості і патріотизму, віру в краще майбуття.