Теребовлянський навчально-реабілітаційний центр
Тернопільська область

понеділок 13.04

7-А клас                        Алгебра

Тема. Лінійне рівняння з однією змінною

Рівняння виду ах = b, де х- змінна, а і b – деякі числа, називають лінійним рівнянням з однією змінною.

Числа а і b називають коефіцієнтами цього рівняння.

Якщо а 0, то рівняння ах = b  є  рівнянням першого степеня з однією змінною; х =   (єдиний корінь рівняння ах = b ).

Якщо а = 0 і b = 0, то рівняння 0х = 0 має безліч коренів.

Якщо а = 0, а b 0, то рівняння 0х = b не має коренів.

Приклад. Розвязати рівняння:

 1. 0,2х = 7;    х = 7 : 0,2;   х = 35.

Відповідь. 35.

 1. 0х = 7 – рівняння не має коренів.

Відповідь. Коренів немає.

 1. 3(х + 3) – 2х = 6 – 4х;

3х + 9 -2х = 6 – 4х;

3х – 2х + 4х = 6 – 9;

5х = -3;

х = -3 : 5;

х = -0,6.

     Відповідь. -0,6.

Домашнє завдання.   Розвязати рівняння: 

 1. -2х = -7;

 2. 0х = 8;

 3. -1,2х = -4,2;

 4. 0,3х – 21 = 0,5х – 23.

 

 

Конспект уроку

З біології

7-А клас

13.04.2020 рік

Тема. Рептилії: особливості будови, способу життя.

 

       Рептилії (плазуни) — холоднокровні, переважно наземні хребетні тварини, розмноження і розвиток яких відбувається на суходолі (навіть у мешканців водойм).

     1) Це пов’язано з тим, що яйця плазунів, на відміну від риб і земноводних, оточують захисні яйцеві і зародкові оболонки.

     2) Тіло рептилій має голову, тулуб і хвіст. На відміну від амфібій, вони мають чітко означену шию. Кінцівки розташовані по боках тулуба, унаслідок чого тіло торкається землі - «плазує», звідки й походить інша назва цих тварин – плазуни.

    3) Пальці плазунів закінчуються кігтиками. У багатьох видів (змій, деяких ящірок) кінцівки зникають або дуже зменшені.

     4) Зовнішній шар покривів рептилій, на відміну від амфібій, роговіє. Шкіра суха, практично без залоз, вкрита роговими лусками, щитками або пластинками. Такі покриви захищають тварин від механічних ушкоджень і зайвих втрат вологи. Щільний покрив заважає росту рептилій, тому він періодично змінюється: старий покрив скидається, і тварина росте, поки новий не зроговіє. Як ви пам’ятаєте, цей процес називають линянням.

      У ящірок спостерігають явище самокаліцтва. Якщо схопити ящірку за хвіст, то внаслідок сильного скорочення м’язів один з хвостових хребців переламується й кінець хвоста відпадає. Це явище має захисне значення, бо надає змогу тварині втекти від хижака, пожертвувавши хвостом. Згодом втрачена частина хвоста відновлюється (регенерація).

Розмноження рептилій:

     Більшість рептилій відкладає яйця, які мають запас поживних речовин (жовток). Яйце вкрите кількома оболонками, що захищають зародок від висихання, проникнення шкідливих мікроорганізмів, механічних ушкоджень і забезпечують його газообмін. Такі особливості будови яйця визначають прямий розвиток рептилій, оскільки зародок у ньому забезпечений поживними речовинами, водою, киснем. Тому зародки рептилій розвиваються не у водному середовищі, а на суходолі. Після цього з яєць вилуплюється потомство, що дуже схоже на дорослих особин. Тому розвиток і називається прямим.

У деяких видів (ящірка веретільниця, живородна ящірка, гадюки) яйця затримуються у статевій системі самки до моменту виходу малят. У житті рептилій, як і в житті амфібій, можна відзначити такі сезонні періоди: зимівлі, розмноження та літньої активності.

Для зимівлі рептилії використовують різні місця. Так, болотяні черепахи зимують на дні водойм, зарившись у мул. Змії, вужі та ящірки зимують у норах гризунів, під пеньками дерев тощо. Упродовж зими вони не живляться, процеси обміну речовин у них значно вповільнюються. Щойно навесні промені сонця прогріють землю, на її поверхню виповзають зі своїх зимових притулків гадюки і вужі. У цей час вони ліниво лежать і вигріваються в променях весняного сонця неподалік від місць зимівлі. Пізніше пробуджуються черепахи, ящірки та інші плазуни. У степах і пустелях надзвичайно висока температура влітку спонукає тварин впадати в неактивний стан, сховавшись під землю.

      Особливостей внутрішньої будови рептилій.

   1) Рух:  запишемо: поява шиї, грудної клітки (ребра та груднина), міжреберних м’язів, хребет більш диференційований і складається з 5 відділів: шийного (шия стала рухомою), грудного, поперекового, крижового та хвостового, що дозволило їм здійснювати активні рухи на суходолі.

    2) Травлення: травна система плазунів дещо складніша, ніж у земноводних; слина, яку виробляють слинні залози, містить травні ферменти. Зуби у більшості плазунів однакові і слугують лише для захоплення та утримання їжі. Але в отруйних змій з'являються особливі отруйні зуби, призначені для введення отрути в тіло здобичі.

Кишечник плазунів відкривається, як і в земноводних, у клоаку. У плазунів є невеличка сліпа кишка - відділ кишечнику, де їжа перетравлюється за допомогою симбіотичних мікроорганізмів.

3) Дихання: дихальні шляхи складаються з послідовно з'єднаних гортані, трахеї та бронхів. Трахея розгалужується на два бронхи, що заходять до легень. У плазунів порівняно із земноводними складніший і механізм дихання. Повітря надходить до легень і виходить із них за рахунок рухів ребер. Унаслідок цього змінюється об'єм порожнини тіла..

4) Транспорт речовин: у шлуночку трикамерного серця є неповна перетинка, що частково перешкоджає змішуванню артеріальної та венозної крові. А в крокодилів серце взагалі чотирикамерне. Як і земноводні, плазуни належать до холоднокровних тварин.

5) Подразливість (нервова система, органи чуття): у плазунів краще, ніж у земноводних, розвинені півкулі головного мозку (передній мозок). Вони вкриті сірою речовиною сукупністю тіл мільйонів нервових клітин. Ця сіра речовина формує кору півкуль головного мозку. Мозочок розвинений добре, що зумовлено необхідністю координації (узгодження) складних рухів.

    Органи чуття, які розташовані на голові: очі захищені трьома повіками (верхня,нижня, миготлива) орган дотику язик, нюх, смак, слух. У гримучих змій  є теплочутливий орган перед очима на голові.

6) Розмноження: роздільностатеві, відкладання яєць на суходолі.

7)  Розвиток: прямий, без личинкової стадії,  дитинчати схожі на дорослих особин.

Дати відповіді на питання.

  •  Хто такі плазуни?

Де живуть плазуни?

За якими ознаками тварин відносять до плазунів?

Як розмножуються плазуни?

 

7 -  а , українська мова                          Дата 13.04.2020

Тема.  Контрольний письмовий твір-опис дій, виконуваних автором   в художньому стилі.

Основний зміст уроку

Бесіда:

 1. Чим, на вашу думку, процес праці відрізняється від окремої трудової операції? Навести приклади.

 2. Який тип мовлення є найдоречнішим для інформування про процес праці?

 3. Як практично відрізнити розповідь від опису?

 4. Чи доречним у тексті-розповіді є слова, що вказують на послідовність виконання дій? Навести приклади таких слів. (Спочатку, потім…)

 5. Наскільки доречним в тексті-розповіді про процес праці є елементи опису та роздуму? (у тексті-розповіді про процес праці з елементами опису та роздуму називаються ознаки виконуваних дій та їх аргументація, це робить текст змістовнішим і багатшим)

 

Зразок твору про виконання дій у художньому стилі

Вишивальниця

Недарма вважається, що праця облагороджує людину. Адже задля того, щоб зробити будь-що добре, потрібно вчитися та розвиватися. Уміла в своїй справі людина – наче митець, що створює шедевр. ЇЇ рухи красиві та відточені, хоч вона малює картину, хоч рубає дрова. Отаке захоплення в мене завжди виникає, коли я спостерігаю, як моя мама вишиває "хрестиком" картини.

Моя мама Олена дуже любить вишивати. Раніше вона часто робила вишиванки у народному стилі, як її навчила бабуся. Зараз їй подобається вишивати величезні, ніби намальовані картини. Хоч вишивати хрестиком і не складно, це потребує майстерності та терпіння. Мама сідає біля вікна чи лампи та дістає з шухляди п’яльця зі спеціальною тканиною, різнокольорові нитки та ножиці, та схему картини, надруковану на папері. Вона акуратно розкладує все необхідне та приступає до роботи. Голка в маминих руках просто літає! Мама швидко та легко робить стежки, рахуючи їх пошепки. Зайву нитку вона обережно відрізає гострими ножицями. В неї напоготові декілька голок з різними нитками, бо для однієї картини може знадобитися не менше десяти кольорів. Час від часу мама відсувається від своєї картини та дивиться, чи все зробила правильно. У цей час вона не любить, коли її відволікають, бо мусить стежити, щоб не збитися зі схеми.

Коли мама втомлюється, то акуратно збирає своє приладдя назад у шухляду та деякий час роздивляється, що в неї вийшло. Мушу визнати, вона ніколи не буває повністю задоволена результатом, хоча її картини виходять дуже гарними. Та мама вважає, що завжди можна зробити ще краще – швидше та акуратніше. Тому вона з радістю береться за нові роботи, щоб навчитися новому.

 

ЗАВДАННЯ:

Скласти твір розповідного характеру про виконання певних дій на основі власних спостережень з використанням дієприслівникових зворотів.

План аналізу розповіді про процес праці

 1. Чи розкрито тему (дохідливо, чітко й цікаво розказано про процес праці)?

 2. Чи виразною є головна думка твору?

 3. Чи правильно скомпоновано твір ( чи є зачин і кінцівка).

 4. Чи відповідає текст твору вимогам вибраного автором стилю?

Складання учнями  твору  розповідного характеру про виконання певних дій на основі власних спостережень з використанням дієприслівникових зворотів.

Учні проводять рецензування творів

Домашнє завдання.

 1. Написати твір – опис «Прихід весни»

(завдання надсилати у Viberгрупу класу, або на ел.адресу galjysik@inbox.ru)

 

7 – А клас Історія України

Тема. Правління Юрія І Львовича та останні галицько – волинські князі.

Після смерті Мстислава вся Галицько-Волинська держава знову об'єдналася, спочатку під владою Лева І, а після його смерті (1301 р.) — під владою його сина Юрія.

Юрій І (1301—1308, можливо 1315 рр.) (Галицько-Волинська держава)

Юрій мав державний досвід, був давнім соратником Лева, але за характером не був подібним до нього. Юрій уникав воєн і, можливо внаслідок такої політики втратив Люблін (1302 р.). Свою столицю переніс до м. Володимира, бо в нього на першому місці був рідний край. На печатці були викарбувані слова: «Король Русі, князь Ла-домерії», на зворотному боці — герб Володимира.

Юрій І домігся утворення окремої Галицької православної митрополії (1303 р.), змінивши свою владу та незалежність князівства.

Правління Юрія історичні джерела змальовують як добу розквіту, спокою та економічного добробуту держави. Андрій і Лев II (1308-1323 рр.) (Галицько-Волинська держава)

Після смерті Юрія державу наслідували його сини Андрій і Лев ІІ (1308 – 1323 рр.). В грамотах того часу вони іменують себе «князі всієї Русі». Свою політику брати спрямували н боротьбу за остаточне звільнення від влади Орди та зазіхань литовського князя Гедиміна. Для реалізації своїх планів князі спиралися на союз з Тевтонським орденом та Польщею. Між 1316 – 1320 рр. та в 1323 р. брати змогли відбити напади монголів, а також стримали наступ литовців. Проте під час одного з боїв за невідомих обставин вони загинули, тим самим закінчивши рід Романовичів.

Між 1324 – 1325 рр. в ролі галицько і волинського правителів згадуються двоє братів – князів із Силезії, нібито запрошених боярами, а на початку 1325 р. княжий престол посів обраний волинськими боярами Болеслав Тройденович, син мазовецького князя і сестри покійних Романовичів Марії Юріївни. Галицько – Волинська держава стала органічною частиною європейської політики.

За період від другої половини ХІІІ до початку ХІV ст. Галицько = Волинське князівство пройшло шлях від найвищого піднесення за часів правління Данила Галицького до занепаду, коли воно стало об’єктом зазіхань сусідніх держав.

І. Домашнє завдання

1. Опрацювати 20 параграф ст. 138 - 142

Посилання на підручник:

https://pidruchnyk.com.ua/645-storya-ukrayini-vlasov-7-klas.html

УВАГА!!!  Тематичне оцінювання. Пройдіть онлайн тест перейшовши за посиланням:

https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=939477

Обов’язково вкажіть своє ім’я та прізвище. Завдання необхідно виконати до  14 квітня 19:00 год.

 

 

Образотворче мистецтво

Тема: Дизайн – графіка. Види.

Опрацюйте презентацію

https://vseosvita.ua/library/prezentacia-na-temu-dizajn-172181.html

створіть ескіз дизайнерського одягу до великодніх свят фото малюнка надішліть на поштову скриньку

petro_rod@ukr.net