Теребовлянський навчально-реабілітаційний центр
Тернопільська область

понеділок 13.04

13.04.2020р.

Я у світі

Тема. Професії людей зайнятих  у сфері обслуговування.

Сфера обслуговування

  Сюди ввійшли професії торгівлі, громадського харчування, побуту. Від того як будуть працювати магазини і їдальні, майстерні і ательє залежить настрій і результативність праці людей.

  Обслуговувати - значить служити людям. Таких професій є дуже

багато.

Продавець - професія для тих, хто любить спілкуватися

    З людиною цієї професії ми зустрічаємося щодня. Зайшовши до крамниці, ми часто зустрічаємо привітне і доброзичливе обличчя, на якому буквально читається запитання: "Чого Ви бажаєте?". Інколи ці люди стають настільки близькими нам, що ми сприймаємо їх як друзів, і, прийшовши до магазину, раді їх бачити по той бік прилавка.

Важливими якостями в робот продавця є оперативність і рішучість.

    Перукар - займається доглядом за волоссям клієнтів, створенням зачісок. Він виконує різні види стрижки, завивки, фарбування і укладання волосся, гоління.                                                                                                                           Ця професія вимагає працювати всю зміну на ногах, потребує великої фізичної витривалості, нормального  психічного здоров’я, адже спілкуватися приходиться з різними людьми.                                                                                                                                                    

    Швачка. Ця професія вимагає роботи з голкою. Вона вимагає уваги, великої витримки, терпіння, смаку, вміння - і всі ці якості треба набувати з дитячих літ. Швачка виготовляє вироби побутового і технічного призначення з  тканин, шкіри. Хоча професія швачки фізично не важка, але людина цієї професії повинна бути витривалою, спокійною, акуратною, сумлінною, працелюбною, старанною і мати  естетичний смак.

     Фотограф. Ремесло фотографа є, можливо, одним з найдивовижніших, адже робота цих людей полягає у фіксації найбільш яскравих проявів навколишнього світу. Вони також  обробляють знімки за допомогою спеціальних програм, що дозволяють робити з фотографією все що завгодно, прибрати будь-які дефекти, згладити всі недоліки і взагалі втілити найнеймовірнішу фантазію.

     Чоботар – робітник, що шиє і ремонтує взуття.

     Куховар - людина, яка готує страви, їжу. Адже кожен хоче їсти. Ці люди мають справу з продуктами, а тому повинні бути охайні, чесні, добросовісні.  Праця кухаря важлива як і всі інші. Він може працювати в їдальні, кафе, ресторані.

     Дизайнер - одна з найпопулярніших професій сьогодні. Вона потрібна всюди: на виробництві, у щоденному побутовому житті. Існує вона давно тільки змінює свої назви. А саме, це - художник прикладного мистецтва, художник-конструктор, художник-проектувальник.

   До цієї  галузі  професій  належать ще  і  санітарка, кондуктор, водій, касир, поштар, прибиральниця, двірник. Подумай яку  роботу виконують  люди цих  професій, чим  можемо  ми  обійтися  без  них?

 

Математика

Тема. Виконання  різного  роду  завдань, що  вимагають  знань таблиць  множення  та  ділення  на 2,3.

Завдання:

  1. Обчисліть  письмово (у  стовпчик).

206•3     154•2      345•2     519:3    524:2    483:3

  1. Запишіть  вирази та обчисліть їх.

Суму чисел 188 і 358 зменшити у 2  рази.

Різницю чисел 586 і 269 збільшити  у 3 рази.

 

Українська мова

Тема. Поділ текстів на логічно завершені частини за даним планом.

    Пригадуємо:

      План тексту – це назва (заголовок) частин тексту, розміщені послідовно за змістом. План допомагає відновити зміст прочитаного. Речення плану можуть бути розповідними, питальними, спонукальними.

     Ми  маємо  запропонований  план, і  нам потрібно  поділити  на  частини  текст, відповідно йому. Отже, ділимо  текст  на  завершені  частини, відповідно  кожному  пункту  плану. Кожну  частину  пишемо  з  абзацу. Такою має бути наша робота.

Завдання:

Поділити текст  на частини, відповідно  до  плану. Правильно його  записати (кожну частину  з абзацу).

                                                Жива криниця

У лузі, під гіллястим дубом, багато років жила криниця. Вона давала воду. Одного разу до дуба прийшов хлопчик. Він підняв камінь і кинув його в криницю. Хлопчик засміявся, побіг і забув про свої пустощі. Камінь упав на дно і закрив джерело. Вода перестала наповнювати криницю, і вона засохла. Незабаром засохла трава навколо криниці, і дуб засох. Замовкла соловейкова пісня. Сумно стало в лузі. Де ж воно все поділося?

План

  1. Криниця  під  дубом.

  2. Пустощі  хлопчика.

  3. Де ж воно  все  поділося?