Теребовлянський навчально-реабілітаційний центр
Тернопільська область

Понеділок 2

13 клас  Історія України

Тема. Практичне заняття. Зовнішні та внутрішні загрози суверенітету України в умовах гібридної війни.

І. Опрацювати  уривки.

1.«У нас справді виникла катастрофічна ситуація — приблизно 1 млн українців виїжджає щороку. Ми вважаємо, що ця ситуація, на жаль, найближчим часом збережеться», — повідомив міністр закордонних справ України П. Клімкін в ефірі ток-шоу «Свобода слова», 04. 09. 2018 р.

2....Пам’ятаю мітинг 26 лютого 2014 року (у Сімферополі), ми туди прийшли разом з нашими однодумцями, щоб підтримати мітинг кримських татар, там були кримськотатарські прапори й українські. На цей же захід прийшли проросійські сили, які організували свій стихійний мітинг, на протилежному боці з російськими прапорами. Я знав, що цю акцію анонсували кримські татари, про акцію проросійських активістів не чув, тому мені було дивно їх там бачити. Я підійшов до проросійських активістів і запитав, чого вони хочуть, вони відповіли — хочемо референдуму. Я бачив серед них декількох знайоми, радикально налаштованих. Згодом почалися сутички, були поранені. ...Уже ввечері я почув з медіа, що декілька людей загинуло.

На той момент ми не розуміли, що почалася окупація, бо вона офіційно почалася 20 лютого, а ми вперше зрозуміли це 27 лютого, коли зайшли російські військові» (Ісмаїл Ісмаїлов — співкоординатор руху «Євромайдан Крим», з книги «Люди “сірої зони”. Свідки російської анексії Криму 2014 року».

3. У НАТО розцінюють відкриття Керченського мосту як чергове порушення суверенітету та територіальної цілісності України. У заяві заступника спікера Північноатлантичного альянсу П. Казале 16 травня 2018 р. наголошується, що Росія «продовжує демонструвати явну зневагу до міжнародного права». «НАТО засуджує будівництво Росією й часткове відкриття Керченського мосту. Крим є частиною України, і цей міст є ще одним порушенням суверенітету та територіальної цілісності України.

ІІ. Домашнє завдання

1. Доберіть та запишіть із інтерне джерел, ЗМІ власні приклади загроз внутрішньому та зовнішньому суверенітету України.