Теребовлянський навчально-реабілітаційний центр
Тернопільська область

понеділок2 27.04

Трудове навчання

Тема. Як правильно садити насіння моркви у відкритий грунт навесні.

Морква-найпопулярніший коренеплід, який із задоволенням вирощують багато городників. Культура невибаглива, доглядати за нею нескладно. Але дуже важливо спочатку правильно її посадити (обробити посівний матеріал, вибрати місце, підготувати грядку).

Після яких культур можна і не можна садити моркву

Якщо ви хочете домогтися максимального врожаю, то потрібно дотримуватися принципів сівозміни.

Після яких культур можна садити моркву?

Кращими попередниками культури є:

 • томат;

 • білокачанна капуста;

 • цвітна капуста;

 • часник;

 • гарбуз;

 • картопля;

 • кабачок;

 • цибуля

 • огірок.

Несприятливі попередники, після яких не можна виробляти на ділянці посадку моркви:

 • пастернак;

 • селера;

 • морква.

Вибір місця і грунту для посадки

Вибір відповідного місця і грунту для посадки моркви у відкритий грунт навесні дуже важливий, тому що від цього багато в чому залежить хороший і смачний урожай. Для нормального росту і розвитку коренеплодів необхідно повноцінне освітлення, тому потрібно вибирати сонячний, добре освітлюваний ділянку без затінення. В тіні або півтіні садити не можна!

Грунт для посадки і вирощування моркви повинен бути родючим пухким, легким. При цьому грунт повинен володіти нейтральною кислотністю (pH 6,5-7,5). Можна садити насіння в суглинний, супіщаний або торф'янистий грунт, головне, щоб земля була родючою і окультуреною.

Підготовка грунту і грядки

Підготувати ґрунт і місце рекомендується заздалегідьще з осені, або хоча б навесні за 3-4 тижні до заходу.

Отже, підготовку грядки і грунту для правильної посадки моркви навесні рекомендується проводити за наступною схемою:

В першу чергу необхідно вибрати оптимальний ділянку. Якщо ділянка окультурена, то потрібно просто на поверхню землі внести добрива, які зроблять грунт більш поживним і родючим. Можна використовувати перегній або перепрілий компост (1 відро на квадратний метр) + деревну золу + кісткове борошно (стакан речовини на кв. м.). Також дуже корисно внесення мінеральних добрив, наприклад, суперфосфату і сульфату калію (на 10 грам на кв. м.).

Якщо на вашій ділянці важкий, глинистий грунт, то слід, крім добрив, внести торф і пісок (по половині відра кожного на квадратний метр).

Потім потрібно перекопати грядку разом з добривами і розпушити граблями.

За 14 днів до весняного посіву насіння моркви у відкритий грунт необхідно ще раз розрівняти поверхню грунту.За тиждень по посіву насіння вкрай рекомендується поливати грядку розчином біофунгіциду ( або хоча б просто гарячою водою), а потім накрити плівкою.

Важливо! Ні в якому разі не можна удобрювати ділянку свіжим гноєм! Добриво тільки зашкодить рослинам, урожай, швидше за все, буде кострубатим.

Догляд за морквою після весняної посадки

Культура дуже вимоглива до поливів. При нестачі або надлишку вологи коренеплід виростає кривим, деформованим, потрісканим. Особливо часто поливати моркву потрібно після посадки на початку росту, а потім, коли рослина наростить розвинену кореневу систему, поливи відбуваються рідше. За місяць перед збором врожаю потрібно припинити внесення вологи.

Необхідно регулярно проводити розпушування (бажано після кожного поливу). Процедура покращує надходження кисню до коріння, що благотворно позначається на формування коренеплоду.

Не можна допускати розростання бур'яну, своєчасно прополювати бур'яни.

Проріджуваннянайважливіший захід при догляді за морквою . Процедура допомагає прибрати зайву загущеність, щоб всі рослини могли отримувати достатню кількість поживних елементів для росту і формування коренеплоду. Перший раз проріджування моркви потрібно проводити через місяць після появи сходів. Другий раз потрібно проводити захід через 3-4 тижні після першого разу. 

 

Домашнє завдання

 1. Допомагайте батькам висівати насіння моркви.

 2. Результат роботи сфотографуйте і скиньте мені на електронну адресу steculan@gmail.com