Теребовлянський навчально-реабілітаційний центр
Тернопільська область

П'ятниця

7-А Інформатика 10.04

Фізика

Спостереження та прості досліди.

Д/з Переглянути відео «НЕВЕРОЯТНЫЕ ОПТИЧЕСКИЕ ЯВЛЕНИЯ И ИЛЛЮЗИИ в природе»:

(в правому нижньому кутку від відео вибираємо значок субтитри та в налаштуваннях вибираємо субтитри > перевести > українська)

https://www.youtube.com/watch?v=hIGgYE4VDH0

Основи  здоров’я  7 клас 10.04.20

Хвороби цивілізації

Соціальні чинники ризику «хвороб цивілізації». Профілактика серцево-судинних, онкологічних захворювань, діабету, ожиріння.

Вплив комерційної реклами на здоров’я.

 1. Хвороби цивілізації

 

Хворобами цивілізації називають ті проблеми зі здоров’ям людини, які виникли в результаті негативного впливу промислової та науково-технічної революції на довкілля й саму людину. Часи змінюють не тільки звичаї, традиції, а й хвороби людей. Колись основними причинами захворювань були травми і каліцтва, колись люди були безсилі проти інфекційних захворювань й епідемій. З плином часу завдяки науці люди почали відносно легко боротися з інфекціями. Та цивілізація, набираючи обертів, знову змінює наше життя і здоров’я.

Галузі промисловості та науково-технічний прогрес не тільки принесли користь у наше суспільство, але й шкоду у вигляді хвороб. Гіподинамія, ослаблення зору, гіпертонія, цукровий діабет, інфаркт міокарда, бронхіальна астма, неврози, психічні розлади, алергія, серцево-судинні, інфекційні, … хвороби стали такими поширеними, що змусили весь світ шукати причини. Із забрудненням навколишнього середовища пов’язане зростання захворювань верхніх дихальних шляхів, ендокринних та онкологічних захворювань, особливо у великих центрах металургійної та хімічної промисловості. «Хвороби цивілізації» розглядають у світі як глобальну медико-соціальну проблему.

https://www.youtube.com/watch?v=jUn6o_FejFg

«Алкоголізм і тютюнопаління як хвороби цивілізації»

Мабуть, у нас немає жодної сім’ї, якї прямо чи опосередковано не стосувалася б проблема алкоголізму.

Алкоголізм — страшна хвороба, яка за розповсюдженням на Землі посідає третє місце після серцево-судинних та онкологічних захворювань. Третя хвороба цивілізації! За даними статистики в Україні, чисельність зареєстрованих людей з алкогольними проблемами становить близько 690 тис. осіб.

Тютюнопаління. Сьогодні смертність населення України визначається передусім неінфекційними захворюваннями, тісно пов’язаними із поширенням факторів ризику, які характерні для поведінки людини. Серед них тютюнопаління — основна причина передчасної смерті, якій можна запобігти. Тютюн — фактор ризику більш ніж 25 хвороб

 

 

Профілактика серцево-судинних, онкологічних захворювань, діабету, ожиріння. Профілактика серцево-судинних захворювань

 • Відмова від шкідливих звичок (паління, вживання алкоголю, наркотиків).

 • Здоровий сон (режим, тривалість, глибина).

 • Чергування праці та відпочинку.

 • Прогулянки на свіжому повітрі.

 • Харчування (режим, різноманітність їжі, збалансованість за калорійністю та вмістом поживних речовин, обмеження на продукти з надмірною кількістю холестерину, солі та жирів).

 • Уникання стресів (усунення стресорів, зміна ставлення до них, хобі, аутотренінг, релаксація).

Профілактика онкологічних захворювань

Рак як хвороба, що вражає людину, відома з незапам’ятних часів. Палеонтологи знайшли пухлинні зміни в щелепі первісної людини, що жила близько півмільйона років тому. Рак згадано в давніх папірусах. Чому ж проблема злоякісних новоутворень стала такою актуальною саме останнім часом?

Соціально-економічний прогрес і величезні досягнення медицини в боротьбі із тяжкими інфекціями, дитячою смертністю й туберкульозом призвели до того, що люди почали жити набагато довше. Сьогодні людині найбільше загрожують хвороби, що найчастіше зустрічаються в літньому й старечому віці. Однією з таких хвороб є рак.

Заходами первинної профілактики, в основі яких лежить здоровий спосіб життя, відмова від шкідливих звичок, ми можемо уникнути передчасного старіння і віддалити ризик виникнення в себе онкологічних захворювань на пізніший вік. 

Практична робота

— Людину вважають хворою на ожиріння, якщо індекс маси тіла (ІМТ), показник, який можна обрахувати розділивши масу людини у кілограмах на зведений у квадрат зріст людини в метрах, перевищує 30 кг/м2.

ІМТ=

маса, кг

(зріст, м)2

 

ІМТ > 30 кг/м2  N (норма)

Обчисліть власні показники та зробіть висновок щодо наявності / відсутності захворювання. Скористайтеся за потребою ростоміром та напільними вагами.

 

 1. Вплив комерційної реклами на здоров’я. 

Комерційна реклама поширюється в будь-якій формі та в будь-який спосіб з метою прямого чи опосередкованого одержання прибутку.

Кожен має зрозуміти, що, «довіряючи» головну роль у прийнятті тих чи інших рішень комерційній рекламі, підвищується ризик погіршення якості життя і втрати здоров’я. Приймаючи рішення, не завжди варто керуватися порадами з рекламних роликів.

Завдання: опрацюйте §25 https://pidruchnyk.com.ua/742-osnovi-zdorovya-boychenko-vasilashko-gurska-koval-7-klas.html виконайте  завданя 1-7 с 99.

 

7 - А, українська мова                                            Дата 10.04.2020

Тема. Безособові дієслівні форми на -но, -то.

 

Основний зміст уроку

Ознайомитися із теоретичним матеріалом за посиланням

https://webpen.com.ua/pages/Morphology_and_spelling/verb_impersonal_form.html

 

Виконати запропоновані вправи на тренажері з української мови після теми за посиланням

https://webpen.com.ua/pages/Morphology_and_spelling/verb_impersonal_form.html

 

Завдання 1. Спробуйте замінити в тексті особові дієслова на безособові. З'ясуйте, які зміни відбудуться у висловлюванні. Визначте синтаксичну роль безособових дієслів.

 

На грядці видніється суниця.

Її користь ніхто не переоцінить.

Вона виводить камені, зміцнює серце.

Суниця лікує анемію, зміцнює десна, кістки і зуби.

Тому виводять різні сорти цієї культури і високо її цінують .

 

Завдання 2. Утворити дієслова на  -но, -то від поданих слів

 

Зразок: прибрати – прибраний – прибрано

Переспівати, обговорити, відкрити, звити

 

Домашнє завдання

 1. Опрацювати теоретичний матеріал згідно з посиланням

 • Виконати завдання

Переписати прислів'я, на місці крапок вставляючи пропущені безособові форми на -но, -то.

Що ... , те й уродить. Не ..., так виведено. Неначе медом ... . Під носом засіялось, а на розум ще й не ... . Вилами по воді ... . На лобі (на роду) ... . І злодія не було, а батька ....

Для довідок . Посіяно. Випхано. Помазано. Орано. Писано. Написано. Вкрадено

 

 

Конспект уроку

з географії

7  – А клас

10. 04. 2020 р.

ОКЕАНИ. ОСОБЛИВОСТІ ПРИРОДИ СВІТОВОГО ОКЕАНУ.

Тема. Світовий океан. Тихий океан.

Практична робота № 9. 

Тема. Позначення на контурній карті течій Тихого океану.

Вивчення нового матеріалу.

 1. Світовий океан.

Свiтовий океан — безперервний водний простiр Землі поза суходолом.

Площа Світового океану — 361 млн. км (71% усієї земної поверхні;  території Землі, і лише  її поверхні припадає на суходіл). У Світовому океані зосереджено 96,5% усіх вод Землі, тому його вважають найголовнішою частиною гідросфери. Поверхню Світового океану називають акваторією.

Світовий океан поділяють на чотири океани:

а)   Тихий (найбільший і найглибший)

б)   Атлантичний (найбільш освоєний, найсолоніший і найбільш забруднений)

в)   Індійський (найтепліший)

г)   Північний Льодовитий (найменший, наймілкіший, найхолодніший).

 

2.         Тихий океан.

Тихий океан — найбільший та найглибший серед океанів нашої планети, займає 1/3 поверхні Землі, а його об’єм більший за об’єм усіх інших океанів разом. Площа — 178,7 млн. км2. Тихий океан простягається із заходу на схід на приблизно 18 тис. км, а з півночі на південь — приблизно на 16 тис. км. Він має овальні обознаки, дещо витягнутий із північного заходу на південний схід і найбільш широкий між тропіками. Омиває береги Північної та Південної Америки, Антарктиди, Австралії та Євразії.

Дно океану має складну геологічну будову. Значна частина Тихого океану лежить на одній літосферній плиті, яка взаємодіє з іншими плитами. До зон їх взаємодії прилягають глибоководні жолоби та острівні дуги. Із системою глибоководних жолобів і гірських споруд на материках і островах, що оточують океан, пов’язаний майже безперервний ланцюг діючих вулканів, які утворюють Тихоокеанське «Вогняне кільце». У цій зоні часто відбуваються наземні та підводні землетруси, що спричиняють цунамі.

 

Рельєф дна складний. Материковий шельф в океані становить лише 10 % від його загальної площі, найбільший він у західній частині. Материковий схил крутий, розчленований каньйонами. Перехідна зона оточує океан майже суцільним кільцем і становить 13,5 % його загальної площі. Ланцюг глибоководних западин, який супроводжує низку островів і відокремлює перехідну зону від ложа, безперервний, як і пасмо гірських споруд острівних дуг.

 

 

 

Ложе океану становить понад 65 % площі дна. Воно перетинається численними підводними гірськими хребтами, які розподіляють ложе на кілька улоговин. Найбільша серед них — Північно-Східна. На дні улоговин широко розвинені вулканічні горби і гори, у тому числі плосковершинні гори — гайоти та розлами, що мають максимальні глибини. Найглибша западина — Маріанський жолоб

(11 022 м).

 

Практична робота № 9.

                  Тема. Позначення на контурній карті течій Тихого океану.

Завдання : позначити на контурній карті течії Тихого океану, запам’ятати їх місце знаходження.

Течії:

теплі:  Північна та Південна, Пасатна, Куросіо;

холодні: Течія Західних Вітрів, Каліфорнійська, Перуанська.

 

 

ЗАВДАННЯ ТА ЗАПИТАННЯ.

 1. Опрацювати конспект уроку ( уважно прочитати текст, вивчити ).

 2. Що таке Світовий океан?

 3. Яка площа Світового океану?

 4. Світовий океан поділяють на : ( які океани, назвіть їх).

 5. Дайте коротку характеристику Тихого, найбільшого океану.

 6. Виконайте практичну роботу №9.