Теребовлянський навчально-реабілітаційний центр
Тернопільська область

П'ятниця

                                                 АНГЛІЙСЬКА МОВА

Тема: Тиждень, дні тижня.

https://www.youtube.com/watch?v=bhD6QC1IEOs&t=117s

https://www.youtube.com/watch?v=VStcVuXDsdc

https://www.youtube.com/watch?v=mXMofxtDPUQ

1) Словник

Monday- Понеділок (Мандей)

Tuesday-Вівторок (Тюздей)

Wednesday-Середа (Венсдей)

Thursday- Четвер (Сездей)

Friday- Пятниця (Фрайдей)

Saturday- Субота (Сетедей)

Sunday- Неділя (Сандей)

2)Вставити пропущені літери

_U_D_Y      S_T_RD_Y    _R_D_Y    T_U_S_A_     _E_N_S_A_     M_N_A_

Виконати завдання 1,2. Записати слова, ознайомитись з відеоматеріалом та вивчити слова та жести.

Виконане Д.З. відправляйте на: Naik0n347@gmail.com або +380971864759(viber, whatsapp, telegram)

6 – А клас Всесвітня історія

Тема. Криза Римської республіки. Боротьба за республіку: реформи братів Гракхів

Пунічні війни  війни між Римом і Карфагеном за панування в Середземномор'ї 

Наслідком Пунічних війн було зруйнування Карфагену та ствердження Риму як наймогутнішої середземноморської держави

Втративши Сицилію та острови Середземномор'я, Карфаген заснував колонію в Іспанії - Новий Карфаген. Золоті та срібні поклади дали можливість відновити колишню могутність держави. Цю нову область очолював Ганнібал. Він зібрав потужну найману армію, яка налічувала 60 тис. воїнів і мала на озброєнні 37 слонів. З нею Ганнібал розпочав Другу пунічну війну (218-201 pp. до н. е.). На шляху до Італії війську потрібно було подолати Альпи. Полководець планував напасти зненацька й підняти на боротьбу з Римом його колишніх ворогів: галлів, італіків, греків. Найбільший успіх йому принесла битва біля містечка Канни 2 серпня 216 р. до н. є. Армія Ганнібала зуміла оточити вдвічі більшу армію Риму. Римляни втратили 50 тис. воїнів, а на бік Ганнібала перейшли міста півдня Італії та Сицилії. Шістнадцять років Ганнібал воював в Італії і не програв жодного бою. Проте після кожної поразки Рим виставляв нову армію, а сподівання Ганнібала на воєнну допомогу місцевих племен не виправдалися.

Згодом римські війська на чолі з Публієм Кориелієм Сципіоном висадилися в Африці. Ганнібала було відкликано з Італії для захисту рідного міста. У 202 р. до н. е. у битві під Замами римляни здобули вирішальну перемогу. Римськими провінціями стала Сицилія, південь Іспанії. У Північній Італії були організовані нові колонії.

Римляни почекали, поки Карфаген виплатить контрибуцію в 10 тис. талантів, а потім оголосили йому нову війну. Третя пунічна війна (149— 146 pp. до н. е.) була просто знищенням слабшого. Після трирічної облоги місто було захоплене, його жителі перетворені на рабів. На землях Карфагена було створено римську провінцію, а саме місто зруйноване.

Після перемоги над Карфагеном Рим став наймогутнішою морською державою Середземномор'я, а саме море римляни стали називати «внутрішнім», або «нашим», морем.

Перемоги у війнах Римові здобула армія із селян. Проте розорення селянства підривало боєздатність римського війська: втрата землі позбавляла права служити в легіоні. Ті, хто виступав за реформи в державі, популяри, обрали своїм лідером Тіберія Семпронія Гракха. У 133 р. до н. е. Гракх виступив з проектом земельного закону. Кожна сім'я, за цим законом, не повинна мати більше ніж 500 югерів на батька і по 250 на двох синів (югер - близько чверті гектара) державної землі. Надлишки землі держава вилучала та розподіляла між безземельними. Закон забороняв продаж та дарування цих наділів. (занотовується)

Невдоволені великі землевласники спровокували сутичку, під час якої Гракха і триста його прихильників було вбито. Проте оптимати (с. 217) не змогли припинити діяльності дуже популярної серед населення аграрної комісії. Справу Тіберія продовжив молодший брат Гай Гракх. У 123 р. до н. е. його було обрано народним трибуном. Незабаром його також убили, тож реформа звелася нанівець. 

Закон 111 р. до н. е. проголосив приватними власниками тих, хто на той момент володів державною землею. Це був перший у світі закон про приватизацію землі.

Підсумком суспільних протистоянь стало схвалення реформи консула Гая Марія, яка перетворила римську армію з ополчення на найману. Відтепер римські громадяни, ставши до лав війська, отримували платню, а після закінчення служби - земельну
 ділянку.

 

І. Вивчення нового матеріалу

ІІ. Домашнє завдання

1. Опрацювати 41 параграф (підручник Всесвітня історія. Історія України (Бандровський 6 клас).

Посилання на електрону версію підручника:

https://pidruchnyk.com.ua/1458-istoriya-6-klas-bandrovskiy-2019.html

 

Образотворче мистецтво

Тема: Особливості пропорцій елементів голови людини.

Опрацюйте посилання , запам’ятайте пропорції елементів голови людини

https://vseosvita.ua/library/konspekt-uroku-6-klas-tema-riznovidi-portretiv-osoblivosti-proporcij-golovi-ludini-183949.html

Трудове навчання

Тема: Контроль якості виробу. Оцінювання виробів.

Повторити вимоги до виробів згідно якості