Теребовлянський навчально-реабілітаційний центр
Тернопільська область

П`ятниця

Природознавство.
Тема. Охорона рослинного і тваринного світу.
   Повітря, вода і ліс — дуже важливі складові частини природи. Вони начебто уклали угоду між собою про дружбу і взаємодопомогу.
   Ліс- це величезний природний цех, який “ковтаючи” вуглекислий газ, віддає в повітря чистісінький кисень, він ретельно очищає від бруду наше повітря.
   Ліс насичує наш повітряний простір, нашу атмосферу водою. Самі дерева не виробляють води, але вони висмоктують її, разом з поживними речовинами, із глибини землі своїм корінням. Поживні речовини рослини забирають собі. А вода випаровується з листя і повертається дощами в землю.
   Там , де багато лісів, чистіше повітря, повноводніші річки.
    Люди здавна використовували ліс для своїх потреб. Вони вирубують його під орнуземлю, використовували в будівництві і промисловості. Знищення лісів призводить до згубних посух, до зменшення води в річках, до зникнення тварин і рослин.
    З розвитком науково-технічного прогресу значно змінилися умови життя тварин. Їм страшно коли вирубують ліси, коли захаращують відходами водойми, забруднюють повітря. Звірі птахи, комахи, гинуть кожен день від хімічного і фізичного впливу.
    Втручання людини в життя природи неможливо зупинити. Але потрібно не прагнути не зашкодити їй. Бо вона як поранений птах, кричить, прохає нас допомогти їй.
  Наш обов”язок  - зберегти на землі повітря і водойми чистим, грунти — родючими, рослини — зеленими, а тварин — живими. 
Домашнє завдання.
Підручник: ст. 130-134 (завдання 4,5).

Математика 
Тема. Множення виду 32*3. Задачі пов”язані з одиничною нормою. Складання задач даного виду.
Сьогодні ми ознайомимося із множенням виду 320*3.
320·3= (300+20)·3=300·3+20·3=900+60=960
 Сторінка 134 завдання 863 
Пояснення задачі.
Сторінка 134 задача 865.
-Прочитайте задачу?
Скільки кілограмів кухонної солі складає добова порція однієї корови? (65 г)
Прочитайте питання задачі?
Скільки днів у тижні?
Що дізнаємося спочатку? Скільки потрібно солі 2 коровам на 1 добу?
Що дізнаємося у 2 дії?
Короткий запис задачі 
1г корові на добу                            Кількість корів                            Кількість діб
      усього (г)                                                 2                                                 7
                          ?
Розв'язання. 
Домашнє завдання. 
Сторінка 134 завдання 869.         

 

 

Інформатика           3Б

Тема: Алгоритми і виконавці.

Команда — це чіткий наказ виконати певну дію; виконавець команд — це той, хто розуміє і може виконати дані команди. Набір усіх команд, які розуміє і може виконати виконавець, називають системою команд виконавця.

Алгоритм — це послідовність команд для виконавця, що визначає, які дії та в якому порядку потрібно зробити для виконання певного завдання. Для зручності команди алгоритму часто нумерують. Кожному алгоритму зазвичай надають назву, яка пояснює, для чого призначений цей алгоритм. Кожного дня ти виконуєш багато різних алгоритмів. Так, зранку ти виконуєш алгоритми вмивання, снідання, збирання до школи. Наприклад, одного ранку ти вирішив приготувати на сніданок бутерброд із сиром. Дізнаємося, як це можна зробити. Алгоритм «Приготування бутерброду із сиром» 1.Відріж скибочку хліба. 2.Змасти скибочку хліба маслом. 3.Відріж шматочок сиру. 4.Поклади сир на хліб з маслом.