Теребовлянський навчально-реабілітаційний центр
Тернопільська область

п"ятниця 29.05

  29.05   МАТЕМАТИКА

Тема: Узагальнення матеріалу. Повторення вивчених таблиць множення і ділення. Доповнення рівностей. Складання і розв'язування задач.

Мета. Повторити вивчені таблиці множення і ділення. Закріплювати вміння розв'язувати задачі на ділення, складати і розв'язувати задачі на три дії за даним планом. Закріплювати вміння використовувати прийоми обчислень для розвитку навичок швидкої лічби. Виховувати охайність, старанність в процесі виконання самостійних завдань, інтерес та творчі здібності.

 

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Сьогодні у нас — незвичайний урок.

Сьогодні ми зробимо останній крок

В країну чудову, в країну цікаву,

А на шляху в нас завдання й забави.

Країна далека, тож парти свої

Перетворіть на кораблі.

Всі сядьте рівненько, працюйте уважно,

Потрапить туди щоб було вам неважко.

Вирушаємо у путь –

Нас цікаві речі ждуть!

ІІ. ПОСТАНОВКА ЗАВДАНЬ УРОКУ.

  • Ми з вами вирушаємо у подорож безмежними математичними просторами. На шляху ми зустрінемо багато пригод і випробувань,  повторимо вивчені таблиці множення і ділення. Рухатись ми будемо згідно з картою (слайд). Уявіть себе справжніми моряками, шукачами пригод!

  • А якими ми маємо бути у нашій подорожі, щоб вона пройшла успішно?

(учні складають асоціативний кущ ідеального мореплявця)

  • Я бажаю вам цікавої подорожі, і нехай справжніми скарбами стануть ваші міцні знання.

 

ІІІ. КАЛІГРАФІЧНА ВПРАВА. 

-  Всі моряки ведуть бортовий журнал. Тож і ми будемо записувати усі наші пригоди. Запишіть у зошитах дату нашої подорожі. (Учні записують дату у зошитах)

- Прописати його каліграфічно.

IV. УСНІ ОБЧИСЛЕННЯ.

4.1. «Перевірка готовності до подорожі».

- Щоб підготувати корабель для подорожі, потрібно було багато чого зробити. Давайте перевіримо, чи все у нас готове?

  • На кораблі 32 матроси та 1 капітан. Скільки осіб на кораблі? (33)

  • На кораблі 17 парусів. Матроси підняли 8 парусів. Скільки парусів залишилось підняти? (9)

  • Каюта капітана під номером 27. Його помічники мешкають у сусідніх каютах. Які їх номери. (26, 28)

  • Команда закупила 26 ящиків фруктів, а овочів – на 12 ящиків більше. Скільки ящиків овочів запасла команда? (38)

  • У подорожі нам потрібно 46 кг різних крупів, а макаронів – на 20 кг менше. Скільки макаронів нам потрібно для подорожі? (26)

4.2. Гра «Урівноваж терези» (№594). (слайд)

- Кухар просить вашої допомоги. Йому треба зважити усі продукти, а він не вміє користуватися терезами. Морякам потрібно щось їсти у дорозі. Допоможемо?

- Яка властивість терезів? (Рівновага мас)

 

1) 21 : 3 ( = ) 14 : 2;     

2) 6 ∙ 2 ( = ) 3 ∙ 4;        

3) 5 ∙ 3 ( > ) 2 ∙ 7;

4) 18 : 2 ( > ) 18 : 3.

 

 

 

1. Робота з задачею. (Усно) 

- Дивіться! В ході бою пірати пошкодили канат:

Задача. Канат розірвало на 3 частини, дві з яких            по 8 м, і ще залишилося 5 м. Якої довжини був канат? 

РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК.

6.1. «Острів Купців».

- І на шляху у нас «Острів Купців». Один із моряків хоче купити собі сувенір.

Задача 593. У покупця є 9 грошових купюр по 2 грн. Він купив календар за 12 грн. Скільки грошей залишилося в покупця? Скільки купюр?

  • Що робив покупець? (Купував)

  • Якою валютою володів покупець? (Гривнями)

  • Скільки грошових купюр у нього було? (9 купюр)

  • По скільки гривень? (По 2 гривні)

  • Що він купив? (Календар)

  • Яка ціна календаря? (12 грн)

  • Що питається у задачі? (Скільки грошей залишилося в покупця? Скільки купюр?)

  • Який короткий запис складемо?

Було – 9к., по 2грн

Витратив – 12 грн

Залишилося – ?

  • Що треба знати, щоб відповісти на запитання? (Скільки було спочатку грошей, ціну календаря, вартість одної купюри)

  • Чи є відомі величини для цього? (Невідомо скільки грошей було)

  • Як знайти скільки було грошей спочатку? (Знайти всю вартість купюр)

  • Якою дією шукатимемо відповідь на запитання задачі? (Віднімання)

  • Як знайдемо кількість купюр? (Усі гроші поділити на вартість купюри)

1) 2 грн 9 = 18 грн – було;

2) 18 грн – 12 грн = 6 грн – залишилося;

3) 6 грн : 2 грн = 3 (к.)

  • Ми з вами потрапили на «Острів відпочинку». Його жителі дуже люблять співати і танцювати і нас запрошують.

Вирази 596.

- Наша наступна зупинка на «Острові Чисел».

- Його жителі залишили для нас послання. Але морські хвилі змили частину записів. Давайте відтворимо їх.

 

 

РОБОТА З ГЕОМЕТРИЧНИМ МАТЕРІАЛОМ.

- Ми заходимо у «Бухту «Геометричну». А ось і місцевий житель.

- Він питає чи знаєте ви назви фігур? 

- Порахуйте, скільки тут:

  • Трикутників (12)

  • Овалів (8)

  • Кругів (4)

  • Квадратів (1)

  • Прямокутників (2)

  • Точок (7)

  • Відрізків (1)

 

ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ.

Збіг наш урок, як коротка мить.

Дуже швидко час біжить.

А  попереду у нас багато вражень

Бо літо нас уже манить.

  • З якими таблицями ми сьогодні працювали?

  • Розкажіть про результати нашої подорожі, продовжуючи речення:

  • Цікаво …

  • Знаю …

  • Вмію …

- Молодці!

ЗАВДАННЯ НА ЛІТО

https://www.youtube.com/watch?v=QNnk_kmQJGI&fbclid=IwAR02AViYol13gpus1v_EFUiikihJ0PY8IXTRdrgydjgtmFfJOp0zFbURn7Y&app=desktop

 

 

 

 

 

Мистецтво  (образотворче)

 

Тема. Дива на арені. Малювання клоунів кольоровими олівцями.

 

Мета: закріпити знання  дітей про цирк, про клоунів, вчити малювати клоуна; розвивати уяву, фантазію, творчість; виховувати повагу до людей, які працюють у цирку.

 

 

Прочитайте вірш.

 

Цирк

 

Радість для малечі –

Цирк – на цілий вечір!

Ось арени коло

І веселий клоун,

Тигри і жонглери,

Фокусники й леви,

Міми, акробати…

Цирк – дитинства свято!

І оркестри там є,

І сіяють рампи,

Сонячні одежі,

Коні на манежі!

Кіт, який рахує!

Слон, який танцює!

В цирку круглі стіни,

Запах тирси й сіна,

Купол замість стелі,

Сміху каруселі,

До небес канати!

Цирк – це завжди свято!

Радість для малечі,

Цирк – на цілий вечір!

 

 

Про що цей вірш?

 

Які працівники є в цирку?

 

Хто з тварин є в цирку?

 

Якої форми цирк?

 

Цирк — переважно кругла будівля з ареною (манеж) і трибунами для глядачів. У цирку відбуваються видовища, супроводжувані музикою, які демонструють силу і відвагу циркових артистів. Цирковими артистами є: (клоуни, силачі, акробати, повітряні гімнасти,  жонглери,  фокусники, приборкувачі свійських і диких тварин).

 

Клоуни - смішні виконавці у кольорових перуках, обличчя вкрито гримом, вдягнені у чужоземний одяг, у незвичайно великому взутті, і т. д., які розважають глядачів, кумедні та жартівливі.

 

Щоб працювати у цирку, потрібно наполегливо і багато вчитися.

 

Розгляньте картинку клоуна.

 

Переглянути виступ клоунів.

 

https://www.youtube.com/watch?v=M9Ri6QrTRIU

 

 

Чи сподобався вам виступ клоунів?

 

Що найбільше вам сподобалося?

 

Як ви думаєте, чи «легка» ця професія – клоун?

 

Розгляньте підручник на с. 122 і намалюйте клоунів кольоровими олівцями.

 

 

Мистецтво  (музичне)

 

Тема. Дива на арені.  Циркова вистава. Вивчення пісні «Лялька».

 

Мета: закріпити знання  дітей про цирк, про працівників цирку, вивчити пісню»Лялька»; розвивати пам`ять, музичний слух; виховувати повагу до людей, які працюють у цирку.

 

 

Прочитати текст на с. 123 про людей, які працюють у цирку

 

– Уявіть себе артистом (артисткою) цирку. Вивчіть пісню «Лялька». За допомогою рухів тіла, жестів і міміки передайте свій образ.

 

 

 

1.Вистава закінчилась, додому всі пішли,

А мене залишили у темряві, в тиші...

Не знають дивні люди, що лялька я жива,

І що мені не треба керуюча рука.

 

Приспів:

 

Я нитки обірву, не бійтесь, не впаду,

 

Бо кожну ніч сама виставу граю я!

 

Співаю, що хочу, танцюю досхочу,

 

Від куди знати вам, що лялька я жива!

 

2.Сама ввімкну я світло і друзів позову,

 

Докучливі вказівки забути я хочу.

 

Давно мені набридло казать чужі слова,

 

Невже не зрозуміло, що лялька я жива!

 

Приспів.

 

3.Та вже проснулись птахи і сонце вже встає,

 

Вже час мені до шафи, життя моє таке.

 

Та знов погасять світло, вистава відшумить,

 

Я знов живою стану, нехай хоча б на мить!..

 

Приспів.

 

Повторіть пісню з рухами, які ви придумали  під музику. https://www.youtube.com/watch?v=yU4W9oSYp8g (починайте з 47 секунди).

 

Перегляд «Циркової вистави» (фрагменти)

 

https://www.youtube.com/watch?v=XwJjMH2bOhw

 

 

 

РИТМІКА

 

 

Дихальні  вправи:  https://youtu.be/4E0JqRfW4_Y

 

Артикуляційна  гімнастика:  https://youtu.be/4E0JqRfW4_Y

 

 

 

Музично-ритмічна  вправа  «Весело танцюємо». Повторюємо музично-ритмічні  рухи.

 

https://www.youtube.com/watch?v=29gX6z9MVAw

 

 

Проговорюємо з вистукуванням ритму долонями рук  з  супроводом  до слів  поспівки. https://www.youtube.com/watch?v=yec1lTxUmms