середа 01.04
Фізика
Кількість теплоти. Питома теплоємність речовини.
Д/з Опрацювати презентацію «Кількість теплоти», виконати задачу 2.
Всі матеріали доступні за посиланням
(копіюєте посилання і вставляєте в адресний рядок)
https://drive.google.com/drive/folders/1nbPAMzMMxUcQxheqXZiwk7YLxDelDng5?usp=sharing
Фізика
Перший закон термодинаміки.
Всі матеріали доступні за посиланням
(копіюєте посилання і вставляєте в адресний рядок)
https://drive.google.com/drive/folders/172utE2fBNsetAn7xDBYMoDSFImZhEXPw?usp=sharing
Д/з Опрацювати параграф 40 (книжка доступна за посиланням), дати відповіді на завдання:
1) Сформулюйте перший закон термодинаміки.
2) Запишіть формули для вказаного вище закону, поясніть значення кожної величини. (два випадки: робота ззовні над системою та коли система сама виконує роботу)
Конспект уроку
з географії
8 – А клас
01. 04. 2020 р.
Хімічна промисловість.
Значення хімічної промисловості для розвитку господарства України. Структура та її особливість виробництва.
Вивчення нового матеріалу.
-
ЗНАЧЕННЯ ХІМІЧНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ ДЛЯ РОЗВИТКУ ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ.
Хімічна промисловість є однією з провідних у структурі сучасної економіки України. Від її розвитку, як і від розвитку машинобудування, значною мірою залежить науково-технічний прогрес (галузь авангардної трійки). Комплекс хімічних виробництв виготовляє продукцію для всіх основних галузей промисловості, транспорту, сільського господарства, оборони, побутового обслуговування та інших сфер діяльності. Він істотно впливає на рівень і темпи розвитку економіки в цілому. Підприємства хімічної промисловості за своїм експортним значенням посідають в Україні друге місце (після чорної металургії) в структурі експортного потенціалу вітчизняної економіки (8-9% експорту країни).
Хімічна промисловість використовує дуже широке коло сировини: калійні та кухонні солі, фосфорити, нафту, газ, апатити, самородну сірку, гіпс, вапняки, глини та ін.; і так само виробляє значні обсяги різноманітної продукції: добрива, лаки, фарби, ліки, штучні матеріали, тканини, будівельні матеріали, засоби догляду за рослинами, барвники, кислоти, луги, шини, аміак, пластмаси та багато ін. Продукція хімічної промисловості належить до матеріалоємного виробництва, тому більшість заводів в Україні розташовані поблизу сировинних баз (покладів кам'яного вугілля, торфу, солей, сірки, вапняку тощо).
Хімічна промисловість України має досить великий потенціал для розвитку завдяки наявності власної сировинної бази та потужних і відносно сучасних хімічних заводів, розгалужену транспортну інфраструктуру та економіко-географічне положення України. Цьому сприяє і збільшення випуску та асортименту продукції.
-
СТРУКТУРА ТА ОСОБЛИВОСТІ ВИРОБНИЦТВА ХІМІЧНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ.
Структура:
Хімічна промисловість |
|||
Гірничо-хімічна промисловість |
Основна хімія |
Хімія органічного синтезу |
Нафтохімічна та гумоазбестова промисловість |
Видобуток: сірки; кам'яної солі; калійної солі; вугілля; нафти; газу; іншої хімічної сировини |
Виробництво: кислот; лугів; солей; соди |
Нафтохімія; лакофарбова; хіміко-фармацевтична; виробництво хімічних волокон; виробництво смол; виробництво пластмас |
Виробництво шин, гумотехнічних виробів, предметів широкого вжитку |
Виробництво: основна хімічна промисловість виробляє соду, сірчану кислоту й мінеральні добрива. Виробництво кальцинованої соди зосереджене в районах залягання солей та вапняків у Слов'янську й Лисичанську, каустичної соди, – у Слов'янську, Лисичанську і Красноперекопську. Виробництво сірчаної кислоти, розміщене в районах її споживання (низька транспортабельність). Підприємства тяжіють до виробництва фосфорних і азотних добрив у Костянтинівці, Сумах, Вінниці, Одесі, Горлівці, Дніпродзержинську й Лисичанську.
Виробництво мінеральних добрив (азотних, калійних, фосфорних і комбінованих) є провідною галуззю хімічної промисловості України.
Фосфорні добрива виробляють із привізних апатитів Кольського півострова на Вінницькому й Костянтинівському хімічних заводах, Сумському та Одеському суперфосфатних заводах. Використовують й фосфорити Кролевецького, Ізюмського та Придністровських родовищ України.
Виробництво калійних добрив зосереджене у Стебнику (100 тис. т сульфатів калію), Калуші (80 тис. т), Роздолі (100 тис. т хлориду калію), Вінниці, Костянтинівці (10 тис т). Передбачається реконструкція галузі, впровадження нових технологій, збільшення видобутку сировини до 2,8 млн т, що дасть змогу отримати понад 150 тис. т оксидів калію за рік (Калушське та Стебниківське родовища).
Сировинна база хімічної промисловості надзвичайно різноманітна – це й корисні копалини, сільськогосподарська сировина, відходи промислової переробки, синтетичні хімічні матеріали, повітря та вода.
Україна має потужну сировинну базу – це родовища самородної сірки в Прикарпатті (Роздол, Яворів), калійних солей (Калуш, Стебник), практично необмежені поклади кам'яної солі в Донбасі (Артемівськ, Слов'янськ), Закарпатті (Солотвино) і Прикарпатті (Болехов, Дрогобич), запаси самоосадної солі в озерах і лиманах Причорномор'я та Криму. Особливо багатий на хлоридні солі натрію, магнію й брому Сиваш. Великі запаси каоліну, вогнетривких глин, вапняків, доломітів, графіту та інших нерудних копалин сприяють розвитку багатьох хімічних виробництв. Сировиною є також вугілля, продукти коксового виробництва, нафта й горючі гази. Розгалужена система трубопроводів наближає підприємства органічної хімії до районів споживання виробленої продукції.
Хімічна промисловість найбільш розвинена в Донбасі, Придніпров'ї та Прикарпатті.
Гірничо-хімічна промисловість здійснює видобуток сировини для неорганічної хімії. Основна продукція – калійні солі Калуша і Стебника, сірка Роздолу та Яворова, кам'яна сіль Артемівська й Слов'янська, вапняки Донецької області та АР Крим. Галузь, сконцентрована переважно в Карпатському, Донецькому і Придніпровському економічних районах.
ЗАВДАННЯ:
-
Яке значення хімічної промисловості є для розвитку господарства України.
-
Охарактеризуйте структуру хімічної промисловості країни.
-
Яка особливість виробництва хімічної промисловості.
-
Нанесіть на контурну карту та запм’ятайте основні райони виробництва хімічної промисловості України.
8-А клас, алгебра 01.04
Тема. Розв’язування вправ.
Вправа №662
Вправа №666
Вправа №667
Вправа №671
Посилання на підручник: https://pidruchnyk.com.ua/797-ister-8-klas-2016-algebra.html
01.04.20 р.
Українська мова
Тема. Тренувальні вправи на визначення часток у текстах, реченнях.
Вправа
Запишіть речення. Вкажіть частки.
Нехай мені пісня голосно заплаче, нехай у могилах будуть сон козачий (В.Самійленко). Наша дума, наша пісні не вмре, не згине… (Т.Шевченко). Життя росте лишень з любові, лишень краса людей навчає жить! (Д.Павличко)
Домашнє завдання
Формотворчі, заперечні й модальні частки записати в три колонки.
Навіть, саме, хай, якраз, би, не, ось, нехай, авжеж, ані, б,