Теребовлянський навчально-реабілітаційний центр
Тернопільська область

середа 13.05

Трудове навчання

Тема. Фрукти і ягоди в косметології.

Скоро літо, а це означає, що ти повинна знати наперед, які ягоди і фрукти слід включити в свій раціон, щоб отримати здорову і сяючу шкіру.

Полуниця

Одна з перших ягід літнього сезону, подарує організму масу вітамінів і мікроелементів, а шкірі допоможе стати м'якою і прийти в тонус. Полуниця – відмінний засіб для очищення шкіри і боротьби з акне, якщо її використовувати в якості скрабу. Також варто звернути увагу на полуницю дівчатам, які хочуть трохи освітлити шкіру або позбутися від пігментації, пом'якшити або розгладити її.

Персик

 Вони  багаті вітамінами А, В, С, Е, К і такими мінералами як фосфор, магній, залізо, кальцій, цинк, натрій і багатьма іншими. Важливим для догляду за шкірою є наявність у персиках бета-каротину, який і надає їм яскравий насичений колір. Завдяки йому клітини шкіри відновлюються, а колір обличчя набуває красивий відтінок. Шкіра стає більш м'якою, гладенькою та пружною. Вживати персики стоїть як всередину, так і використовувати їх для приготування масок і скрабів, які наситять шкіру вітамінами, дадуть тонізуючий ефект і вирівняють колір обличчя.

Малина

Малина – універсальна ягода для краси нашої шкіри - з неї часто готують лосьйони, маски і скраби. Завдяки високому вмісту вітамінів А, В2, В12, РР, Е, С і мікроелементів малина відмінно впорається з насиченням шкіри корисними речовинами і зволоженням. З допомогою малинових скрабів шкіра чудово очищається і оновлюється, лосьйони освіжають обличчя і допомагають боротися з прищами, веснянками і пігментними плямами, а малинові маски вирівнюють колір обличчя і зволожують шкіру.

Диня

Її корисні складові вирівняють шкіру і додадуть їй м'якість і пружність, колір обличчя покращиться, а клітини зможуть насититися киснем. Застосовуємо м'якоть дині в якості маски при запаленнях на шкірі, сухості, пігментних плямах і веснянках, блідій і жовтуватій шкірі.

Виноград

Вітаміни А і С, органічні кислоти, фолієва кислота, біотин і калійвсі ці складові забезпечують шкірі омолоджувальний і відновлювальний ефект, свіжий колір обличчя, пружність і зволоженість. Виноград відновлює пошкоджені клітини, допомагає підсилити захисну функцію шкіри і перешкоджає виникненню зморшок.

Домашнє завдання

  1. Вивчити конспект.

  2. Коротко записати в зошит головне.

Конспект уроку

з біології

11 клас

13.05.2020 рік

Лабораторна робота.

Тема. Будова тканин рослинного організму.

Мета: поглибити знання про будову тканин рослинного організму, вчитися розпізнавати тканини за особливостями будови, встановити взаємозв’язок між будовою тканин та їх функціями.

Обладнання: мікроскоп, мікропрепарати поздовжнього розрізу кореня цибулі, епідерміса листка, поперечного розрізу листка камелії, стебла липи, точки росту стебла, таблицяТканини рослин”.

Хід роботи.

1. Розгляньте зони кореня, зверніть увагу на особливості будови клітин кожної зони, з’ясуйте їх функції.

2. Розгляньте будову клітин листка епідермісу, з’ясуйте їх функції.

3. Розгляньте   поперечний розріз  листка, зверніть увагу на особливості будови клітин різних тканин, з’ясуйте їх функції.

4. Розгляньте мікропрепарат поперечного розрізу стебла, зверніть увагу на особливості будови клітин різних тканин, з’ясуйте їх функції.

5. Розгляньте мікропрепарат точки росту стебла. Знайдіть молоді клітини. З’ясуйте функції твірної тканини.

6. Результати запишіть у таблицю.

7. Зробітьвисновок про взаємозв’язок будови і функцій тканин рослинного організму.

 

Назва тканини

Розміщення

Будова клітин

Функції

 

 

 

 

 

Фізика

Практична робота  Визначення коефіцієнту жорсткості різних пружин.

 

Виконати практичну роботу використовуючи дані таблиці.

Таблиця:

https://drive.google.com/file/d/1UxQ0AUMcQvaLdHr6MT8KUkpTNXHnRnkn/view?usp=sharing

 

Практична:

https://drive.google.com/file/d/1dmUepasViUPSj2iaYOePsRZ9jfkYClY3/view?usp=sharing

 

Українська мова, 13.05.20р.

Тема. Аргументи й докази.

Матеріал до уроку:

10_ukrmova_g_2018 Підручник.pdf , опрацювати ст..198

Матеріал для закріплення вивченого:

Вправа 388

Домашнє завдання:

Вправа 389