Теребовлянський навчально-реабілітаційний центр
Тернопільська область

Середа 2

Трудове навчання

Тема. Плетіння з газетних трубочок

       Техніка плетіння з газетних трубочоквідносно новий вид рукоділля, доступний кожному. Сировина  - газети, старі журнали і рекламні проспекти, а також офісний використаний папір. Плетіння із газет: мінімум витрат - максимум користі. Почніть від простого до складного. Спочатку робіть вироби, які не вимагають великого досвіду. Ви побачите, що навіть самі маленькі перемоги принесуть величезну радість.

    

Створення будь-якого виробу починається з підготовки матеріалів. В техніці плетіння з газет робота ведеться трубочками або паперовій лозою.

Трубочка - це матеріал, отриманий в результаті намотування газетної смужки на спицю або інший аналогічний інструмент. Трубочка являє собою круглу, скручену по спіралі смужку паперу. Паперова лоза - це сплюснута трубочка, що нагадує стрічку або лозу.

Вироби з трубочок і лози виходять дуже різні. Плести з лози трохи легше, але вироби з трубочок виглядають витонченішими і акуратніше.

Сторінку газети по горизонталі лінуємо на смужки шириною 9 см. Якщо сторінки здвоєні, їх слід розрізати навпіл.

Розрізаємо листи з зазначених лініях за допомогою ножиць або канцелярського ножа і лінійки. Повинні вийти ось такі смужки.

 

 

На край смужки прикладаємо спицю під кутом.

Від кута нахилу спиці щодо газети буде залежати, яка вийде трубочка. Чим більше кут, тим довшим і більш вразливими на розрив буде трубочка. Чим кут менше - тим, відповідно, коротше і жорсткіше трубочка. Нам знадобляться і довгі, і короткі трубочки. Більш гнучкі і довгі використовуються для плетіння стінок, а більш жорсткі і міцні - для каркасів. Головне, не робити дуже великих або дуже маленьких кутів. З такими трубочками складніше працювати, вони або дуже крихкі і майже не гнуться. В основному, я роблю трубочки під кутами від 45° до 60°.

Починаємо щільно намотувати папір на спицю. Склеювати початок трубочки не потрібно, для міцної фіксації досить нанести краплю клею в кінці. Пензликом наносимо клей на куточок газети і притискаємо пальцями. Потім акуратно знімаємо трубочку зі спиці.

Товщина трубочки зверху і знизу має трохи відрізнятися. За рахунок цієї різниці нам легко буде нарощувати довжину трубочок.

 

Пропоную вам перйти по ссилці і переглянути відео виготовлення пеперових трубочок .https://www.youtube.com/watch?v=eEm_X-oTEms&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3tv_UdMZ9GgJoxw4QOecTa68iPzQJa97AlX3z0abBxg4b2EWTLErYoU0E

Домашнє завдання

1. Накрутити  газетних трубочок.

2. Сфотографувати процес роботи і готові трубочки.

3. Відправити фотографії на мою електронну адресу steculan@gmail.com