Теребовлянський навчально-реабілітаційний центр
Тернопільська область

Середа 2

Трудове навчання

Тема. Висівання ромашки лікарської

Ромашка лікарська - рослина сімейства айстрових, яка не потребує особливого догляду, але дивує своїми корисними властивостями.

Ромашка лікарська або аптечна - однорічна лікарська рослина, зустрічається повсюдно в Україні, Європі та Північній Америці. Попри використання ромашки як в народній, так і в офіційній медицині, вона досі класифікується як бур'ян, зустріти який можна на узбіччях доріг, на пустирях, в полях, садах і так далі. Хоча сьогодні існують і селекційні сорти ромашки, що містять більшу кількість ефірних олій, більшість любителів народної медицини вважають за краще самостійно заготовляти пахучу сировину, адже від того, коли і як були зібрані квіти, часто залежить успіх лікування.

Про цілющі властивості ромашки лікарською читайте у статті "Цілющі трави: ромашка лікарська"

Як та коли садити ромашку

Сіяти ромашку прийнято в кінці літа - початку осені. В цьому випадку урожай обіцяє бути максимальним. Але за місяць до посіву необхідно підготувати ґрунт. Для посіву ромашки краще вибрати добре освітлену ділянку, скопати її й удобрити. В якості добрива на 1 квадратний метр грядки підійде відро добре перепрілого гною або 15-20 г азотних і 40-50 г фосфорних добрив.

Ділянку, засіяну аптечною ромашкою, необхідно рясно поливати і регулярно прополювати. Після того, як з'являться перші сходи, їх потрібно прорідити. На одному погонному метрі грядки оптимально залишити 20-30 рослин. Виростити аптечну ромашку можна як з насіння, так і переселивши на грядку грудку землі з дикоростучими рослинами. Насіння буде обсипатись, і з них навесні проростуть густі паростки.

Кожні три роки місце для вирощування аптечної ромашки на присадибній ділянці необхідно міняти.

Від моменту проростання насіння до цвітіння ромашки проходить 50-70 днів. При цьому одна квітка цвіте від тижня до 10 днів, але через те, що всі сходи зацвітуть в різний час, тривалість цвітіння ромашковою грядки складе 1-2 місяці. За цей час можна зняти до 6 врожаїв!

Збирають ромашку на 3-5 день після того, як квіти розкриються і білі пелюстки стануть розташовуватися горизонтально. Саме в цей період в рослині міститься найбільша кількість цілющих речовин. Збирають ромашку вручну, відриваючи тільки квіткові кошики. До сушки допускаються квітки з залишком стебла завдовжки не більше 3 см. Сушити квітку можна кількома способами: на відкритому повітрі, на горищі, в сухому приміщенні, в сушках при температурі 10 градусів.

Домашнє завдання

  1. Посійте ромашку лікарську на своїй присадибній ділянці.

  2. Зараз вже зацвіла ромашка лікарська. Саме час збирати квіточки і сушити.

  3. Назбирайте квіточок ромашки для сушіння. Сфотографуйте процес збирання і вишліть фото мені на вайбер.