Теребовлянський навчально-реабілітаційний центр
Тернопільська область

середа 27.05

6 – Б клас всесвітня історія 27.05

Тема. Роль Стародавнього періоду в історії України

ЗДОБУТКИ ЦИВІЛІЗАЦІЙ І НАРОДІВ СТАРОДАВНЬОГО СВІТУ

Стародавній Єгипет

Створені чудеса світу — піраміди і сфінкс. Збудовані грандіозні храми й обеліски. Створена розгалужена іригаційна система землеробства. Накопичені значні наукові знання з медицини, астрономії, математики. Створене ієрогліфічне письмо. Винайдено папірус. Сформувалася складна релігія і міфологія. Здійснена спроба запровадити єдинобожжя.

Дворіччя (Межиріччя, Месопотамія)

Шумер — найдавніша цивілізація. Тут виникли найдавніші міста-держави. Будівництво зикуратів — храмів. Створена розгалужена іригаційна система землеробства. Записані перші закони. Винайдено колесо. Створено систему письма — клинопис. Зародилась література. Виникли перші школи.

Стародавній Ізраїль

Сформувалась монотеїстична релігія. Створено Старий Заповіт — першу частину Біблії.

Збудований Єрусалимський храм, який став взірцем «божественного міста».

Ассирія

Перша могутня імперія Стародавнього Сходу, що трималась на воєнній силі. Мала наймогутнішу армію Стародавнього Сходу. Створена значна бібліотека глиняних книг. Розквіт монументального мистецтва. Поява прямокутного планування міст.

Персія

Найбільша і наймогутніша імперія Стародавнього Сходу. Будівництво царської дороги. Створення першої державної пошти. Створення релігії зороастризму.

Фінікія

Створення першої абетки. Винайдення пурпурової фарби, прозорого скла. Розвиток мореплавства. Колонізація Середземномор’я. Заснування держави Карфаген.

Стародавня Індія

Міста з продуманим плануванням і життєзабезпеченням (водогін, каналізація). Санскрит — найдавніша збережена до наших днів форма колись єдиної індоєвропейської мови. Створення однієї з найдавніших релігійних книг — Веди. Виникнення буддизму — однієї з перших світових релігій. Склалася варнова система поділу суспільства. Вперше стали виготовляти тканини з бавовни, цукор — із цукрової тростини, використовувати прянощі і пахощі. Винайдення цифр, якими ми користуємося. Винайдення гри у шахи.

Стародавній Китай

Створена могутня імперія Цінь. Збудована Велика Китайська стіна.

Виникли морально-етичні вчення, релігії —даосизм, конфуціанство. Винайдено шовк, папір, лак, компас, порох. Почали вирощувати чай. Застосування паперових грошей. Був прокладений Великий Шовковий шлях зі Сходу на Захід.

Стародавня Греція

Зародилась і розвинулась багата міфологія. Створені великі поеми «Іліада» і «Одіссея». Поліс — міська громада. Вперше сформувались поняття «демократія» і «громадянин». Сформувався принцип, що всі закони однакові для всіх. Дали приклади відданого і безкорисного служіння батьківщині. Створені видатні зразки в архітектурі і скульптурі, які стали взірцями для наслідування наступних поколінь. Зародилась філософія як наука й основи інших наук. Зведені перші театри, народились перші трагедії і комедії. Розвиток ораторського мистецтва. Організація системи виховання. Поява Академій. Почали проводитись Олімпійські ігри. Розвиток воєнної справи. Взаємодія грецької цивілізації та цивілізації Сходу, розквіт культури еллінізму.

Стародавній Рим

Заклав підвалини сучасної західноєвропейської цивілізації. Латина. Римське право. Устрій республіки. Ідея й устрій імперії. Початки міського самоврядування. Мистецтво будівництва доріг і водогонів. Елементи архітектури — арка, купол. Цемент. Воєнне мистецтво. Література, поезія і ораторське мистецтво. Організація шкіл і виховання. Християнство і церква.

 

 

Українська мова, 27.05.20р.

Тема. РЗМ. Усний твір «Мої плани на літній відпочинок».

Теоретичний матеріал до уроку:

Усний твір для рикладу:

Як я планую провести літні канікули?

Незабаром літні канікули — мій улюблений період року. Наразі мені треба спланувати, як їх провести.

У школі нам дали список творів зарубіжної літератури, який треба прочитати за літо. Щоб встигнути це зробити, я буду кожен день читати по кілька десятків сторінок. Також я планую продовжувати відвідувати курси англійської мови й тренування з боксу. Як мені повідомили, ці заняття проводитимуться все літо.

 

Що я робитиму влітку?

Влітку я хочу поїхати відпочивати на море. Там, як завжди, буде багато людей. Ми з мамою і братом будемо купатися в теплій воді та засмагати на сонці. Я дуже люблю проводити час на пляжі: грати в волейбол, зариватися в пісок, знаходити цікаві відшліфовані камінці або просто бігати вздовж берега. Коли з моря дме вітер, піднімаються невеликі хвилі. Нам з братом подобається перестрибувати через них. Це дуже весело. А якщо хвиля висока, ми пірнаємо під неї, щоб вона не накрила нас з головою. У минулому році я навчився добре плавати й пірнати, тож, думаю, мама хвилюватиметься вже менше.

Коли до нас в гості приїде дядько, ми поїдемо на ставок і будемо там рибалити. Мене навчив цього дідусь. Сподіваюся, я зможу наловити багато різних риб. Якщо пощастить зловити велику рибину, я сфотографуюсь з нею на пам’ять і викладу фотографію на своїй сторінці в соціальній мережі.

В цьому році мені подарували планшет. Коли є вільний час, я граю на ньому в різні комп’ютерні ігри. Два дні тому я завантажив чотири нові гри та буду грати в них на літніх канікулах.

Ось такі в мене плани на літні канікули.

 

Домашнє завдання:

Скласти усно твір про свої плани на літній відпочинок.