Теребовлянський навчально-реабілітаційний центр
Тернопільська область

середа 27.05

2 - А, УЖМ                                         Дата 27.05. 2020

Тема. Казка „Вовк та козенята”. Перегляд відеоролика

 

Основний зміст уроку

Повтерення словника слів з попередньої теми:

Лисиця  https://www.spreadthesign.com/uk.ua/search/?cls=1

Журавель https://www.spreadthesign.com/uk.ua/search/?cls=1

Гість https://www.spreadthesign.com/uk.ua/search/?cls=1

Каша https://www.spreadthesign.com/uk.ua/search/?cls=1

Тарілка https://www.spreadthesign.com/uk.ua/search/?cls=1

Глечик https://www.spreadthesign.com/uk.ua/search/?cls=1

 

 

Сьогодні ми з вами читатимемо казку «Вовк та козенята »

Перегляд відеоролика

https://www.youtube.com/watch?v=0AKQv4NzRY4

Текст казки

https://nashakazka.org.ua/poltavschini/vovk_i_semero_kozenyat.html

 

Словник до теми:

Вовк

https://www.spreadthesign.com/uk.ua/search/?cls=1

Коза

https://www.spreadthesign.com/uk.ua/search/?cls=1

Страх

https://www.spreadthesign.com/uk.ua/search/?cls=1Обман

Обман(обманювати)

https://www.spreadthesign.com/uk.ua/search/?cls=1

 

 

27.05    Я досліджую світ

Допомогти природі може кожен

Мета: Вчити з дітьми  норми і правила поведінки в природі. Спонукати дітей до фантазії й творчості.  Викликати у дітей бажання допомагати у природоохоронному процесі: оберігати рідну природу, реагувати на поведінку оточуючих щодо природи, розповідати про свої дії по охороні природи. Розвивати навички дбайливого ставлення до природи, як до свого здоров’я. Виховувати  бережне та турботливе ставлення до природи рідного краю.

Матеріал: схеми-малюнки правил поводження у природі, запис звуків природи, білий  папір, олівці.

Хід уроку

У гості до дітей завітав Лісовуня. Він дуже схвильований тому, що в лісі де він живе, побували діти. Вони позривали квіти, покидали їх, потоптали гриби – мухомори, зруйнували мурашники, і галасували так, що всі пташки повилітали з його лісу. Вони дуже нашкодили природі. Ця шкода дуже велика. Лісовуня  говорить, що рослинки, комашки, тваринки, пташки, можуть зникнути назавжди. А без них наше з вами життя неможливе. Люди не зможуть слухати пташиний спів. Все це тому, що деякі діти, а може і дорослі не знають правила поводження в природі.

Переглянути відео «Правила поведінки у лісі»

https://www.youtube.com/watch?v=cNGT_2IAw3A&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0s1DfJ_qVkicuhpGwTW73dZlXZNd57zAESXI0M8v5H_ENi9paMTFb8Ht0

 

Лісовуня пропонує подивитися знаки-малюнки. А ви мені допоможете, здогадатись про що вони нагадують? (Перегляд знаків-символів. Обговорення . )

 

-Діти, а тепер подумайте і скажіть, що зробили б ви для того, щоб Лісовуня не хвилювався за свою домівку більше. (Відповіді дітей.)

                                       Правила поведінки в лісі 

Не розводьте вогнище в  лісі. Відпочивайте лише у спеціально відведених лісових зонах відпочинку.

Не підпалюйте суху траву на полях та галявинах у лісі.

Не кидайте непогашені сірники або недопалки.

Не користуйтеся в лісі різними піротехнічними виробами: петардами, бенгальськими вогнями, феєрверками, «китайськими» ліхтариками, тощо.

Не заїжджайте безпосередньо в ліс механічними транспортними засобами, іскри від них можуть викликати пожежу.

Не залишайте на сонці пляшки, залишки скла та сміття, що легко загоряються і можуть спричинити пожежу.

 Не смітіть у лісі! Після відпочинку використані пластикові пакети та пляшки, консервні банки, папір, а також скляний посуд заберіть із собою і викиньте на смітник. Хай на місці вашого відпочинку буде чисто-завтра сюди прийдуть інші.

Не розбивайте скляні пляшки! Ви самі, інші люди, лісові тварини можуть поранитись.

Не ламайте гілки дерев та кущів. Це заважає рослині жити.

Не вирізайте на деревах надписи, типу «Тут був я». Це може призвести до всихання дерева, заселення його паразитами.

Не збирайте березовий сік. Це шкодить дереву.

Не зривайте лісових квітів, особливо рідкісних первоцвітів – це порушення закону. Хай гарні рослини залишаються в природі!

Не виривайте рослини з корінням.

Їстівні гриби зрізуйте обережно, щоб не пошкодити грибницю, не руйнуйте мохового килима.

Не знищуйте неїстівних грибів! Для лісових мешканців – це ліки і джерела харчування.

Не рубайте ялинку в лісі! Її можна придбати у лісівників, які виростили спеціальні плантації до новорічних свят, без шкоди для лісу.

Не руйнуйте мурашників – вони лісові «санітари».

Не чіпайте плазунів, які здаються вам небезпечними, бридкими або непотрібними. Вони – невід’ємна , важлива частина лісового середовища. Не чіпайте змій. Вони можуть становити загрозу для вашого життя. Краще обійдіть їх стороною.

Не ловіть диких тварин і не забирайте їх додому. В неволі тварини жити не зможуть і обов’язково загинуть.

Не руйнуйте пташиних гнізд.

Не беріть у руки пташині яйця, пташенят, звірят: людський запах відлякує дорослих диких тварин, позбавляє малят батьківської опіки, вони стають легкою здобиччю для хижаків.

Навесні не можна полювати на перелітних птахів – це заборонено законо

-А зараз давайте звами пригадаємо які основні правила для того хто йде в ліс

-Наш новий друг пропонує нам пограти у гру «Чарівні намистинки» 

  • Діти, я буду читати  вам речення про вчинки людей, які шкодять лісу або сприяють його збереженню, а ви маєте їх доповнювати по змісту словами «так» або «ні»:
        1) Гуляй  у лісі тільки по стежинах.      

          2) Розорюй мурашники, їх і так дуже багато.

3) Не галасуй у лісі.

4) Не чіпай домівок тварин і дитинчат.

5) Квіти збирай у великі оберемки і принось додому.

6) Губи дерева (ламай гілки, роби на стовбурах надписи).

7) Можна розорювати гнізда і вбивати отруйних і нагарних тварин лісу.

8) Не сміти там, де відпочиваєш.

9) Ніколи не завдавай шкоди природі.     

- Лісовуня пропонує нам розв’язати задачки (Розв’яжіть природознавчі задачі про охорону природи лісу: )

Задача 1. Під час прогулянки до лісу ви знайшли красиву квітучу рослину. Що ви будете робити?

Задача 2. Що ви зробите, коли побачите, що пташеня випало з гнізда?

Задача 3. У лісі вам зустрілось зайченя. Чи візьмете ви його додому, щоб доглядати за ним?

Задача 4. Ви побачили, що діти збивають ногами мухомори та інші отруйні гриби. Чи можна назвати їх дії правильними? Чому?

  -Підіб’ємо підсумки нашої бесіди за допомогою чарівних пелюсточок  які нам приніс Лісовуння. Візьміть  по одній пелюсточці на якій, на вашу думку, написані вірні правила поводження в лісі і прикріпіть до серединки квітки.( діти прикріпляють і повторюють правила)

 

-А зараз, я пропоную намалювати малюнки на тему: «Що я зроблю для того, щоб навколо було  всім красиво ». (Діти  під запис звуків природи малюють,)

 

МАТЕМАТИКА

Діагностична робота №8

https://www.youtube.com/watch?v=RU_TofrXIxc

https://pedpresa.ua/201606-videouroky-dlya-dystantsijnogo-navchannya-2-klas.html

Виконані завдання переслати для перевірки.

УКР. МОВА

Повторення вивченого за рік

https://vseosvita.ua/library/trenuvalni-vpravi-na-povtorenna-materialu-z-ukrainskoi-movi-material-dla-distancijnoi-roboti-2-klas-276903.html?rl=40639&fbclid=IwAR0lAp7coMAn2C5CZkli3hetDM6h-nquzuUL_h0hnMGlW-zGAxiJqw2z3BE

Виконати завдання з слайдів.

ЧИТАННЯ

Узагальнення за розділом

Частина 2. Розділ «Довкола стільки є краси»

 

Лідія Компанієць «У лісочку»(с.129)

 

Завдання

1.Допиши речення

-Добрий     ______________!

2.Поєднай стрілочками частини речень

Он метелик                     ромашка біла

Он цвіте                            вигнув крила

Он бджола                       по гілці прудко

Он стриба                         медок несе

дивна                                 пісень

і виспівує                           пташка - жовтогрудка

3.Упиши пропущені слова в уривок з вірша, користуючись довідкою

Розтуливши сині ____________,

лісові дзвенять ______________________________:

-Добрий ________________!

Добрий _________________!

Дзень-дзелень!

Дзень- ___________!

Довідка:ранок,очки,день,дзвіночки,дзелень.

4.Підбери  до даних слів слова протилежні за значенням

ранок-

виспівує-

5.Устав пропущені букви

л-с-чк-         м-т-л-к          р-м-шк-         пт-шк-            дзв-н-чк

6.Обведи хмаринкою «зайве» слово

Бджола   метелик  жабка  пташка

 

Ніна Вернигора «Диво у долоньках»(с.130-131)

Завдання

1.Розділи слова і прочитай назву твору

Дивоудолоньках

2.Устав пропущені букви у словах

М_р_чк_                      Т_т_нк_

3.Допиши речення

Марічка і Тетянка-______________.

4.Поєднай стрілочками частини речень

-Тетянко, ти велику шкоду робиш,-           добра дівчинка.

Вода поволі скапувала                                  зауважила Марічка.

Вона була                                                          між долоньками.

5.Познач,яку шкоду робила Тетянка

_ Дівчинка кидала каміння .

_ Взяла довжелезну палицю та й заходилася по воді плескати.

6.Обведи  хмаринкою,яких живих істот побачила Тетянка у долоньках

Равлика   черв'ячка    мишку     ікринки

Валентина Бондаренко «Розумаха»(с.131-132)

Завдання

1.Віднови речення

Був холодний________________ ______________.

Довідка:день,зимовий.

2.Вибери ознаки Розумахи

Розумаха

крихітний білий песик                                             тремтяча біла грудочка

                             голодний цуцик

                                                                      щасливий

                                                     злий

3.Доповни речення

Дядечко Юрко і Розумаха-справжні ______________.

4.Познач ті речення,які доводять те,що Розумаха дійсно був розумним

_ Знав потрібні команди.

_Супроводжував дядька Юрка всюди.

_Ухопив дівчинку за штанці і потягнув праворуч.

_ Лежав під лавкою.

5.Встав пропущені букви у словах

Д_дьк_                п_с_к              д_вч_нк_

6.Знайди у тесті доказ того,чому був щасливий песик

А Розумаха,щасливий тим,що____________________________________

_____________________________________________________________

 

За Ліною Біленькою «Казка неба» (с.133)

Завдання

1.Допиши назву вірша

Казка _____________.

2.Поміркуй і розташуй речення у правильній послідовності

_ погляньте:гори-хвилі…

_ Живе у небі казка,

_ що то хмарини білі.

_ Не думайте,будь ласка.

3. Поєднай за допомогою стрілок пари слів,що римуються

Казка                       парашути

Хвилі                       ласка

Ліліпути                  білі

4.Познач,які дива побачила поетеса в небі?

_ чарівні птахи

_ ведмеді-ліліпути

_ геркулеси-бджоли

_ маленькі кошенята

5.Вкажи хто і що робить

кенгуру

черепаха

птахи

бджоли

Довідка:повзе,стрибає,летять,пливуть

 

Микола Возіянов «Сонечко» (с.134-135)

Завдання

1.Познач,хто  головний персонаж казки

_ ластівка

_Сонечко

_ дитина

2.Упиши пропущені букви у словах

С_н_чк_            Г_с_нь                 з_з_л_

3.Поєднай стрілочками назву персонажа та його слова

Сонечко                          - А ти,дорогенький,не боїшся,що тебе хтось з'їсть?

Гусінь                               - Вибачте,а хто до мене говорить?

4.Знайди і запиши чому сонечко має таке яскраве забарвлення

_____________________________________________________________

_____________________________________________________________

5.Постав потрібні розділові знаки у кінці речень

Зозуля покружляла і полетіла собі далі  _

Але чому вона не звернула уваги на тебе  _

Не подобаюся я хижакам  _

 

Анна Рибалка «Вовчик і сонечко» (с.135-137)

Завдання

1.Розділи слова і прочитай назву казки

Вовчикісонечко

2.Допиши речення

Маленький сірий Вовчик жив у ______________________ _________.

3.Познач,який настрій викликає ця казка

_ веселий

_ сумний

4.Добери слова-ознаки до предметів

метелик

галявина

квіти

кульбабки

Довідка:барвисті,величезний,білі,простора,жовті.

5.Познач риси характеру,які характеризують вовчика

_ злий

_ грайливий

_ допитливий

_ уважний

6. Намалюй картину,яку ти собі уявив, читаючи казку