Теребовлянський навчально-реабілітаційний центр
Тернопільська область

Середа 4

Трудове навчання

Тема. ТВОРЧИЙ ПРОЕКТ «МАКІЯЖ ТА ЗАЧІСКА ДО ШКІЛЬНОГО ВИПУСКНОГО БАЛУ»

I. Організаційно-підготовчий етап

1. Вибір та обґрунтування теми проекту

Мабуть, у світі немає жодної людини, яка не хотіла б подобатися собі, своїм близьким і друзям, бути доглянутою, красиво й стильно одягненою. Особливо це стосується святкових, урочистих подій. Однією з таких знакових подій у житті людини є шкільний випускний бал.

Добігає кінця шкільне життя, а випускний бал — останнє шкільне свято. Щоб бути найкрасивішими на випускному балі, щоб правильно дібрати макіяж і зачіску відповідно до власного стилю, необхідно знати технологію добору й виконання макіяжу та створення зачіски. Розібратися й навчитися цього вам допоможе цей проект.

2. Формування завдань проекту та їх загальна характеристика

Завдання проекту: створити святково-привабливий образ випускниці/випускника (макіяж та зачіска).

Проект призначений для учнів 11 класу — випускників.

Мета проекту: спроектовані макіяж і зачіска мають стати невід’ємною складовою зовнішнього вигляду дівчини/юнака, підкреслити їх індивідуальність, привабливість обличчя та волосся, відповідати їхнім естетичним смакам та модним тенденціям.

Відповідно до мети необхідно відтворити такі етапи:

• скласти програму підготовки до випускного балу;

• об’єктивно проаналізувати стан шкіри та волосся;

• визначити тип та стан шкіри обличчя й волосся та форму обличчя, визначити їхні особливості;

• дібрати вид макіяжу, косметичні декоративні якісні й екологічно чисті засоби для макіяжу;

• дібрати зачіску з урахуванням форми обличчя, стану волосся, тенденцій моди.

3. Програма підготовки до випускного балу

• Розробка моделі одягу, придбання тканини й усього необхідного для пошиття одягу або придбання готової сукні/сорочки, костюму та краватки; придбання білизни (потрібної форми, фактури й кольору), прикрас, взуття;

• добір макіяжу та моделі зачіски;

• манікюр (дизайн на нігтях);

• педикюр, догляд за п’ятами тощо.

4. Дослідження особливостей власного обличчя та волосся

1. Дослідити стан шкіри обличчя.

Для цього треба уважно оглянути своє обличчя і визначити стан шкіри, наявні недоліки (прищі, вугрі тощо) і, якщо є потреба, вчасно звернутися до косметолога або лікаря.

2. Визначити, як покращити стан здоров’я та зовнішній вигляд.

Стан шкіри безпосередньо вказує на те, що відбувається всередині нашого організму. Тому важливо усвідомити необхідність якомога раніше позбутися шкідливих звичок, що негативно впливають на стан здоров’я та зовнішній вигляд. Це — незбалансоване харчування, перевтома, куріння, вживання алкоголю, стреси тощо.

Візьміть за звичку вести здоровий спосіб життя — це основа не тільки чудового самопочуття, а й прекрасного зовнішнього вигляду!

3. Визначити тип шкіри обличчя.

Для визначення свого типу шкіри обличчя скористайтеся косметичною серветкою (мал. 17).

 

Мал. 17. Типи шкіри

4. Визначити тип форми обличчя.

Для цього скористайтеся ознаками типів форми обличчя та їхніми особливостями (мал. 12, с. 70, мал. 13, с. 71, мал. 14, с. 72).

Зверніть увагу! Розглянуті форми обличчя в «чистому вигляді» трапляються рідко. У більшості випадків — це різні комбінації основних форм. Це робить кожного з нас унікальним.

5. Дослідити стан волосся (густе, рідке) та шкіри голови, визначити тип волосся.

Для цього скористатися візуальними ознаками стану та типу волосся (якщо потрібна допомога спеціаліста, слід звернутися до фахівця).

II. Конструкторський етап

1. Яким має бути макіяж

Дуже важливо правильно дібрати макіяж з урахуванням результатів проведених досліджень (визначені форма обличчя, стан шкіри, її колір, колір очей тощо). За допомогою застосування різноманітних декоративних засобів можна підкреслити індивідуальність обличчя. Головне — правильно використовувати ці засоби.

Хороший макіяж має бути ніжним і майже непомітним. Разом із цим, святковий макіяж має відповідати модним тенденціям, які визначають актуальну колірну гаму макіяжу: колір тіней для очей, помади для губ, колір і форму брів. Важливо, щоб ваш образ відповідав нормам навчального закладу, особливо, якщо випускний бал відбуватиметься в школі.

Гарний макіяж підтримає добрий настрій і святкову атмосферу.

2. Банк ідей для макіяжу

Щоб зорієнтуватися в тому, яким може бути ваш макіяж для випускного балу, варто створити банк ідей, користуючись різними інформаційними джерелами.

Моделі-аналоги та їх аналіз

Моделі 1-3 — це варіанти нюдового макіяжу, який підкреслює природну красу обличчя.

 

Модель 1

 

Модель 2

 

Модель 3

Моделі 4-6 — це варіанти більш яскравого макіяжу, з акцентами на форму та колір очей, з урахуванням корекції форми обличчя косметичними засобами.

 

Модель 4

 

Модель 5

 

Модель 6

3. Добір макіяжу на випускний бал

Щоб почуватися впевнено і мати гарний настрій, важливим є вдале поєднання макіяжу із зачіскою та сукнею (блузою, спідницею, комбінезоном, брюками тощо).

Ще раз зауважимо, що макіяж добирають з урахуванням типу шкіри обличчя, форми обличчя, кольору очей, форми брів, губ. Найкраще випускницям пасуватиме нюдовий макіяж. Він не помітний на обличчі, але при цьому закцентує увагу на вашій природній красі. Підкреслюйте нюанси м’яко й делікатно, і тоді ваш макіяж буде стильним і універсальним.

Корегування форми обличчя, очей, брів та губ засобами макіяжу

Щоб скоригувати форму обличчя, слід темним тоном візуально зменшити певні ділянки, а світлим тоном — додати об’єму в потрібних місцях. Для цього скористайтеся підказкою, як наносити тонуючі засоби відповідно до форми обличчя (мал. 18).

 

Мал. 18. Корегування форми обличчя

За допомогою макіяжу можна також візуально скоригувати довгий ніс. Для цього світлим тональним кремом освітлити перенісся, а на кінчик слід накласти тональний крем темнішого відтінку.

Щоб візуально зменшити широкий ніс, потрібно на перенісся нанести світліший тон, а на крила носа — темнішій.

Під час нанесення тональних засобів важливо зробити плавний перехід між відтінками. Обличчя має виглядати природно!

За допомогою косметики можна візуально збільшити очі й зробити погляд більш виразним. Варіанти макіяжу з урахуванням кольору очей подано на малюнку 19.

 

Мал. 19. Макіяж очей з урахуванням їх кольору

Як створити ефект великих очей за допомогою макіяжу

Використовуйте олівець або тіні білого відтінку, щоб виділити повіку у внутрішньому куточку.

Використовуйте не менше трьох відтінків тіней. При цьому важливо пам’ятати, що зовнішній куточок ока має бути найтемнішим, а внутрішній куточок — найсвітлішим.

Під час нанесення тіней слід звертати увагу на складку над оком — це лінія, яка розділяє ділянки: для середніх і темних тіней. Щоб збільшити очі, темними тінями намалюйте цю лінію трохи вище від складочки. Візуально буде здаватися, що цей простір більший.

Стрілки допоможуть візуально збільшити очі. Не слід повністю обводити очі та використовувати підводку чорного кольору, краще вибрати темно-зелену, темно-синю, коричневу.

Перш ніж наносити на вії туш, завийте їх. Вії, закручені вгору, роблять погляд більш відкритим, зорово збільшують око.

Як за допомогою макіяжу візуально змінити розріз очей

Якщо ви хочете зробити круглі очі «котячими», то нанесіть тінями легкі штрихи від внутрішнього кута ока до зовнішнього. Додати виразності очам можна за допомогою підводки для очей.

Для корегування опуклих очей рекомендують наносити тіні в напрямку до зовнішнього кута ока та обов’язково підкреслити нижню повіку. Світлий тональний крем слід нанести під зовнішніми кутами брів.

Для корегування широко посаджених очей слід нанести темні тіні на внутрішню частину повік і рівномірно розтерти їх до лінії брів: основну частину тіней накладають ближче до носа, і лише невелику кількість — на зовнішніх кутах.

Щоб візуально розширити відстань між близько посадженими очима, стрілки малюйте так, щоб зовнішній кут ока був акуратно піднятий. Тіні наносьте від центра повіки в напрямку до зовнішнього кута. Для збільшення відстані між бровами зону між ними висвітліть.

Для глибоко посаджених очей підходять тіні пастельних тонів, які слід накладати від внутрішнього кута повіки до зовнішнього. Щоб зробити брови трохи ближче одна до одної, їх слід акуратно домалювати.

Макіяж брів

Часто саме брови задають образ і підкреслюють характер людини. Зробити правильний макіяж брів досить непросто.

Для цього необхідно знати певні правила і нюанси.

Визначте контур брів — він має гармоніювати з формою й типом вашого обличчя, бути досить виразним, але не надто різким.

Вибір кольору олівця залежить від кольору волосся. Часта помилка, якої припускаються дівчата, — це використання чорного олівця для брів. Чорний колір підходить до дуже темного волосся, тому шатенкам краще вибирати темно-коричневі відтінки, блондинкам — світло-коричневі, а рудоволосим — коричнево-рудуваті.

Малюючи контур брів, треба враховувати їх природний вигин і довжину, які краще не змінювати кардинально, а лише скоригувати за допомогою олівця або тіней.

Для брів також необхідно використовувати тонуючі засоби, які слід наносити на зону навколо брови. Краще за все використовувати коректор із маленьким пензлем.

4. Створення графічного зображення макіяжу: клаузури та ескізу

Щоб обрати остаточний варіант макіяжу для свого обличчя, варто виконати кілька різних замальовок макіяжу (клаузуру) (мал. 20). Це допоможе вам створити остаточний варіант — ескіз макіяжу (мал. 21).

 

Мал. 20. Клаузура (варіанти макіяжу)

 

Мал. 21. Ескіз макіяжу

5. Добір зачіски

Зачіску слід вибирати залежно від типу обличчя та його особливостей, форми голови, стану волосся. До вибору зачіски на випускний бал потрібно підходити відповідально. З усіх найкрасивіших варіантів необхідно вибрати ідеальну зачіску, яка буде гармоніювати з макіяжем і святковим одягом.

6. Банк ідей для зачісок

Щоб зорієнтуватися в тому, якою може бути ваша зачіска для випускного балу, варто створити банк ідей, користуючись різними інформаційними джерелами.

Корегування форми обличчя за допомогою зачіски

З теоретичної частини модуля ви вже дізналися, як можна скоригувати форму обличчя за допомогою зачіски.

Моделі-аналоги зачісок для дівчат та їх аналіз

 

Моделі зачісок 1-3 враховують довжину волосся (коротке й середнє); моделі 4-6 — для довгого волосся.

Моделі-аналоги для хлопців та їх аналіз

 

Моделі зачісок 1-3 враховують довжину волосся (середнє і довге); моделі 4-6 — для короткого волосся.

7. Створення ескізу зачіски

Важливим етапом є розробка ескізу. Образ, який виник в уяві, фіксують на папері для подальшого аналізу й корегування. Перші замальовки перетворюють на ескіз.

Якщо овал обличчя дозволяє зачісувати волосся гладко, а волосся має відповідну довжину, то одним із варіантів зачіски для дівчини може бути високий вузол із заплетеного волосся. Зображення зачіски показують збоку (мал. 22).

 

Мал. 22. Обрана модель зачіски для дівчини та її ескіз

Під час добору зачіски хлопцям слід врахувати деякі основні моменти, а саме: зачіска має підходити до вашої форми обличчя, підкреслювати індивідуальність, відповідати сучасним тенденціям моди, бути гарною та охайною.

Одним із варіантів зачіски для хлопця може бути коротка стрижка, у якій боки й задня частина голови досить сильно поголені, волосся на маківці значно довше, а на межі між шарами — трохи «рване» (мал. 23). Таку стрижку виконують фахівці в перукарні або салонах краси.

 

Мал. 23. Обрана модель зачіски для хлопця

Ця зачіска є гарним варіантом для хлопців із коротким волоссям.

Конструкторський етап завершено:

• дібрано макіяж з урахуванням стану шкіри обличчя, її типу та форми обличчя, кольору очей;

• створено ескіз макіяжу, який допоможе втілити все задумане;

• дібрано модель зачіски з урахуванням стану волосся, типу форми обличчя;

• підкреслено індивідуальність обличчя, колір волосся (за потреби використано шампунь, який надає кольору).

Можна розпочинати втілення задуманого.

III. Технологічний етап

1. Виконання макіяжу

1. Для виконання макіяжу дібрати засоби догляду за шкірою (з урахуванням типу шкіри) та відповідні види декоративної косметики, проаналізувавши склад інгредієнтів, які можуть негативно впливати на здоров’я.

Важливо! Засоби догляду, декоративна косметика, пензлики — усе має бути індивідуальним.

2. Тренувальні вправи. За створеним ескізом макіяжу виконати макіяж на обличчі.

Візьміть до уваги, що:

• кольори на папері та кольори декоративної косметики на шкірі обличчя можуть не відповідати одне одному;

• можуть бути неточності під час добору кольорів на ескізі, що вплине на вигляд макіяжу на обличчі;

• у разі неотримання бажаного результату макіяж необхідно скорегувати;

• розглянути з близькими інші варіанти створення святкового образу.

3. Під час нанесення макіяжу дотримуватися послідовності дій:

 

Важливо! Заздалегідь поцікавтеся, де проходитиме захід. Зверніть також увагу на освітлення в приміщенні. Якщо воно штучне — зупиніться на темнішому тональному кремі, якщо денне — на світлішому.

2. Виконання зачіски

Для виконання обраної зачіски необхідно підготувати:

• засоби (гель або мус для укладання, лак або закріплювальний спрей для волосся тощо);

• інструменти (фен, плойка, бігуді, щипці тощо);

• різноманітні аксесуари (для дівчат за потреби) для закріплення й прикрашання зачіски (шпильки, гребінці, резинки для волосся, шпильки-пряжки різних форм і розмірів: у вигляді квітів, із блискучими камінчиками тощо) (мал. 24).

 

Мал. 24. Аксесуари для зачісок

Важливо! Для виконання зачіски волосся голови має бути чистим. Засоби для виконання зачіски та аксесуари повинні бути тільки індивідуальними.

За обраною моделлю зачіски і створеним ескізом дівчатам виконати заплановану зачіску, дотримуючись послідовності, яка зображена на малюнку 25, с. 82. При цьому варто скористатися допомогою близьких.

 

Мал. 25. Послідовність виконання зачіски

Зверніть увагу, що:

• створена зачіска з вашого волосся може повністю не копіювати фото та ескіз обраної зачіски через особливості форми голови, довжину та стан волосся, його колір тощо;

• у разі неотримання бажаного результату потрібно проаналізувати причини та прийняти рішення — скористатися послугами перукаря (у салоні) чи обійтися своїми силами (із допомогою близьких).

Висновок. Зачіска для дівчини вийшла красивою, сучасною, модною. Вона демонструє красу волосся, гармоніює із сукнею та відповідає урочистій події.

Обрана коротка стрижка (для хлопців) відповідає сучасним тенденціям моди, підкреслює їхню індивідуальність, тому ця зачіска є гарною пропозицією для хлопців із коротким волоссям.

 

IV. Завершальний етап

1. Розрахунок орієнтовної вартості засобів догляду за шкірою обличчя та волоссям, декоративної косметики та їх порівняння з вартістю послуг косметичних кабінетів.

2. Аналіз шляхів здешевлення засобів догляду за шкірою обличчя та волоссям голови.

3. Презентація проекту:

• демонстрування макіяжу та зачіски;

• аналіз відповідності результатів виконання проекту задуму;

• обґрунтування відмінностей у результатах та задумі;

• оцінювання результатів проектування та створення макіяжу та зачісок.

Важливо! Найефектніша презентація добору та виконання макіяжу й зачіски відбудеться на випускному балі! Оцінити результати вашого проектування зможуть якнайбільше людей.

Домашнє завдання

Сьогоднішня тема – це зразок проекту.

  1. Вам на основі основних етапів виготовити власний проект з теми макіяж.

  2. Оформити проект за поданим зразком.

  3. Вислати ваші проекти мені на електронну адресу steculan@gmail.com