Теребовлянський навчально-реабілітаційний центр
Тернопільська область

Вівторок

Літературне читання

Тема. Робота над змістом віршів А.Костецького “Імена”, “Дивна звичка” Контрольна робота. Навичка читання вголос.

Контрольна робота № 8. Навичка читання вголос (усно)

Перевірка навички читання вголос здійснюється в усній формі індивідуально у комплексі з усіма показниками: правильність, спосіб, виразність, темп, розуміння прочитаного. Для читання учневі пропонують незнайомий художній або науково-художній текст обсягом 180-210 слів.  Перевірка навички читання вголос, у тому числі розуміння прочитаного, може здійснюватись після першого і наступних перечитувань твору. Якщо перевірка здійснюється після першого перечитування, то виразність не враховується, а запитання мають стосуватись фактичного змісту твору: хто?, що?, які?, де?, коли?, як?; які і як відбувалися події?; хто персонажі?, що вони робили?, до якого жанру належить твір?. Доцільно здійснювати вказану перевірку в усній формі.

Якщо перевірка здійснюється після наступних перечитувань, то виразність враховується, а завдання мають стосуватись визначення теми, основної думки; відтворення послідовності подій, встановлення смислових, причиново-наслідкових зв’язків, рис характеру персонажів, мотивів їхніх вчинків. Для цього учням можна запропонувати виконати завдання у письмовій формі.

Цікавинки про ластівку

Міські та сільські ластівки живуть поряд з людьми. Вони прикріплюють свої гніздечка до виступів дерев’яних стін, над вікнами, на горищах, під дахами будинків. А в селі ці пташки часто оселяються в повітках та хлівах.

Берегові ластівки гніздяться в норах, які самі ж і викопують у високих берегах річок, схилах ярів, старих кар’єрів. Навесні можна побачити ластівок, що носять у дзьобиках багнюку з калюж, солому, тоненькі гілочки. Саме із цих матеріалів вони ліплять свої маленькі ошатні гніздечка.

Іноді в ластівчиному гнізді оселиться горобчик. Ластівка тривожно в’ється навколо гнізда, намагаючись вигнати непроханого гостя. Та іноді й залишає своє гніздо і починає ліпити нове. Адже ластівки – дуже миролюбні пташки. Вони не люблять і не вміють битись, сваритись.

Яєчка висиджує тільки мама-ластівка, а тато носить їй їсти. Про малих ластів’ят батьки дбають разом, здобувають їм їжу. Ластівки дуже спритно ловлять комашок просто на льоту. Ластівка виводить пташенят аж двічі протягом літа. А на початку осені ластівки збираються у великі зграї. Літають у повітрі, сидять на дротах, готуються до важкого польоту у вирій, аж до далекої Африки.

Цих малих пташок люблять у народі. Люди склали про них казки, легенди, пісні, поети написали вірші. (З блогу «Маленький читайлик»)

Запитання для усної перевірки

- Про кого розповідається у тексті?

- Яких видів бувають ластівки?

- Де гніздяться берегові ластівки?

- Хто висиджує яєчка?

- Коли ластівки починають готуватися до відльоту в теплі краї?

- Куди відлітають ластівки?

Завдання для письмової перевірки

Обери і обведи правильний варіант відповіді.

1. Де гніздяться берегові ластівки?

А на деревах

Б на горищах

В у норах

2. Скільки разів протягом літа ластівка виводить пташенят?

А один

Б два

В три

3. Хто висиджує яєчка?

А мама

Б тато

В обоє батьків

4. Випиши з тексту назви до поданих ознак.

Міські та сільські ______________________

Маленькі ошатні _______________________

5. Де міські ластівки прикріплюють свої гніздечка? Підкресли відповідні слова.

В повітках, на схилах ярів, над вікнами, в хлівах, під дахами будинків, у старих кар’єрах.

  1. Доведи словами з тексту, що ластівок люблять у народі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Математика

Тема. Тренувальні вправи.

Пропоную подивитися відео за посиланням.

https://www.youtube.com/watch?v=_p-_DstOeoA

 

 

Українська мова

Тема. Урок розвитку мовлення. Написання переказу за колективно складеним планом.

                                       Дім у сандалику

  Миколка аж удома помітив, що забув сандалика у таборі. Мама його втішала, що наступного рокувін неодмінно побуває в цьому таборі.

   І от Миколка знову в таборі. При вході до будиночка він побачив свого сандалика. У ньому сиділа пташка. Вона злякано пурхнула в кущі. На дні гніздечка-сандалика лежали сірі яєчка. Незабаром з них вилупилися сірі пухнасті пташенята.

  • Виходить, я подарував пташкам цілий дім, - пишався Миколка.

Домашнє завдання. Написати переказ.