Теребовлянський навчально-реабілітаційний центр
Тернопільська область

Вівторок

Українська мова, 19.05.20р.

Тема. РЗМ. Спростування позиції суперника; формулювання запитань суперникові.

Теоретичний матеріал до уроку:

Алгоритм правил ведення суперечки:

1.      Починайте заперечувати тільки тоді, коли ви впевнені, що думка співрозмовника дійсно суперечить вашій.

2.     Спочатку наводьте тільки сильні докази, а потім слабкі.

3. Спростовуйте фактами, показом того, що теза протилежної сторони не випливає з аргументів, що висунута опонентом теза не доведена. Можна показати хибність висловленої думки чи аргументів, спираючись на те, що висновки, які випливають із них, суперечать дійсності. Не наполягайте на запереченні доказів опонента, якщо вони зрозумілі й очевидні.

4.    Стежте за тим, щоб у ваших міркуваннях не було логічних помилок.

5.  У процесі суперечки намагайтеся переконати опонента, пам’ятаючи, що повага до чужих переконань, це не тільки поваги до особистості, але й ознака розвиненого розуму.

6.    Умійте зберігати спокій і володіти собою.

 

Знайти тезу, яку намагався обґрунтувати автор у наведеному тексті й аргументи, на які він спирався.

 

                               КОНКУРЕНЦІЯ МАЄ ПОТРЕБУ В РЕКЛАМІ

    Реклама є невід’ємною умовою успішної конкуренції. З одного боку, вона містить у собі певну інформацію, а з іншого — слугує орієнтиром для споживачів (аргумент).

    Було б помилкою спиратися лише на здатність споживачів при виборі товару судити про нього лише за зовнішнім виглядом.

     Окрім того, реклама не дає ринку застоюватися. Тільки за допомогою реклами новий виробник може отримати доступ на вже сформований ринок. Реклама сприяє конкуренції, забезпечує доступ на ринок нових виробників, оживлюючи й розширюючи сам ринок товарів і послуг (теза).

    Конкуренція і реклама не можуть існувати одна без одної. Реклама потрібна і таким державним інститутам та організаціям, як політичні партії, профспілки, релігійні об’єднання, армія і навіть сама держава.

 

Практична робота

 Здійсніть аналіз тексту:

І. Теза: (Записати тезу)

ІІ. Аргументи: (записати наявні в тексті аргументи до визначеної тези)

    1.

    2.

Домашнє завдання:

(10_ukrmova_g_2018 Підручник.pdf) на ст..198  опрацювати матеріал таблиці (теза, аргумент).

 

Зарубіжна література, 19.05.20р.

Тема. ПЧ. Оскар Вайльд (1854 – 1900). «Портрет Доріана Грея». 

Узагальнення і систематизація навчального матеріалу. 

 

Матеріал до уроку:

Біографія письменника:

Уайльд Оскар

(1854-1900)

Англійський письменник ірландського походження, прихильник естетичних та гедоністичних поглядів на мистецтво — як на засіб краси і насолоди, майстер неперевершених парадоксів. У романі "Портрет Доріана Грея" (1890) Вайльд подає свою концепцію розуміння мистецтва і, як істинний парадоксаліст, сам же й руйнує власні твердження і сентенції: "Художник — не мораліст... Будь-яке мистецтво не має користі..." Весь свій талант Оскар Вайльд, за його ж висловом, вкладав у розмови, він був неперевершеним красномовцем, його називали "золотоголосим Орфеєм". Роман "Портрет Доріана Грея" приніс письменникові світову славу, але його постулати щодо принципів життя викликали у вікторіанській Англії обурення. Вайльда було засуджено до тюремного ув'язнення; навіть після виправної колонії йому не було дозволено жити в цій країні.

Оскар Вайльд — автор декількох збірок казок ("Щасливий принц", "Гранатова хатинка"), салонно-побутових комедій, віршів, повістей, оповідань ("Злочин лорда Артура Севіля" (1891), "Кентервільський привид" (1887)).

Філософічність, проблематика творів, яскравий талант Оскара Вайльда принесли йому всесвітнє визнання, а згодом повернули його ім'я і в дорогу йому Англію.

1. Де і коли народився? (Дублін,1854р)

2. Що відомо про баттьків? (лікар,замложна дама)

3. Як мама виховувала сина? (одягала в дівчинку)

4. Яки особливий стиль автора?

5.1888 р – став роком видачі («Щасливий принц»)

6. Написав 5 романів? (лише 1)

7. Проявив себе як драматург? (так,визнаний Бернандом Шоу)

8. Хто такий Себастьян Вельмонт (1897 провів у Франції (самотньо, жив у дешевому номері)

3. Дружину звали ? (Констанс)

 

Історія творення роману:

«Портрет Доріана Грея» (англ. The Picture of Dorian Gray) — єдиний роман Оскара Вайльда, найвідоміший та найпопулярніший його твір. Уперше виданий 20 червня 1890 року. Друга редакція, у якій автор дещо доповнив та змінив твір, дописав нові розділи, вийшла в квітні 1891 року.

Роман розповідає про молодика на ім'я Доріан Грей, який став натурником для портрета художника Безіла Голворда. Перебуваючи під враженням від фізичної краси Доріана, Безіл невдовзі закохався у нього, вважаючи, що Доріанова краса породжує нові тенденції у його творчості. Розмовляючи у Безіловому саду, Доріан зустрічає лорда Генрі Воттона, Безілового друга, який незабаром захопив юнака своїми світоглядними ідеями. Підтримуючи одну з нових ідей гедонізму, лорд Генрі вважає, що єдиною річчю у світі, задля якої варто жити, є краса. Усвідомлюючи, що одного дня його краса зблідне, Доріан бажає прикувати свою душу до картини, бажає, щоб картина, намальована Безілом, старіла, а він залишався молодим завжди. Бажання Доріана здійснюється, що врешті приводить його до аморального життя. На картині відображалися всі вчинки Доріана, як би вони мали відбитися на його душі і тілі.

«Портрет Доріана Грея» відносять до одного із останніх творів класичного готичного роману із помітним Фаустовим впливом. Роман сильно пов'язаний із декаденством та гомосексуальністю, що після першого видання викликало багато суперечок. Однак у наш час «Портрет Доріана Ґрея» відносять до «одного із сучасних класичних творів Західної літератури».

Домашнє завдання:

https://www.youtube.com/watch?v=fuovVPdQZ_Q переглянути роман на каналі.