Теребовлянський навчально-реабілітаційний центр
Тернопільська область

вівторок 2 05.05

05.05                      6-Б клас                       Математика

Тема. Розвязування задач

Задача. По трьох ящиках розклали 35 банок консервів так, що в першому ящику стало удвічі менше банок, ніж у другому, і на 3 менше, ніж у третьому. По скільки банок консервів стало в кожному ящику?

Розвязання.  Позначимо кількість банок консервів у першому ящику буквою х, тоді кількість банок у другому ящику - 2х, а в третьому – (х + 3). У трьох ящиках разом х + 2х + (х+ 3) банок, що дорівнює 35. Маємо рівняння:

х + 2х + (х+ 3) = 35,

х + 2х + х+ 3 = 35,

4х + 3 = 35,

4х = 35 – 3,

4х = 32,

х = 32 : 4,

х = 8.

     У першому ящику 8 банок, у другому – 2 • 8 = 16 (банок), у третьому –            8 + 3 = 11 (банок).

Відповідь. У першому ящику 8 банок, у другому –   16 банок, у третьому –            11 банок.

Домашнє завдання.

Розвязати задачу. 42 пакети розклали по двох ящиках так, що в першому пакетів удвічі більше, ніж у другому. По скільки пакетів у кожному з ящиків?

Конспект уроку

з географії

6 – Б клас

05. 05. 2020 р.

КІЛЬКІСТЬ  І  РОЗМІЩЕННЯ  НАСЕЛЕННЯ  ЗЕМЛІ.

Тема. Кількість населення Землі. Розселення населення на Землі.

Вивчення нового матеріалу.

  1. Для визначення кількості населення окремої країни проводять переписи. Перші з них відбулися у ХVІІІ ст., хоча існують свідчення про подібні заходи ще у Давньому Римі. У ХІХ ст. були одержані перші офіційні дані про чисельність населення більшості країн Європи та деяких країн Америки. В африканських і азіатських країнах (крім Індії та Японії) перші переписи населення відбулися тільки після Другої світової війни. У наш час у більшості країн їх проводять раз на 5–10 років. На українських землях перший перепис у сучасному розумінні відбувся у 1897 р. У радянські часи перший загальний перепис був у 1926 р. Дані перепису 1937 р. було засекречено. Значно достовірнішим був перепис 1939 р. А з кінця 50-х років ХХ ст. переписи проводили раз на 10 років. Єдиний Всеукраїнський перепис населення за часів незалежності відбувся в грудні 2001 р. У період між переписами надають оцінні дані про кількість населення.

Перші спроби оцінити чисельність населення всього світу були в другій половині ХVІІ ст. Тоді населення Землі ледь сягало 550 млн. осіб. А зараз у світі живе понад 7,4 млрд. осіб (2016). Населення розміщено вкрай нерівномірно. Треба врахувати той факт, що у 2019році в Пекіні  з’явився короно вірус COVID-19, від якого тут померли 3 869 осіб. А число інфікованих зросло на 325 осіб до 50 333. Зауважимо, що раніше повідомляли про 2 579 смертей в Ухані. Населення Уханю – майже 11 мільйонів осіб. Це стосується й усієї планети Земля, адже вірус розповсюдився по усьому світу. Кожен день від цієї хвороби помирають люди. Від Covid-19 з 12–13 березня, тобто з моменту, коли в Україні почали контролювати розповсюдження цієї інфекції, за офіційними даними померло 93 людини (дані станом на 11.04.2020).  Зараз в Україні  підтверджено 12 331інфікованих осіб.

  1. Розселення – це розміщення населення по території та розподіл його за різними типами поселень.

Населення на Землі розміщене вкрай нерівномірно. Так, на 7 % площі суходолу зосереджено до 70 % населення світу. Водночас 15 % площі материків і островів займають «білі плями» – зовсім не заселені території. Для формування уявлення про поширення людей по території існує показник густоти населення та відповідна тематична географічна карта. Густота (щільність) населення – ступінь заселеності певної території, чисельність постійного населення, що припадає на одиницю площі (зазвичай на 1 км²).

       Дуже високим вважають показник густоти населення, що становить понад 200 осіб/км². Він характерний для Бельгії, Нідерландів, Великої Британії, Ізраїлю, Шрі-Ланки, Республіки Корея. Найвищою ж у світі густотою населення серед великих країн вирізняється азіатська держава Бангладеш – 1102,8 особи/км².

   Дуже низька густота населення в таких країнах, як Австралія, Канада, Монголія, Лівія, Мавританія, Намібія. Тут вона становить менш як 4 особи/км².

    Більша частина населення Землі проживає у північній (90 %) та східній (85 %) півкулях. Проте в межах як окремих материків, країн, так і частин світу існують великі контрасти в густоті населення.

Запитання і завдання.

  1. Опрацюйте конспект уроку ( уважно прочитайте, вивчіть), дайте відповіді на запитання та опрацюйте  географічний атлас ( ст..  населення Землі).

  2. Кількість населення Землі?

  3. Що вам відомо про COVID-19?

  4. Що таке розселення, як розміщене населення на Землі?  

 

6 – Б клас Всесвітня історія

Тема. Марк Аврелій

І. Вивчення нового матеріалу

Марк Аврелій (161-180) - видатний представник стоїцизму. Свої погляди він виклав у нотатках, що мають назву "До самого себе", знайдених і опублікованих після його смерті. Він прагнув самовдосконалення і життя відповідно до законів природи.

Правління Аврелія було сповнене війнами, що потребували багато коштів. До того ж рознесена військами чума, що лютувала навіть у Римі, призвела до багатьох смертей. Придунайські області аж до самої Італії зазнали нападів різних варварських племен. (Причинами нападів були ті пересування племен вздовж західних кордонів імперії, що увійшли в історію під назвою Великого переселення народів.) Римляни здобули перемогу над варварами, зокрема розгромили сарматів. Останні визнали римський протекторат, на їхній території було розміщено римські гарнізони. Частково варвари оселялися у римських областях на правах колонів (орендарів).

Згодом війна з варварами відновилася. Імператор знову виступив у похід. І ця друга кампанія закінчилась перемогою римлян, але під час нової епідемії чуми, що поширилась у військах, Марк Аврелій помер.

Війни і внутрішні потрясіння позначилися на стані імперських фінансів. Під час воєн на Дунаї довелося вдаватись до надзвичайних заходів: з торгів продавали належні імператорові речі, коштовний посуд, дорогоцінне каміння, імператорське вбрання. Економічне становище імперії за час правління Марка Аврелія похитнулось.

Наступником Марка Аврелія був його син Коммод (180-192). Він уклав з варварами мир, відмовившись від нових територіальних надбань. Для внутрішньої політики Коммода характерним є посилення абсолютистських тенденцій.

Вищі кола Риму були невдоволені імператором, зокрема через те, що він мав особливу пристрасть до ігор та видовищ і навіть сам іноді виступав на арені як гладіатор. Проти нього було організовано змову і вбито у гладіаторській казармі. Коммод був останнім представником династії Антонінів, яка правила Римською імперією майже 100 років.

За правління Антонінів розбудовувалися міста, споруджувалися шляхи. Проте Італія поступово втрачала своє привілейоване становище, натомість процвітаючими стали провінції. У суспільному житті імперії цього часу було закладено чимало суперечностей, що неминуче мали призвести до кризи.

ІІ. Домашнє завдання

1. Опрацювати 44 параграф

Посилання на електрону версію підручника:

https://pidruchnyk.com.ua/1458-istoriya-6-klas-bandrovskiy-2019.html