Теребовлянський навчально-реабілітаційний центр
Тернопільська область

Вівторок 2

Конспект уроку

з географії

7 – Б клас

21. 04. 2020 р.

Населення. Держави. Зв’язки України з державами

Південної Америки.

Вивчення нового матеріалу.

  1. Населення  Південної Америки.

         На думку вчених, Південну Америку почали заселяти індіанці з Північної Америки, які належать до монголоїдної раси. Тому найбільш вірогідно, що їхні предки прийшли в Америку з Азії. Хоча існує інша точка зору — вони потрапили на материк з островів Океанії.

На етнічному рівні населення Південної Америки можна розділити на три типи: індіанці, білі й темношкірі. Сучасне населення материка складається з представників усіх основних людських рас. Змішані раси утворилися в результаті шлюбів між представниками різних рас. Нащадків від шлюбів європейців з індіанцями називають метисами. Це основне населення багатьох країн в Андах. Нащадків від шлюбів європейців і негрів називають мулатами, а індіанців і негрів — самбо. Негри та мулати живуть в основному на сході материка.

                    Сучасна політична карта материка сформувалася на початку XIX ст. в результаті воєн за незалежність у колишніх іспанських і португальських колоніях. Нараховується півтора десятка незалежних держав.

Найбільшою країною Південної Америки є Бразилія. Столиця країни — місто Бразиліа. За площею та кількістю населення країна посідає п’яте місце на Землі. Вона багата на природні ресурси: корисні копалини та цінні породи деревини, гідроенергію. Населення складається з представників європеоїдної, негроїдної та монголоїдної рас, а також груп із змішаними расовими ознаками. Понад 80 % населення проживає на сході, на Атлантичному узбережжі материка, на південь від екватора. У Бразилії представлена значна українська діаспора — 500 тис. осіб.

Аргентина (у перекладі — «Срібна») друга за площею та рівнем економічного розвитку держава Південної Америки. Столиця Аргентини — місто Буенос-Айрес Найбільше значення в країні мають родючі землі пампи й такі корисні копалини, як нафта, природний газ, цинкові, свинцеві, олов’яні й уранові руди. У країні є значні лісові ресурси. На відміну від Бразилії, в Аргентині більшість (85 %) населення це представники європеоїдої раси. Майже 70 % аргентинців проживає в пампі. Українська діаспора в Аргентині становить 220 тис. осіб.

  1. Зв’язки України з країнами Америки

             Україна та країни Америки мають певні спільні інтереси, потреби та можливості, що спонукають сторони до тісного співробітництва. Українські товари наполегливо «освоюють» ринки Бразилії, Чилі, Венесуели, Перу, Багамських Островів. Стратегія України щодо країн Америки полягає в установленні та розвитку сталих відносин як з усіма країнами регіону, так і поглибленні зв’язків з інтеграційними угрупованнями МЕРКОСУР, НАФТА, вивчення досвіду їх функціонування. Відбувається взаємодія у політичній сфері, налагоджуються різноманітні культурні зв’язки, міжособистісні контакти. Слід зважати й на наявність численної української діаспори в США, Канаді, Бразилії, Аргентині.

    Україна і країни Америки активно співпрацюють у сфері миротворчої діяльності, нерозповсюдження зброї масового знищення та ракетних технологій, запобігання незаконному обігу наркотичних речовин, контрабанді зброї, боротьби з тероризмом,  корупцією і злочинністю, гарантування економічної безпеки. 

Запитання:

1.  Населення Південної Америки? Їх розміщення на материку.

2. Які держави розміщені на материку?

3. Зв’язки України з країнами Америки .