Теребовлянський навчально-реабілітаційний центр
Тернопільська область

вівторок 26.05

МАТЕМАТИКА

Перевіряємо свої досягнення с.139

1.Які вирази можна замінити дією множення?

7+7+4+7                                 6+6+6+6

8+8+8+8-8                              3+3+3

2.Які різниці можна замінити дією ділення?

10-7-3                                   12-4-4-4

18-9-9                                    15-3-3-3-3-3

3. Які вирази мають однакове значення?

5*1            0*10                   16:2

0:7            2*4                      5:1             9*0

4. Задача

Карамельок-12

Шоколадних-18

Як порівну розділити між трьома онуками?

Допиши розв’язання задачі.

12:3=4 (по 4 карамельки)

18:3=  (по …. шололадних)

Укр. Мова

Тема: Перевірна робота. Контрольний диктант

 

Мета:  перевірити  вміння  учнів  писати  під  диктування  речення,  що  містять  слова,  вимову  і  правопис  яких  потрібно  запам’ятати,  добирати  заголовок до  тексту,  застосовувати  правила  переносу слів, навички звуко-буквеного аналізу слів; виховувати любов до тварин.

 

Хід уроку

 

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ. Настанови на написання диктанту.

  1. Уважно слідкувати за вимовою слів.

  2. Писати охайно.

  3. Застосовувати правила переносу слів.

  4. Пам’ятати про розділові знаки в кінці речень.

  5. Пригадай, як пишемо слова власні назви.

                     Мурка

     У нашої Мурки пухнастий хвостик. Лапки чорненькі. Вуса у Мурки довгі. Вона любить гратися клубочком з ниток. Часто Мурка заплющує очі і тихо муркоче.

 

Фізкультхвилинка

Всі піднесли руки — раз!

На носках стоїть весь клас.

Два — присіли, руки вниз,

На сусіда подивись.

Раз! — і вгору,

Два! — і вниз,

На сусіда подивись.

Будем дружно ми вставати,

Щоб ногам роботу дати.

Раз — присіли, два — піднялись.

Хай мужніє ваше тіло.

Хто старався присідати,

Може вже відпочивати.

 

Граматичне завдання

Доберіть і запишіть заголовок до тексту.

 

 

ЧИТАННЯ

Тема. Щоб завжди був світ прекрасним.

 

Олена Полянська «Щоб завжди був світ прекрасним»(с.140).

 

Мета: розширити знання учнів про природу; вдосконалювати навички виразного читання тексту, вміння інтонувати речення, аналізувати прочитане; вчити розповідати про враження зі свого досвіду; формувати пізнавальні інтереси учнів; прищеплювати любов до краси природи.

 

 

— Сьогодні ми зробимо так, щоб світ був прекрасним. Для цього прочитаємо вірш Олени Полянської «Щоб завжди був світ прекрасним».

 

Вправа «Передбачення».

 

— Прочитайте заголовок на с.140.

 

На вашу думку, про що буде розповідатися в цьому вірші?

 

— Розгляньте ілюстрацію на с.140.

 

Читання вірша на с.140.

 

Дайте відповіді на запитання.

 

Про кого йдеться у вірші?

Я можу помилитися, але, здається, щастя потрібне всім?

Що потрібно, щоб усі були щасливими?

Опишіть, яким ви уявляєте щастя?

Чим вам подобається малюнок?

 

Вікторина «У гості до добра».

 

— Запрошую пройтися сторінками казок. Упізнайте казку та скажіть, яке добро зробили його персонажі.

 

«Посадив дід ріпку. Виросла ріпка велика-превелика...» (Казка «Ріпка». Добро: дід — посадив ріпку, доглядав; баба, внучка, собачка, кицька, мишка — всі дружно її витягали, ніхто не залишив справу, а довели її до кінця.)

 

Чого навчає нас ця казка?

 

(Допомагати одне одному, дружно працювати, робити добро).

 

Наведіть приклади, коли ваша сім`я дружно працювала.

 

«Коли це дід оглядівся — нема рукавички. Він тоді назад, шукати її, а собачка попереду бігла...»

 

(Казка «Рукавичка». Добро: собачка допоміг знайти дідові рукавичку.)

 

— Чого навчає ця казка?

(Допомагати старшим, які потребують допомоги.)

— Хто з вас допомагав старшим і чим?

— Пригадайте, чи надавали особисто ви допомогу товаришеві, який потрапив у біду?

— Які риси характеру ваших друзів подобаються вам найбільше?

— Чи буває так, що друзі засмучують вас?

— Як навчити своїх однокласників мати хороші стосунки?

 

Люби інших, як сама себе,

І ворогу не мисли злого.

Чого не хочеш для себе,

Не побажай того другому.

Уся наука в цих словах

Святої правди тут скрижалі,

Другої правди не буває

Одну її я тільки знаю,

Не буде їй вовік кінця,

Вона не вмре і не загине,

Із під тернового вінця,

Вона колись до нас прилине!

Завдання

Замалюй свій настрій смайликом!

 

ВИСНОВОК

 

БАЖАЙ ВСІМ ЩАСТЯ!