День української писемности і мови
День української писемности і мови
«Безмежна сила письма без нього людина – сліпа »
“Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.”
Панас Мирний
Цьогоріч День української писемности та мови у Центрі ми святкували 7 листопада. Перед початком урочин учні та працівники мали змогу оглянути книжкову виставку «Письмо та освіта », де ознайомилися з науковою, публіцистичною, художньою літературою сучасності, різними видами словників, культурою рідного слова, правилами ведення діловодства, побачили різноманітність і багатство жанрів українського слова.
Учасники Свята переглянули відеоролики «Мова об’єднує » та «Спілкуйтеся серцем, спілкуйтесь українською».
У літературній вітальні школярі спільно з вчителями української мови та літератури, жестової мови переглянули відеопрезентацію «Безмежна сила письма без нього людина – сліпа ». Під час перегляду присутні мали можливість ознайомитися з історією української писемности та мови, видатними діячами нашої культури: Нестором - літописцем, Кирилом і Мефодієм, Петром Яциком, Іваном Федоровим, Іваном Котляревським та ін.
Діти підготували інсценізацію «Кирило і Мефодій », вітали глядачів поезіями про мову, українськими танцями.
Закінчилося свято відеофлешмобом «Чому я розмовляю українською» (Учні Центру на фоні українського прапора висловлювали свої міркування про важливість і необхідність спілкуватися українською мовою)
8 листопада учні та працівники Центру долучилися до написання XIX Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності «Від береста – до «цифри». Для дітей з вадами слуху був організований сурдопереклад диктанту. Вони писали його в окремому залі.
Святкового і патріотичного настрою додали неповторні візерунки вишиванок учасників заходу і глядачів.
Учні усвідомили, що мова – одна з головних ознак нації, вона підтримує свідомість національної єдності українського народу, любов до Батьківщини й пошану до себе.