A A A K K K
людям із порушенням зору
Теребовлянський навчально-реабілітаційний центр
Тернопільська область

Інформація для батьків

Інформація для батьків дітей з ООП.

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) разом із навчально-реабілітаційним центром „Джерело” підготували брошуру „Набута інвалідність дитини. Поради батькам і фахівцям”. Брошура містить інформацію про порядок дій для оформлення інвалідності дитині, види допомог та підтримки, на які має право дитина з інвалідністю, та порядок їх отримання, інклюзивну освіту, а також рекомендації щодо батьківської підтримки дитини, облаштування домашнього

та освітнього простору тощо.

Завантажити брошуру можна за покликанням:

https://www.unicef.org/ukraine/documents/acquired-disability.

Інформаційні матеріали про профорієнтацію здобувачів освіти.

 

 

До уваги батьків  та учнів, які в 2021 році закінчують 12 клас!

 

     Сучасна система ЗНО передбачає для випускників складання іспитів “2 в 1” так би мовити, за які учень отримує:

- оцінку в шкільне свідоцтво про повну загальну середню освіту (оцінка ДПА за шкалою 1-12 балів) та  бал для вступу до ВНЗ (результат ЗНО за шкалою 100-200 балів).

     Згідно з Законом України від 13.04.2021 року № 5014 "Про внесення змін до Розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням короновірусної хвороби (COVID-19)" (щодо окремих питань завершення 2020/2021 навчального року)", перша складова є  не обов'язкова. Учень самостійно вирішуватиме, чи отримувати йому оцінку за ДПА в свідоцтво про повну загальну середню освіту.

Випускник обирає 1 із  4 сценаріїв, щоб прийняти потрібне йому рішення.

 

СИТУАЦІЯ №1 .

Учень 12 класу не планує вступати до університету в 2021 році. ДПА для нього — це можливість підвищити бал свідоцтва про освіту, але його і так усе влаштовує. У лютому він зареєструвався на проходження ДПА, але після  новини про необовязковість ДПА зрадів, що не буде проходити ці тестування. Таким чином в його свідоцтві про повну загальну середню освіту буде зазначено, що він звільнений від проходження ДПА.

 

СИТУАЦІЯ №2 .

Учень 12 класу планує вступати до університету в 2021 році. Він сумлінно готувався і впевнений, що матиме високі результати. Він має бажання покращити середній бал документа про освіту, тому проходитиме всі заплановані тестування і напише заяву, що просить виставити йому оцінки за ДПА в додаток до свідоцтва про повну загальну середню освіту.

Учень пройде тестування з 4 предметів:

Українська мова / українська мова та література

Математика

Історія України / іноземна мова

Історія України / іноземна мова / біологія / географія / фізика / хімія

 

СИТУАЦІЯ №3 .

Учень 12 класу планує вступати до університету в 2021 році. Він хоче зосередитися лише на підготовці до вступу і не витрачати час на підготовку додаткового 4-го предмету лише для того, щоб покращити середній бал документа про освіту. Тож він складатиме ЗНО з трьох предметів і не ініцюватиме внесення оцінок ДПА у свій документ про освіту. У його свідоцтві про повну загальну середню освіту буде зазначено: “звільнений від проходження ДПА”.

 

СИТУАЦІЯ №4 .

Учень 12 класу планує вступати до університету за кордоном.

Він має самостійно визначити, чи потрібно йому підвищити бал  свідоцтва про повну загальну середню освіту за рахунок оцінок ДПА. Якщо потрібно, він складає ДПА, якщо ні — не складає.

         Приймайте рішення!

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень