Положення про пропускний режим
Положення про пропускний режим
Додаток
до Правил внутрішнього розпорядку
Теребовлянського НРЦ
схвалено на загальних зборах
учасників освітнього процесу
(протокол № 1 від 28.08.2020 року)
1. Загальні положення
- Дане Положення розроблено відповідно до ст. 2, ст.26, п.1. ст. 53, ст.54 Закону України «Про освіту», п.1.ст.22, ст.38 Закону України «Про загальну середню освіту», Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 №1669, Положення про навчально-реабілітаційний центр, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 06 березня 2019 р. 221, Статуту закладу освіти та інших нормативно-правових актів, що регламентують вимоги до встановлення належного порядку роботи та створення безпечних умов для здобувачів освіти і працівників закладу освіти, а також виключення можливості проникнення сторонніх осіб, порушення санітарно-епідеміологічного стану, виносу службових документів, матеріальних цінностей та інших порушень встановленого порядку.
- Контрольно-пропускний режим – сукупність заходів і правил, що запобігають можливості несанкціонованого проходу осіб, проїзду транспортних засобів, внесення (винесення), ввезення (вивезення) майна на територію (з території) закладу освіти. Пропускний режим у будівлі передбачає комплекс заходів, спрямованих на підтримання та забезпечення діяльності закладу освіти; визначає порядок пропуску учасників освітнього процесу та відвідувачів.
2.1.Охорона приміщень та території закладу круглодобово забезпечується Управлінням поліції охорони в Тернопільській області відповідно до заключеногодоговору.
2.2. Відповідальність та контроль за порядком здійснення пропускного режиму в приміщення закладу освіти покладається на:
- керівника закладу (або особу що виконує його обов’язки);
- заступників директора;
- завідувача адміністративно-господарчої частини;
- головного чергового вчителя.
2.3. Виконання вимог, що визначаються даним Положенням, є обов’язковим для працівників, які постійно або тимчасово працюють, здобувачів освіти та їх батьків, юридичних та фізичних осіб, що виконують свою діяльність чи знаходяться з інших причин на території закладу освіти.
2.4. З метою ознайомлення відвідувачів з пропускним режимом і правилами поведінки це Положення розміщується на інформаційних стендах у приміщенні закладу освіти та на офіційному веб-сайті.
3. Порядок проходу в будівлю закладу освіти.
3.1. Пропускний режим у будівлю, а також відчинення/зачинення дверей забезпечують заступники директора Центру з навчальної та виховної роботи . Центральний вхід закритий у робочі дні з 19:00 до 07:15, а у вихідні та святкові неробочі дні - постійно. Боковий вхід використовується за потреби та відкривається за потреби заступником директора з адміністративно-господарської діяльності.
Контрольно-пропускний режим для здобувачів освіти.
- Учні закладу проходять у будівлю через центральний вхід.
- Початок навчальних занять о 8:30 год.
- Учні зобов’язані прибути до закладу освіти не пізніше 8:20.
- Виходити за територію закладу освіти учням до закінчення освітнього процесу дозволяється лише на підставі заяви батьків та дозволу класного керівника, медичної сестри або представника адміністрації.
- Вихід учнів на уроки фізичної культури, екскурсії чи з інших підстав відбувається організовано та в супроводі педагогічного працівника.
- Учні, які відвідують гуртки, секції та інші позакласні заходи, допускаються до занять згідно з розкладом, у супроводі відповідального керівника, вчителя, вихователя.
- Під час канікул здобувачі освіти допускаються до приміщень закладу освіти згідно з планом заходів з учнями на канікулах, затвердженим директором.
- Учні мають право знаходитися в будівлі закладу освіти після уроків або позаурочних заходів у присутності педагогічних працівників.
- У разі запізнення учні допускаються до уроку з відома чергового вчителя/класного керівника, які інформують про це батьків.
- Категорично забороняється: приносити в приміщення алкогольні, наркотичні, вибухонебезпечні, легкозаймисті речовини, колючі та ріжучі предмети, вогнепальну та холодну зброю, будь-які предмети, що не використовуються в освітньому процесі; куріння тютюнових виробів, розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у приміщенні та на території закладу освіти; вчиняти дії, що порушують громадський порядок.
Контрольно-пропускний режим для працівників закладу освіти.
- Учителі закладу освіти приходять на роботу не пізніше ніж за 15 хвилин до свого першого уроку.
- Учителі перших класів приходять із розрахунку часу, необхідного для зустрічі дітей біля входу та супроводу їх до класу, але не пізніше 8:10 . По закінченні занять вчитель передає дітей вихователям або батькам (особам, що їх замінюють), які їх зустрічають на подвір’ї Центру.
- Усі інші працівники приходять на роботу відповідно до графіка, затвердженого директором.
- Категорично забороняється: приносити в приміщення алкогольні, наркотичні, вибухонебезпечні, легкозаймисті речовини, колючі та ріжучі предмети, вогнепальну та холодну зброю; куріння тютюнових виробів, розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у приміщенні та на території закладу; вчиняти дії, що порушують громадський порядок.
Контрольно-пропускний режим для батьків (законних представників) здобувачів освіти.
- Батьки (особи, які їх замінюють) учнів проходять до будівлі через центральний вхід.
- Батьки (особи, які їх замінюють) учнів проходять у будівлю при наявності документів, що посвідчують їх особу. Документ пред’являється в розгорнутому вигляді чи передається черговому вчителю для проведення відповідного запису в «Журналі обліку відвідувачів». Батьки повідомляють ім’я, по батькові та прізвище вчителя або адміністратора, до якого вони направляються, а також прізвище, ім’я своєї дитини, клас в якому вона навчається. Черговий з’ясовує мету приходу і пропускає в приміщення з дозволу працівника, до якого вони прийшли.
- Батьки (особи, які їх замінюють) зустрічаються з учителями виключно після уроків, в екстрених випадках під час перерви.
- Учителі зобов’язані заздалегідь попередити чергового вчителя про прихід батьків, а також про час та місце проведення зустрічі.
- Прохід батьків (осіб, які їх замінюють) у заклад освіти з особистих питань до адміністрації можливий за умови попередньої домовленості/запису з представниками адміністрації, про що інформують заздалегідь секретаря
- У випадках незапланованого приходу батьків (осіб, які їх замінюють) учнів, секретар з’ясовує мету їх приходу і пропускає в будівлю тільки з дозволу адміністрації.
- Батьки, які супроводжують або зустрічають своїх дітей, знаходяться у вестибюлі закладу в межах поста чергового вчителя.
Батькам (особам, які їх замінюють) забороняється:
- Відволікати педагогічних працівників від виконання професійних обов’язків.
- Приносити в приміщення алкогольні, наркотичні, вибухонебезпечні, легкозаймисті речовини, колючі та ріжучі предмети, вогнепальну та холодну зброю (крім осіб, яким в установленому порядку дозволено зберігання та носіння табельної зброї і інших засобів); куріння тютюнових виробів, розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв в приміщенні та на території закладу освіти; вчиняти дії, що порушують громадський порядок.
- Проходити до закладу освіти з великогабаритними сумками чи валізами.
- Приходити до закладу освіти в стані сп’яніння.
- Приходити з домашніми тваринами.
Контрольно-пропускний режим для відвідувачів закладу освіти.
- Відвідувачі проходять в будівлю через центральний вхід.
- Особи, не пов’язані з освітнім процесом, які відвідують заклад освіти за службовою необхідністю, пропускаються при пред’явленні документу, що засвідчує повноваження, за погодженням з адміністрацією закладу освіти та записом в «Журналі обліку відвідувачів».
- Посадові особи, які прибули з перевіркою, пропускаються при пред’явленні службового посвідчення з обов’язковим повідомленням адміністрації та відповідною реєстрацією у «Візитаційній книзі».
- Групи осіб, які відвідують заклад освіти для проведення і участі у заходах (семінарах, конференціях тощо), допускаються в приміщення за погодженням директора.
- У разі виникнення конфліктних ситуацій, пов’язаних з допуском відвідувачів до будівлі закладу освіти, черговий вчитель діє відповідно до посадових інструкцій та окремих доручень директора.
Контрольно-пропускний режим для автотранспортних засобів.
- Допуск без обмежень на територію закладу освіти дозволяється автомобільному транспорту екстрених і аварійних служб, швидкій медичній допомозі, службі ГУ ДСНС, поліції, транспорту, який здійснює постачання продуктів.
- Стоянка автомобільного транспорту (крім працівників закладу освіти) на території закладу освіти категорично заборонено, крім випадків, зазначених вище.
4. Правила поведінки відвідувачів у закладі освіти.
Відвідувачі, які перебувають у приміщенні закладу освіти зобов’язані:
- Дотримуватися встановленого порядку та норм поведінки в громадських місцях.
- Не допускати виявлення неповажного ставлення до педагогічного та технічного персоналу, здобувачів освіти та інших відвідувачів.
- Не створювати перешкод належному виконанню адміністрацією, вчителями, працівниками їх службових обов’язків.
- Бережливо ставитися до комунального майна, зберігати чистоту, тишу та порядок в приміщенні закладу освіти.
- При вході до будівлі відвідувачі, які мають при собі засоби фото-,аудіо- та відео фіксації, комп’ютерну та оргтехніку, зобов’язані зареєструвати технічні засоби у чергового – з метою контролю винесення матеріальних цінностей з будівлі закладу освіти.
Відвідувачам забороняється:
- Перебувати в приміщенні закладу освіти без погодження з адміністрацією закладу.
- Виносити з приміщення документи, надані для ознайомлення.
- Знімати зразки документів зі стендів, а також розміщувати оголошення та рекламу.
- Приносити в приміщення алкогольні, наркотичні, вибухонебезпечні і легкозаймисті речовини, колючі та ріжучі предмети, вогнепальну та холодну зброю.
- Курити тютюнові вироби в приміщенні та на території закладу освіти.
- Вчиняти дії, що порушують громадський порядок.
- Приходити до закладу освіти в стані сп’яніння.
- Приходити з дитячими колясками, домашніми тваринами, товарами для продажу, а також в брудному одязі та з великогабаритними речами (крім робітників, які виконують будівельні та ремонтні роботи в закладі).
Факти порушень громадського порядку і завдані збитки приміщенню фіксуються в установленому порядку особами, які здійснюють пропускний режим.
5.Порядок пропуску представників засобів масової інформації.
Працівники засобів масової інформації пропускаються в будівлю закладу освіти за акредитаційними посвідченнями/картками тимчасової акредитації при наданні редакційного посвідчення та погодження з управлінням освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації.
6.Порядок пропуску на період надзвичайних ситуацій або ліквідації аварійної ситуації.
Пропускний режим до будівлі закладу освіти на період надзвичайних ситуацій обмежується.
7.Порядок евакуації здобувачів освіти, працівників, і відвідувачів з приміщень та порядок їх охорони.
За встановленим сигналом оповіщення всі учасники освітнього процесу та відвідувачі евакуюються з будівлі згідно з планами евакуації, що знаходяться на кожному поверсі в приміщенні НРЦ, та затвердженими інструкціями.