«Думаємо, читаємо, вивчаємо…».
Заклик третього дня Тижня педагогічної майстерності вчителів-гуманітаріїв, який пройшов 10 листопада – «Думаємо, читаємо, вивчаємо…».
Головним дійством став літературний калейдоскоп «І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь», під час якого відбулася подорож світом української і зарубіжної літератури, англійської мови.
Цей чудовий калейдоскоп розпочався з інсценізації поеми Миколи Вороного «Євшан-зілля». Учням вдалося майстерно передати дух епохи цього періоду. На тлі відеокартин і музичного супроводу, які відповідали змісту поеми, діти з особливими освітніми потребами емоційно розкрили героїчний і патріотичний зміст твору, значення рослин-символів, передали заклик автора любити рідний край, не забувати, що ми – українці.
З допомогою гумористичної сценки «Стецько і Галя» школярі засудили риси характеру людей, які не бажають вчитися, показали значення освіти в житті кожного.
Старшокласники інсценізували фрагменти повісті І.Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я». У залі лунав дружній сміх, що свідчило про акторську майстерність дітей.
А далі, переглядаючи міні-спектаклі, ми поринули у чарівний світ казки. Побачили ліниву та роботящу дівчину із твору братів Грімм «Пані Метелиця», зустрілися з царівною та сімома богатирями з казки О.Пушкіна «Про мертву царівну і сімох богатирів», показавши її зв’язок з українським фольклором (гаївка «Жила собі царівна»).
Без знання англійської мови важко спілкуватися з друзями з інших країн. Важливість її вивчення молодші школярі передали мініатюрою «Незнайко та Англійська мова». Далі була хвилинка відпочинку - весела руханка. Завершився калейдоскоп грою-презентацією «100 words in sign language», під час якої дітлахи хизувалися знаннями з англійської жестової мови.
Діти із задоволенням брали участь у вищезгаданих заходах, перевтілювалися в казкових та літературних персонажів, демонстрували акторські, сценічні та інтелектуальні здібності. Глядачі, у свою чергу, підтримували їх бурхливими оплесками.