A A A K K K
людям із порушенням зору
Теребовлянський навчально-реабілітаційний центр
Тернопільська область

Новини

Курси підвищення кваліфікації за освітньо-професійною програмою «Технології корекційно-розвивальної роботи та навчання дитини із сенсорними порушеннями»

Протягом тижня, з 28 жовтня по 1 листопада 2019 року, педагоги НРЦ підвищували свій фаховий рівень шляхом проходження курсів підвищення кваліфікації за освітньо-професійною програмою «Технології корекційно-розвивальної роботи та навчання дитини із сенсорними порушеннями», які проводили наукові співробітники Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка Національної академії педагогічних наук України. Педагогічні працівники заслухали лекції з проблем освіти дітей різних нозологій: зі зниженим слухом, з порушеннями розумового розвитку, аутичного спектру, тяжкими порушеннями мовлення. Розпочали роботу з модуля «Актуальні підходи до навчання та розвитку дітей з порушеннями слуху в умовах модернізації освіти», в рамках якого Світлана Литовченко та Валентина Жук , старші наукові співробітники відділу освіти дітей з порушеннями слуху, поділились досвідом роботи з даного питання та провели цікаві тренінгові заняття. Проблеми соціалізації та індивідуалізаціі? дітей з особливими освітніми потребами, сутнісні характеристики процесу і?хнього соціального розвитку, способи організаціі? та компоненти корекціи?но-освітнього середовища висвітлила кандидат педагогічних наук,старший науковий співробітник відділу освіти дітей з порушеннями інтелектуального розвитку Ірина Гладченко. У рамках модуля «Навчально-методичне та дидактичне забезпечення змісту психомовленнєвого розвитку дітей різних вікових груп із тяжкими порушеннями мовлення» лекції читала старший науковий співробітник відділу логопедії Юлія Рібцун. На знак подяки педагоги Центру влаштували для гостей зі столиці екскурсійну мандрівку визначними стежками Теребовлі та Марійським духовним центром. Щиро вдячні ВАМ за співпрацю та науку!

23:55 04.11.2019

7- й Чемпіонат Європи з вільної та греко - римської боротьби серед спортсменів з порушенням слуху

З 28.10 по 03.11.2019 р.в м.Гомель (Білорусь) на манежі "Динамо" проходить 7- й Чемпіонат Європи з вільної та греко - римської боротьби серед спортсменів з порушенням слуху У цих змаганнях бере участь більше ста спортсменів з 11 країн. В складі національної збірної команди України від Тернопільського центру та ДЮСШІ "Інваспорт" змагався учень Теребовлянського НРЦ Блоха Віктор. З вільної боротьби в категорії кадети (в/к 55 кг) Віктор зайняв ІІІ місце. Тренери: Шуптар Микола, Попик Сергій Вітаємо нашого переможця і пишаємося його досягненнями!!!

21:11 03.11.2019

Казка – це світ чарівний та незвичний

Казка – це світ чарівний та незвичний, Казка – це диво, сповнене краси, Поринь у казку, це ж бо так цікаво! Це справді свято, радість для душі! З такими словами бібліотекар Центру звернулась до вихованців навчально-реабілітаційного центру, які зібрались у залі, щоб потрапити в гості до казки, зустрітися з улюбленими казковими героями. Казки – це наші великі і мудрі вчителі, що спочатку виховують, а вже потім розважають. Казки дають перше уявлення про добро і зло, правду і неправду, чесність і справедливість. Читаючи казки, діти стають добрішими, мудрішими, сильнішими, милосерднішими. З давніх-давен прийшли до нас казки. Вони передавалися раніше з вуст в уста і були доступні всім: і дорослим, і малим. Український народ завжди був багатий на талановитих оповідачів. Саме від них позаписували визначні наші письменники і вчені тисячі чудових казок. Вихованці закладу прочитали та прослухали багато казок. З метою перевірки їх знань було проведено вікторину «У світі казки», в якій у різних конкурсах змагались дві команди. За підсумками жюрі перемогу отримали «Смайлики». В кінці заходу найактивніших учасників місячника шкільних бібліотек нагородили грамотами та солодкими призами.

00:23 26.10.2019

Акція «Чисте подвір’я»

Сьогодні, 24 жовтня, в рамках місячника санітарної очистки та благоустрою, з метою підвищення рівня громадської активності та соціальної відповідальності у підростаючого покоління за дбайливе ставлення до навколишнього середовища, залучення учнівської молоді до природоохоронної роботи, в нашому Центрі відбулась акція «Чисте подвір’я», до якої долучилися всі учасники освітнього процесу. Гуртом швидко впорались з роботою: упорядкували пришкільну територію, клумби, ігровий та спортивний майданчики. Заходи з благоустрою та очистки території – це вияв нашої любові та шанобливого ставлення до природи. Любіть і бережіть довкілля!

23:13 24.10.2019

«На квіти осені чарівні подивись»

З метою розвитку художніх, конструкторських здібностей учнів, фантазії та естетичного смаку в Центрі проводилась еко-виставка виробів з паперу, тканини та інших матеріалів «На квіти осені чарівні подивись». До завдання учні підійшли відповідально та творчо, проявивши усю свою креативність та нестандартне бачення.

23:09 24.10.2019

Кубок з шашок для осіб з інвалідністю

18 жовтня учні нашого Центру брали участь у Кубку з шашок для осіб з інвалідністю, який проходив у Тернополі. Зовсім трішки не вистачило їм, щоб зайняти призові місця. Результати ігор: - Василик Микола, учень 13-А класу – 4 перемоги та 2 поразки; - Кохан Денис, учень 9-А класу – 3 нічії та 3 поразки; - Пилипів Вікторія, учениця 4-А класу – 1 перемога, 2 нічії, 3 поразки. Пишаємося нашими школярами, віримо в їхні можливості та бажаємо успіхів у наступних змаганнях!

22:08 22.10.2019

Профілактично-інформаційна бесіда на тему «Людина – не товар»

17.10.2019 р. в актовому залі навчально-реабілітаційного центру вчитель історії та соціальний педагог провели для учнів 6-13 класів профілактично-інформаційну бесіду на тему «Людина – не товар». Проблема торгівлі людьми – одного з найнегативніших явищ сучасного суспільства – уперше була піднята правозахисниками на початку ХХ століття. Під час заходу вихованці ознайомилися з сутністю рабства та торгівлі людьми. Також діти з особливими освітніми потребами мали змогу переглянути відеоролик, з якого дізнались, що торгівля людьми – це сукупність таких ознак: вербування, перевезення, передача, продаж, усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу, використання шантажу, погроз, насильства. Після заходу бібліотекар Центру презентувала учням виставку літератури, буклетів з питань протидії торгівлі людьми та експлуатації дітей.

22:08 18.10.2019

«Діти, книга, бібліотека»

Знаю, я потрібна всім: І дорослим, і малим. Всіх я розуму учу,  хоч сама завжди мовчу. В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек Кісель І.П., бібліотекар Центру, провела з дітьми бесіду «Діти, книга, бібліотека». В актовому залі вона зібрала вихованців закладу, щоб поговорити про книги та ставлення до них, любов до читання та відвідування бібліотеки. Дружба з книгою — це щоденне свято, бо саме вона, наша мудра порадниця, веде нас у дивовижний і чудовий світ, знайомлячи з різними людьми. Книга… Така маленька — і така велика. Жодного дня не пройде, щоб ми не звернулись до неї. Під час заходу діти пригадували прислів’я, розповідали вірші та правила поводження з книгами, ділились враженнями про вподобані твори. Бібліотекар наголосила школярам, що потрібно розвивати та поглиблювати любов до читання. Адже читаючи книги, ми стаємо мудрішими, добрішими, світлішими, довідуємося багато цікавого про сучасність і давно минулі часи. Люди завжди поважали книгу як неоціненне джерело знань. На завершення заходу діти презентували малюнки, які підготували для конкурсу «Бібліотека очима дітей», а також світлини «Я і моя улюблена книга». Тож, друзі, поважайте книжки, читайте й отримуйте знання. Добра книга — це завжди гарний друг!

22:03 18.10.2019

Творчий звіт мистецьких колективів нашого району «Слава нації! Слава народу!»

Нещодавно, а саме 11 жовтня, в Теребовлянському центрі культури і дозвілля відбувся творчий звіт мистецьких колективів нашого району «Слава нації! Слава народу!», присвячений Дню захисника України, Дню українського козацтва, створенню Української Армії під Покровом Пресвятої Богородиці. На сцені один за одним з’являлися колективи Теребовлянщини, які милували глядачів залу і піснею, і танцем, і художнім словом. Вихованці Теребовлянського НРЦ також взяли активну участь в мистецькому дійстві. У жестовому виконанні вони заспівали гімн України, пісню « Моліться люди всі до Бога». Випускниця Центру Марущак Наталія мовою жестів відтворила пісню «Моя Україна».  Творчі композиції, виконані під час концерту, засвідчили велику вдячність, глибоку повагу та шану до усіх, хто носить високе звання захисника України.

21:59 17.10.2019

Предметний тиждень МО вчителів корекційно-розвиткової роботи

Предметний тиждень МО вчителів корекційно-розвиткової роботи Виставкою новинок методичної літератури для роботи над корекцією мовлення та формування вимови з дітьми із порушеннями слуху та з тяжкими порушеннями мовлення, вчителі корекційно-розвиткової роботи розпочали свій предметний тиждень, що проходив з 07 жовтня по 11 жовтня 2019 року. У вівторок, 08 жовтня, члени МО вчителів корекційно-розвиткової роботи радо зустрічали гостей, студентів та викладачів Чортківського педагогічного коледжу ім. Олександра Барвінського. Зустріч була організована завдяки тісній, багаторічній співпраці дирекції навчально-реабілітаційного центру та викладачів коледжу Гавриленко Н.М. і Обліжок Г.М. Метою зустрічі було розкриття усіх аспектів корекційно-розвиткової роботи з дітьми із особливими освітніми потребами та надання методичної допомоги студентам в організації проведення корекційних занять. Директор Центру, Марія Кацан, ознайомила присутніх з особливостями корекційної роботи з дітьми із різними нозологіями, що навчаються у Центрі, розповіла про подальші життєві дороги наших вихованців. Учні привітали студентів невеличким концертом, а педагоги корекційно-розвиткової роботи підготували заняття «Педагогічна майстерня», на яких ознайомили студентів з інтерактивними формами та методами роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Вчитель-дефектолог Федорчук І.Т. провів фронтальне корекційне заняття з розвитку слухо-зоро-тактильного сприймання усного мовлення та формування вимови у 4-А класі на тему: «Розрізнення на слух голосів диких тварин». Учні вчилися слухо-зорово розрізняти та виділяти голос певної тварини із поданих чотирьох. Катіна Ж.Б., вчитель індивідуальної слухової роботи, на занятті з ученицею 2-А класу Рудачик Соломією працювала над корекцією звуковимови [Р] та повторила розмовно-побутові фрази з теми «Золота осінь. Овочі». Дидактична гра «Варимо борщ» допомогла учениці не лише поглибити назви овочів, але й проаналізувати які овочі підходять до даного завдання і узагальнити словесно виконану дію. На підгруповому занятті з «Корекції мовлення» у 3-Б класі вчитель Ломакіна О.М. опрацювала з учнями з тяжкими порушеннями мовлення диференціацію звуковимови [Г]-[ Ґ] у складах і словах та закріпила вміння складати повідомлення на задану тему. При складанні розповіді «Якого кольору осінь», вчитель використала ігровий метод «Кубик Блума», який спрямований на розвиток критичного мислення учнів. Вчитель Демчук Л.Й. на підгруповому занятті з «Корекції мовлення» у 2-Б класі опрацювала диференціацію звуковимови [Г]-[К]. З опорою на лексичну тему «Осінь», привчала учнів складати речення за малюнком, утворювати прикметник від іменника, тощо. Проводячи дидактичну гру «Овочевий магазин», формувала вміння діалогічного мовлення. Також студенти відвідали заняття з лікувальної фізкультури у 9-Б класі яке провів вчитель Тригук І.В. на тему: «Вправи для розвитку загальної і дрібної моторики». 09 жовтня, у переддень свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисника Вітчизни та Дня Козацтва в Центрі було проведено квест «Пропала булава». Метою даного заходу було поглиблення знань учнів про мужніх захисників Вітчизни, починаючи із княжої доби, славного козацтва, Січових Стрільців і воїнів УНР, самовідданих воїнів УПА та новітніх Героїв – воїнів ЗСУ, виховання пошани до пам'яті Героїв-захисників та сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в учнівської молоді. Готуючись до проходження символічних порогів квесту, яких у Козацьку добу було десять, учні поглибили свої знання з історії України, збагатили словниковий запас архаїчними словами, розвинули креативне мислення, інтелектуальні здібності, мистецькі нахили. Учні були поділені на два козацьких роя і по відповідних маршрутах на «Порогах» виконували завдання. В підсумку перемогла дружба. Всі учасники отримали незабутні враження, позитивні емоції і солодкі призи. У четвер, 10 жовтня, педагоги запросили колег, вчителів початкових класів, на спецсемінар «Особливості використання ігор на корекційних заняттях з дітьми з порушенням слуху та з тяжкими порушеннями мовлення». У своїх виступах педагоги Федорчук І.Т., Демчук Л.Й., Катіна Ж.Б., Ломакіна О.М. наголосили на ролі ігрових технологій у розвитку слухової уваги, дрібної моторики, формування правильної вимови (артикуляційні навички, звуковимова, складова структура слова, фонематичне сприйняття), для поглиблення мовленнєвих навиків, для практичного засвоєння лексичних і граматичних засобів мовлення, та розвиток навичок зв'язного мовлення. І на завершення предметного тижня, у п’ятницю, 11 жовтня, було підведено підсумки проведеного предметного тижня, та обговорено плани на проведення предметного тижня на наступний навчальний рік.

22:54 16.10.2019

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень